کسب و کار

تکنسین خدمات خودرو سازی چیست؟

آبرند: مجله اینترنتی تخصصی صنایع و کسب و کار ایران: اگر عاشق کار کردن بر روی اتومبیل هستید، تکنسین خدمات خودرو سازی ممکن است گزینه شغلی خوبی برای شما باشد!

یک تکنسین خدمات خودرو (یا مکانیک خودرو) وسایل نقلیه با سوخت بنزین، گازی، ترکیبی و سوخت های جایگزین را بازرسی، نگهداری و تعمیر می کند. در مشاغل کوچکتر، وظایف آنها ممکن است شامل طیف کاملی از خدمات تعمیر و نگهداری باشد. در مشاغل بزرگتر، آنها ممکن است در مناطق خاصی مانند ترمز، گیربکس یا سیستم های تهویه مطبوع تخصص داشته باشند.

تکنسین خدمات خودرو باید در مورد مشکلات خودرو – همراه با گزینه هایی برای رفع آنها – با مشتریان خود بحث کند. مشاغل خودروسازی به مشتری های مکرر بستگی دارد، بنابراین یک تکنسین همیشه باید با ادب، شنونده خوب و آماده پاسخگویی به سوالات مشتری باشد.

تکنسین خدمات خودرو سازی چه کاری انجام می دهد؟

تکنسین های خدمات خودرو به طور معمول موارد زیر را انجام می دهند:

– قطعات و سیستم ها را برای اطمینان از عملکرد صحیح آنها آزمایش کنید.

– مشکلات مکانیکی را اغلب با استفاده از تجهیزات تشخیصی رایانه ای شناسایی کنید.

– برای اطمینان از بررسی تمام قسمت های مهم .، لیست های چک را دنبال کنید.

– موتور خودرو و سایر اجزای اصلی را آزمایش و روان کنید.

– مراقبت و نگهداری اولیه را انجام دهید .، از جمله تغییرات روغن .، تنظیم صدا و چرخش تایرها.

– قطعات فرسوده مانند پدهای ترمز و یا طاقان چرخ را تعمیر یا تعویض کنید.

– قطعات را جداسازی کنید.

– از تجهیزات تست استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که تعمیر و نگهداری مؤثر است.

– مشکلات مربوط به خودرو و تعمیراتی که در وسایل نقلیه آنها انجام می شود را به مشتری توضیح دهید.

تکنسین های خدمات خودروسازی روی قطعات مکانیکی سنتی مانند موتورها، گیربکس ها، کمربندها و شیلنگ ها کار می کنند. با این حال، آنها همچنین باید با تعداد فزآینده ای از سیستم های الکترونیکی آشنا شوند.

به عنوان مثال سیستم ترمز، انتقال و فرمان، در درجه اول توسط کامپیوترها و قطعات الکترونیکی کنترل می شوند. سایر سیستم های الکترونیکی یکپارچه، مانند سنسورهای جلوگیری از تصادف، نیز رواج پیدا می کنند. علاوه بر این، تعداد فزاینده ای از تکنسین ها برای کار روی وسایل نقلیه که روی سوخت های جایگزین مانند اتانول و برق کار می کنند، لازم است. تکنسین های خدمات تفریحی وسیله نقلیه به طور خاص روی RV کار می کنند.

تکنسین های خدمات از ابزارهای مختلفی استفاده می کنند، از جمله ابزارهای تشخیصی رایانه ای و ابزارهای قدرت مانند آچار پنوماتیک، لها، مشعل های جوشکاری و جک ها و بالابرها. این ابزارها معمولاً متعلق به کارفرمایان آنها است. تکنسین های خدمات همچنین از بسیاری از ابزارهای دست متداول مانند انبردست، آچار و پیچ گوشتی استفاده می کنند که عموماً خودشان هستند.

در برخی از مغازه ها ممکن است تکنسین های خدمات خودرو تخصص داشته باشند. موارد زیر انواع تکنسین های خدمات است:

  • تعمیرکارهای تهویه مطبوع اتومبیل – تهویه هوا و قطعات سرویس مانند کمپرسور، کندانسور و کنترل را نصب و تعمیر کنید. آنها در مقررات دولتی مربوط به کار خود آموزش دیده اند.
  • تعمیرکار ترمز – ترمزها را تنظیم کنید، لنت ها و لنت های ترمز را تعویض کنید و سایر سیستم های ترمز را تعمیر کنید. برخی از تکنسین ها در کار ترمز و جلو کار می کنند.
  • مکانیک جلویی – چرخ ها را تراز کنید و مکانیسم های فرمان تعمیر و سیستم های تعلیق. آنها غالباً از تجهیزات تراز مخصوص و دستگاههای تعادل چرخ استفاده می کنند.
  • تکنسین های انتقال و بازسازی کننده ها – روی قطارهای دنده ای، کوپلینگ، پمپ های هیدرولیک و سایر قسمت های انتقال کار، فعالیت می کنند. دانش گسترده ای در مورد کنترل های رایانه ای، امکان تشخیص مشکلات الکتریکی و هیدرولیکی و سایر مهارت های تخصصی برای کار روی این اجزای پیچیده لازم است.
  • تکنسین های تنظیم کننده – تنظیم زمان و شیرهای احتراق و تنظیم و یا تعویض شاخه های جرقه و سایر قطعات را برای اطمینان از عملکرد کارآمد موتور. آنها اغلب از تجهیزات تست الکترونیکی برای جداسازی و تنظیم نقص در سیستم های کنترل سوخت، احتراق و انتشار گازهای گلخانه ای استفاده می کنند.

7 - تکنسین خدمات خودرو سازی چیست؟

آیا شما برای شغل تکنسین خدمات خودرو مناسب هستید؟

تکنسین های خدمات خودرو دارای شخصیت های متمایز هستند. آنها تمایل دارند که افراد واقع بین باشند، به این معنی که آنها مستقل، پایدار، واقعی، عملی و پرتحرک هستند. آنها وظایفی جسمی، ورزشی یا مکانیکی می پسندند. برخی از آنها همچنین تحقیقاتی هستند، به این معنی که فکری درونگرا و کنجکاوی هستند.

محل کار یک تکنسین سرویس اتومبیل چیست؟

اکثر تکنسین های خدمات خودروسازی تمام وقت برای شرکت های خصوصی کار می کنند و برخی نیز خود اشتغالی دارند. بیشتر مشاغل در تعمیرگاه‌های دارای تهویه مطبوع و روشن استفاده می کنند.

اگر چه بسیاری از مشکلات با رایانه قابل شناسایی و رفع هستند، اما تکنسین ها اغلب با قطعات و ابزارهای چرب کار می کنند، گاهی اوقات در موقعیت های ناراحت کننده قرار می گیرند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی