عمومی

4 عنصر رهبری شجاعانه

۴ عنصر رهبری شجاعانه

من همیشه آن را می‌شنوم: “کاش می‌توانستم چنین رهبر بزرگی باشم.” یا، “من مطمئناً دوست دارم موفقیت تجاری آن شخص را داشته باشم.” منظور آنها واقعاً، اگر آن را کم کنید، این است که آنها مایلند از مزایای کسب و کار و رهبری که شخصی که در موردش صحبت می‌کند لذت ببرند. این چیزی است که آنها واقعاً می خواهند. آنها پول، به رسمیت شناختن، اختیار و کنترل می خواهند.

از کجا بدانم منظور آنها واقعاً این است؟ ساده. چون وقتی این را می شنوم، همیشه همین سؤالات را می پرسم: آیا حاضری کاری را که آن شخص انجام داده است انجام دهی؟ آیا حاضری از تمام تمام آنچه که آن شخص از سر گذرانده برای رسیدن به آنجا بگذری؟ این نگاه من در آن نقطه است که به من می فهماند که آنها هرگز به این موضوع فکر نکرده بودند.

وقتی به تاریخ بشر نگاه می‌کنید، رهبرانی را در مناطق بی‌شماری می‌بینید که مجبور بودند بر بسیاری از موانع غلبه کنید و برای رسیدن به آنچه انجام داده اند، در آزمایشات بسیار استقامت کنید. تقریباً هر نمونه ای از رهبری که ما را به سمت پیشرفت سوق داده است شامل شجاعت است. از کسانی که کشورهای بزرگ را رهبری می‌کنند تا کسانی که کسب‌وکارهای کوچک را رهبری می‌کنند، رهبران بزرگ باید در مواجهه با موانع و تصمیمات سخت شجاعت نشان دهند.

به لحظات شهامتی فکر کنید که هر صاحب کسب‌وکار همیشه با آن مواجه می‌شود و در درازمدت باعث می‌شود که آیا آنها موفق خواهند شد:

شجاعت گسترش دادن

وقتی به نقطه‌ای رسیدید که کسب‌وکارتان به راحتی موفق شد، تصمیم‌گیری برای حل کردن، استراحت و لذت بردن آسان است. اگر یک بار دیگر برای به سود بزرگ بروید. اگر به نتیجه نرسد چه اتفاقی می افتد؟ به جای آن راحت تر است که آن را ایمن بازی کنید.

رهبران با این تصمیم با شجاعت روبرو می شوند. آنها پیامدها را درک می کنند، اما بر ترس خود غلبه می کنند و علیرغم قاطعیت خود به جلو حرکت می کنند. پشت سر گذاشتن وضعیت موجود و گسترش آن به شجاعت نیاز دارد.

شجاعت گرفتن تصمیمات سخت

حداقل هر هفته، یک رهبر متوسط ​​کسب و کار با یک تصمیم واقعا سخت مواجه می شود. الف>. بیشتر اوقات، آنها باید بین یک انتخاب آسان اما ضعیف در مقابل یک انتخاب دشوار اما خوب تصمیم بگیرند. بیشتر زندگی همینطور است. کسانی که موفق می شوند و رهبران قدرتمندی می شوند، آنهایی هستند که شجاعت رسیدن به اعماق درون را دارند و به طور مداوم تصمیمات سخت تر – اما بهتر – را می گیرند.

شجاعت اخراج بازیگران ضعیف

مطمئناً، برخی از افراد بی‌عاطف هستند که عاشق کنسرو کردن افراد ضعیف هستند، اما من متوجه شده‌ام که اکثر رهبران دوست ندارند مجبور باشند مردم را رها کنند. حتی اگر آنها می دانند فرد باید برود، از اینکه مجبور است تصمیم بگیرد احساس ناراحتی می کند. آنها به این موضوع اهمیت می دهند که چگونه بر فرد و خانواده آنها تأثیر می گذارد. آنها تعجب می کنند که سایر کارمندان چگونه واکنش نشان می دهند، به خصوص اگر کارمند مورد نظر محبوب باشد. اما این بخشی از رهبری شجاعانه است. یکی از بزرگترین اشتباهات حرفه ای من اخراج نکردن یک بازیگر ضعیف در اوایل کار بود. برای رشد به عنوان یک رهبر، باید شجاعت لازم برای به طور مداوم نیروی کار خود را هرس کنید و کارآمد نگه دارید.

شجاعت تغییر جهت

کسب و کارها در عصر مدرن، به ویژه کسب و کارهای کوچک، باید بتوانند در کوتاه مدت مسیر خود را تغییر دهند. سرعت تغییر در دنیای امروز ما، نسل‌های قبلی را متحیر می‌کند. هنگامی که با نیاز به تغییر جهت مواجه می شوند، رهبران قوی جهش می کنند. رهبران ضعیف شک دارند. آنها از تغییر می ترسند. روی دست می نشینند و ناراحت می شوند. و در نهایت با کشتی فرود می آیند. رهبران قوی منتظر هستند، ببینید کجا باید بروند، برنامه های خود را، با تیم های خود ارتباط برقرار کرده و اجرا می کنند.

پس شجاعت چیست؟ وقتی بدون در نظر گرفتن هر ترسی که ممکن است داشته باشیم، بدانیم چه باید بکنیم، به سادگی عمل می کنیم. این انتخاب نادیده گرفتن نگرانی است. این انتخاب درست انجام دادن است، رویاهایمان را دنبال کنیم، تا افراد موفقی باشیم و راه را برای دیگران پیش ببریم.

شجاعت زندگی را تغییر می دهد. اول برای خودمان، سپس برای اطرافیانمان.

روزی که به عنوان یک رهبر به ترس ها و نگرانی های خود خیره شوید، کسب و کارتان تغییر خواهد کرد. شما به چیزهایی دست خواهید یافت که زمانی فقط آرزویش را داشتید. شما چیزهایی را تجربه خواهید کرد که فکر می‌کردید فقط برای دیگران است – آنهایی که شجاع هستند. متوجه خواهید شد که ترس‌های شما بی‌اساس بودند – ببرهای کاغذی، یک سراب. شما شروع به تجربه رهبری واقعی خواهید کرد.

شما همچنین زندگی اطرافیان خود را تغییر خواهید داد. به زبان ساده، افراد شجاع دیگران را نیز با خود همراه می کنند. همه از افراد شجاع سود می برند. به عنوان مثال، من دوستی دارم که او را بسیار تحسین می کنم. او چند سال پیش تصمیم گرفت که شغل بسیار پردرآمدی را ترک کند و به دنبال رویایی برود. تعداد بی شماری از موانع بر سر راه او قرار گرفت. روزی که شرکتش را ترک کرد، متوجه شد که همسرش سرطان دارد. او برای تامین مالی رویای خود وارد بدهی های زیادی شد. او میلیون ها دلار جمع آوری کرد و نام و شهرت خود را به خطر انداخت. اما با این حال، او شجاعانه عمل کرد. در نهایت او شرکت خود را برای یک سود بزرگ به یک شرکت بزرگتر فروخت. اگر او شجاعانه عمل نمی کرد، همچنان از کار کردن برای شخص دیگری کنار می رفت.

در اینجا چند نکته سریع برای رهبری با شجاعت وجود دارد: 

بدانید چه می خواهید

شجاعت مربوط به انتخاب است. اگر می خواهید شجاعانه عمل کنید، باید بدانید که انتخاب درست چیست. در مورد رویاها و چشم انداز خود شفاف باشید.

نگران نباشید

اخیراً شنیدم که نگرانی استفاده نادرست از تخیل است. این شاید بهترین تعریفی باشد که تا به حال شنیده ام. نگرانی فقط فکر کردن به همه احتمالات بد است، اینطور نیست؟ خوب، شجاعت فقط فکر کردن به همه احتمالات بزرگ و بعد عمل کردن بر اساس آنهاست.

تکالیف خود را انجام دهید

به دست آوردن حقایق کمک می کند زیرا در این صورت می توانید تصمیمی آگاهانه بگیرید که قلب و ذهن شما را آرام کند. احتمالاً یک جنبه منفی وجود خواهد داشت، اما اگر آن را درک کنیم، می‌توانیم جایگزین‌هایی را انتخاب کنیم و قاطعانه عمل کنیم.

عمل کنید

هیچ جایگزینی برای مرحله اول وجود ندارد. آیا می دانید چه می خواهید؟ آیا به احتمالات فکر کرده اید؟ آیا تکالیف خود را انجام داده اید؟ پس شما منتظر چه هستید؟ قدم بعدی برداشتن اولین قدم و عمل!

است

جهان ما اکنون بیش از هر زمان دیگری به رهبران بزرگ نیاز دارد. ما به رهبران شجاعی نیاز داریم که آینده را ببینند و دستور کار دیگران را برای رسیدن به آن تعیین کنند. در این ماه، هدف خود را برای رسیدن به اعماق درون خود و با شجاعت عمل کنید. کسانی که شما را دنبال می کنند خوشحال خواهند شد که این کار را کردید.

این مقاله در فوریه ۲۰۰۹ منتشر شده و به روز شده است. عکس از Dean Drobot/Shutterstock

EComm Leaderboard 728 x 90 - 4 عنصر رهبری شجاعانه

موفقیت راهنمای شما برای پیشرفت شخصی و حرفه ای از طریق الهام، انگیزه و آموزش است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا