عمومی

موارد ابتلا به آبله میمون در حال افزایش است. در اینجا نحوه محافظت از خود آورده شده است محل کار

موارد ابتلا به آبله میمون در حال افزایش است. در اینجا نحوه محافظت از خود آورده شده است
محل کار

دولت بایدن این هفته برنامه هایی را برای گسترش دسترسی به واکسیناسیون و آزمایش ویروس آبله میمون با شروع افزایش موارد ابتلا در سراسر کشور اعلام کرد.

افرادی که ممکن است در معرض ویروس قرار گرفته باشند اکنون به واکسیناسیون هایی دسترسی خواهند داشت که از طریق public health outlets, such as health clinics.

وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده ۵۶۰۰۰ دوز از واکسن Jynneos را که به پیشگیری از آبله و آبله میمون کمک می کند، برای مناطقی با تعداد موارد بالا و جایی که جمعیت در معرض خطر بیشتری در آن ساکن هستند. کاخ سفید می گوید که پیش بینی می کند امسال ۱٫۶ میلیون دوز قابل دسترسی باشد. دوزها با فاصله چهار هفته از یکدیگر تجویز می‌شوند و در نظر گرفته می‌شود که فردی دو هفته پس از دوز دوم خود محافظتی داشته باشد.

اولین مورد تایید شده آبله میمون‌ها کاخ سفید می‌گوید در ۱۸ مه شناسایی شد و داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری بیش از ۳۰۰ مورد در سراسر کشور را تا ۲۹ ژوئن نشان می‌دهد.

دکتر متیو همیل از بخش بیماری‌های عفونی جانز هاپکینز توضیح می‌دهد که راه اصلی انتقال آبله میمون از طریق تماس پوست به پوست – از جمله تماس جنسی – است – اگرچه او اضافه می‌کند که ویروس همچنین می‌تواند از طریق رختخواب و حوله شسته نشده یا استفاده از خانه‌های معمولی منتقل شود. تجهیزاتی مانند فنجان و بشقاب.

برای محل کار، پروتکل‌های مربوط به آبله میمون با کووید-۱۹ متفاوت است. مورد کسی را در نظر بگیرید که آزمایش آبله میمون مثبت بوده و دو روز قبل در مطب کار می کرده است. همیل توضیح می‌دهد که اگر آن شخص معمولاً آستین‌های بلند، شلوار بلند و ماسک بپوشد – و به کسی یا چیزی دست نزده باشد – خطر شیوع آبله میمون در آن دفتر بسیار کم است.

اما این خطر ممکن است افزایش یابد، مثلاً اگر آن شخص بیشتر روز را با همکاران خود در اتاق کنفرانس بنشیند. هامیل می‌گوید: «انتقال به این بستگی دارد که خطر آن وضعیت، نزدیکی، مدت زمان، پوشانده بودن یا نبودن افراد، و تماس پوست به پوست وجود داشته باشد.»

اگرچه هر کسی ممکن است به آبله میمون مبتلا شود، شیوع فعلی در ایالات متحده بیشتر در میان مردان همجنس‌گرا دیده می‌شود. برخی از علائم آبله میمون شبیه سایر ویروس‌ها است، مانند تب، سردرد، دردهای عضلانی و تورم غدد لنفاوی، اما یکی از شایع‌ترین علائم آبله میمون، راش‌هایی است که شبیه جوش یا تاول است.

معمولاً، کسانی که به آبله میمون مبتلا می‌شوند، می‌توانند انتظار داشته باشند که عفونت برای دو تا سه هفته ادامه یابد. هامیل می‌گوید: «یک فرد معمولاً دچار بثورات پوستی می‌شود، در خانه جدا می‌شود، به تدریج بهبود می‌یابد و زمانی که تمام ضایعات پوستی‌شان پوسته پوسته شده است، دیگر عفونی در نظر گرفته نمی‌شود.» لایه‌ای تازه از پوست دست نخورده زیر آن سیگنالی است که بیمار می‌تواند دوباره معاشرت کند. اگرچه اکثر مردم به طور کامل از ویروس آبله میمون بهبود می یابند، اما به طور بالقوه کشنده است، اگرچه طبق گفته کلینیک کلیولند، هیچ کس در اثر شیوع فعلی در ایالات متحده فوت نکرده است.

طبق Gavi، اتحاد واکسن، آبله میمون کمتر از کووید-۱۹ قابل انتقال است. . اما این سازمان تأکید می‌کند که آبله میمون‌ها به خودی خود از بین نمی‌روند. به همین دلیل است که مقامات بهداشتی ایالات متحده به شدت برای مهار این بیماری اقدام می‌کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی