عمومیمقالات

3 راه برای دوست داشتنی تر شدن در محل کار

۳ راه برای دوست داشتنی تر شدن در محل کار

شما آن افراد را می شناسید، کسانی که در کار خود مهارت دارند. اما، اگر کاملاً صادق باشید، آنها ستاره‌های راک نیستند. با این حال، به نوعی، به نظر می رسد که آنها همیشه ارتقا پیدا می کنند – و این شما را آزار می دهد زیرا می دانید که در این کار بهتر از آنها هستید. آنها فقط ممکن است دوست داشتنی تر باشند.

موضوع اینجاست. این نیست که ما کار اشتباهی انجام می دهیم. صرفاً طبیعت انسان است که توسط یک نیاز اولیه برای اتصال هدایت می شود. همانطور که ما محصولات را منطقی نمی خریم، مردم را نیز عاقلانه نمی خریم. ما افراد را از نظر احساسی می خریم (و تبلیغ می کنیم). این بدان معناست که بازی ما در محل کار و در بسیاری از جنبه های دیگر زندگی فقط یک مهارت نیست.

ما به سمت چیزها و افرادی که به ما احساس خوبی می‌دهند جذب می‌شویم—ما از نظر شیمیایی به متصل شده ایم. همه ما معتادهایی هستیم که به دنبال اندورفین های احساس خوب هستند. افرادی که به ما احساس خوبی می دهند باعث می شوند ما بیشتر از این احساس بخواهیم. به همین دلیل است که آنها اغلب جلو می روند.

چگونه دوست داشتنی تر باشیم

این باعث می‌شود دوست‌داشتنی بودن به یک مهارت قدرتمند تبدیل شود، مهارتی که همه ما به برای توسعه در محل کار نیاز داریم. . بنابراین در اینجا چند نکته برای بهبود دوست‌داشتن شما وجود دارد.:

۱٫ بیشتر گوش کنید.

گوش دادن مانند یک ابرقدرت است و افرادی که دوست داشتنی هستند تمایل به درک شهودی این را دارند. وقت می گذارند تا به حرف های دیگران گوش دهند. بهترین فروشندگان را انتخاب کنید. آنها آنقدر حرف نمی زنند. در عوض، آنها گوش دادن زیادی انجام می دهند. و شما ممکن است فکر نکنید که در فروش هستید، اما شما هستید—همه ما هستیم. اگر می‌خواهید مردم را وادار کنید تا با شما کار کنند، چیزها را از دید شما ببینند یا به شما کمک کنند تا هر کاری را که لازم است انجام دهید، می‌فروشید. فروش همیشه در راه است، بنابراین زمانی را صرف کنید تا بدانید آنها چه چیزی می خواهند و چگونه می توانید به آنها کمک کنید تا آن را دریافت کنند.

۲٫ بیشتر بپرسید.

این شاید بهترین ابزار تعامل انسان تا کنون باشد—سوال جادویی، “نظر شما چیست؟” چهار کلمه ساده که می تواند همه چیز را تغییر دهد. پرسیدن نظر دیگران در مورد چیزهایی که روی آنها کار می کنید و گوش دادن به پاسخ آنها (به نکته قبلی مراجعه کنید) راهی عالی برای دوست داشتن بیشتر شما در محل کار است. در پایان روز، این موضوع در مورد این است که دیگران احساس ارزشمندی کنند، آنها تفاوت ایجاد می کنند.

۳٫ بیشتر تصدیق کنید.

قدرت قدردانی را دست کم نگیرید. یک تعریف و تمجید (منظور شما این است که جعلی نیستید)، یک تشکر یا یک “کار خوب انجام شده” می تواند دوست داشتن شما را فوراً افزایش دهد. خیلی ساده به نظر می رسد، و با این حال، ما اغلب آنقدر شلوغ می شویم که نمی توانیم به کارهایی که دیگران انجام می دهند توجه کنیم. سعی کنید به افرادی که هر روز به شما کمک می‌کنند فکر کنید و برای تشکر از آنها دور بزنید.

دوست داشتنی بودن ممکن است چیزی نباشد که بتوانید در آن مدرک کسب کنید، اما مطمئناً چیزی است که می تواند شما را در محل کار جلوتر ببرد. بدانید که کاری که انجام می‌دهید فقط به نتایجی که ارائه می‌دهید نیست، بلکه نحوه ایجاد احساس در افرادی است که با شما کار می‌کنند.

این مقاله در نوامبر ۲۰۱۵ منتشر شده و به روز شده است. عکس bbernard/Shutterstock

c5c71316a9560f63f89dcdeaae168a15?s=100&d=mp&r=g - 3 راه برای دوست داشتنی تر شدن در محل کار

دان گرگوری یک محقق و استراتژیست رفتاری، و همچنین یک نویسنده، مربی، سخنران بین‌المللی و مفسر اجتماعی، متخصص در رفتارها و سیستم‌های اعتقادی است – آنچه ما را برمی‌انگیزد، انگیزه می‌دهد و بر ما تأثیر می‌گذارد. یکی از معتبرترین صداها در این صنعت، دن به طور منظم در Gruen Planetای بی سی است و با برخی از بزرگترین برندهای جهان کار کرده است: کوکاکولا، یونیلور، وودافون، ام تی وی و نیوز با مسئولیت محدود. .

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا