خبر

هلند تزریق واکسن آسترازنکا را برای افراد زیر 60 سال متوقف کرد

هلند تزریق واکسن آسترازنکا را برای افراد زیر ۶۰ سال متوقف
کرد

به گزارش آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، وزارت بهداشت هلند روز جمعه اعلام کرد که استفاده از واکسن آسترازنکا AstraZeneca  را برای افراد زیر ۶۰ سال به طور موقت متوقف کرده است.

خبرگزاری ANP گزارش داد که در نتیجه این تصمیم حدود ۱۰ هزار وقت تعیین شده برای تزریق واکسن لغو می شود.

در بیانیه وزارت بهداشت هلند آمده است که این تصمیم در پی گزارش های جدید آژانس نظارت بر داروی هلند (لارب) و گفتگو با مقامات بهداشتی اتخاذ شده است.

شرکت آسترازنکا نیز اعلام کرد که در حال همکاری با مقامات هلندی برای پاسخ به هر سوالی است. این شرکت گفت: مقامات انگلستان، اتحادیه اروپا، و سازمان بهداشت جهانی به این نتیجه رسیده اند که مزایای استفاده از واکسن ما برای محافظت از مردم در برابر این ویروس کشنده به طور قابل توجهی بیشتر از خطرات مربوط به تمام گروه های سنی بزرگسال است.

آژانس لارب که عوارض جانبی این دارو را پیگیری می کند، اوایل روز جمعه اعلام کرد پس از واکسیناسیون با واکسن آسترازنکا، پنج مورد ترومبوز شدید با تعداد پلاکت کم از جمله فوت یک زن گزارش شده است.

لارب گفت این حوادث ۷ تا ۱۰ روز پس از واکسیناسیون رخ داده است.

آژانس نظارت بر داروی هلند همچنین گفت: این زنان بین ۲۵ تا ۶۵ سال سن داشتند. سه بیمار آمبولی ریوی گسترده داشتند. یکی فوت کرد و دیگری نیز دچار خونریزی مغزی شد.

هلند در مجموع حدود ۱٫۲ میلیون مورد ابتلا به ویروس کرونا و بیش از ۱۶۵۰۰ مورد مرگ را ثبت کرده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا