کسب و کار

شغل متخصص پوست و مو و تحصیلات و آموزش های لازم

متخصص پوست و مو پزشکانی هستند که بیماری بزرگترین عضو بدن انسان را تشخیص داده و درمان می کنند و به بیماران در دستیابی به پوست سالم و جذاب توصیه می کنند. در حین مراجعه به بیماران، متخصص پوست و مو تاریخچه های پزشکی را می گیرد و از یک درموسکوپ یا دستگاه ذره بین برای تشخیص ناهنجاری ها یا بدخیمی استفاده می کند. آنها ممکن است از روشهای تشخیصی مانند بیوپسی برای شناسایی بیماریها و تعیین روشهای درمانی مناسب استفاده کنند. زمینه های تخصص شامل پوست، زیبایی پوست و همچنین به عنوان مطالعه بیماری های پوستی شناخته می شود.

تحصیلات و آموزش لازم

متخصصان پوست آینده نگر ابتدا باید لیسانس خود را بگیرند و دوره های انگلیسی، ریاضی، شیمی معدنی و شیمیایی آلی، فیزیک و زیست شناسی را طی کنند. سپس آنها باید دانشکده پزشکی را بگذرانند، جایی که آنها دو سال اول را به تحصیل آناتومی و فیزیولوژی انسان، میکروبیولوژی، آسیب شناسی و اخلاق پزشکی از جمله سایر موضوعات می گذرانند.

در طول دو سال گذشته، آنها با بیماران بیمارستان تحت نظارت پزشکان کار می کنند. فارغ التحصیل شدن از دانشکده پزشکی با یک دوره کارآموزی یک ساله، سه سال آموزش در محل کار به عنوان اقامت پزشکی، امتحان صدور مجوز دولتی و همچنین اخذ مجوز از طرف هیئت علمی پوست آمریکا برای افراد چه کسی واجد شرایط است.

مهارت های مورد نیاز متخصص پوست و مو

متخصص پوست و مو باید از نظر عاطفی پایدار، دارای انگیزه برای خدمت به دیگران، قادر به کار در ساعات طولانی و مایل به مشارکت در یادگیری مادام العمر باشد. دلسوزی برای بیماران و مهارت های خوب ارتباطی، سازماندهی و حل مسئله بسیار مهم است. متخصص پوست و مو نیز هنگام برخورد با افراد یا فرزندان خردسال که مایل به درمان نیستند، نیز باید در صورت داشتن جزئیات یا مهارتهای دستی، بیمارگونه باشند.

وظایف متخصصین پوست و مو

متخصصان این رشته به تشخیص، درمان و جلوگیری از بیماری‌های مربوط به پوست، مو و ناخن‌ها می‌پردازند. این رشته دارای فلوشیپ‌های مختلفی از جمله زیبایی پوست و لیزر، کاشت مو و درماتوپاتولوژی (ارزیابی و تفسیر میکروسکپی ضایعات پوستی) است.

۱. دکترای پوست:
تشخیص، درمان و جلوگیری از بیماری‌های مربوط به پوست، مو و ناخن‌ها می‌پردازد.

۲. درماتوپاتولوژی:
با استفاده از نمونه‌گیری و بررسی نمونه‌ها با میکروسکوپ به تشخیص بیماری‌های مربوط به پوست، مو و ناخن‌ها می پردازد.

۳. جراح پوست:
عمل جراحی بیماری‌های پوست، مو و ناخن‌ها را انجام می‌دهد.

۴. جراحی زیبایی پوست:
به درمان پوست، مو و ناخن‌ها می‌پردازد و بیشتر به ظاهر بیمار و انجام عمل جراحی زیبایی توجه می‌شود.

متخصص پوست و مو حرفه ای و چشم انداز حقوق

پیش بینی می شود فرصت های شغلی پزشکان و جراحان به طور کلی از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۸ در ۷٪ رشد داشته باشد که این آمار سریعتر از میانگین برای همه مشاغل بود.

دانش آموزانی که مطمئن نیستند که متخصص پوست، شغل مناسب برای آنهاست، ممکن است علاقه مند شوند که در مورد شغل های مربوط به متخصص کایروپراکتور و دندانپزشک اطلاعات بیشتری کسب کنند.

و همچنین بیشتر بخوانید: 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی