خبر

بررسی روند بازار در روز‌های اخیر سال ۹۹

549885 309 - بررسی روند بازار در روز‌های اخیر سال ۹۹
به گزارش آبرند به نقل از پول نیوز، امیرحمزه مالمیر، در خصوص روند بازار در روز‌های اخیر سال ۹۹ بیان داشت: هیجان زیاد در رفتار سهامداران و اصرار بر فروش سهم اثر قابل توجهی را بر منفی شدن بازار داشته است.

مدیر عامل شرکت سبدگردان سرآمد بازار در این خصوص گفت: در این شرایط نیاز بود که سازمان تصمیماتی اتخاذ کند که اعتماد و اطمینان را به بازار برگرداند. تصمیمات سازمان در دو جهت اخذ شد، از طرفی سمت تقاضا تقویت و از طرف دیگر عرضه کاهش پیدا کرده است.

مالمیر در ادامه بیان داشت: طبق یکی از مصوبه‌های اخیر سازمان بورس، صندوق‌ها ملزم شدند نسبت به خرید سهام اقدام کنند، این طرح دارای مزایا و معایبی است. یکی از اصلی‌ترین مزایای این طرح، تقویت تقاضا و اطمینان به نقدشوندگی سهام در بازار است تا سرمایه‌گذاران با اطمینان خاطر نسبت به بررسی شرکت‌های سرمایه‌پذیر خود پرداخته و با تامل نسبت به خروج، ورود یا نگهداری سرمایه‌گذاری خود اقدام کنند.

وی در ادامه گفت: ایجاد فرصت برای بررسی بیشتر و تامل نسبت به ورود یا خروج، به بهبود بازار کمک خواهد کرد، ولی خرید سهام توسط صندوق‌های با درآمد ثابت در صورت عدم برگشت بازار، می‌تواند این صندوق‌ها را با ریسک مواجه کند.

این کارشناس بازار با اشاره به مصوبات دیگر سازمان بورس مبنی بر حمایت از سهامداران حقیقی افزود: تصمیم دیگر سازمان، به نحوی بیمه کردن سرمایه متعلق به سهامداران با ارزش پرتفوی کمتر از ۱۰ میلیون تومان است. این تصمیم می‌تواند برای این دسته از سرمایه‌گذاران اطمینان خاطر ایجاد کند تا با هیجان نسبت به واگذاری سهام خود اقدام نکنند و همین امر عرضه را کاهش و باتوجه به تعداد بالای این سرمایه‌گذاران، می‌تواند به کاهش بار سامانه معاملات منجر شود.

وی در پایان اعلام داشت: در پایان ضمن توصیه به سرمایه‌گذاران به خویشتن‌داری و تامل در خصوص سرمایه‌گذاری و تحلیل سهام و سپس اخذ تصمیم، به نظر می‌رسد عملکرد شرکت‌ ها با چشم‌انداز روشنی مواجه است و سال آتی نسبتا عملکرد عمده شرکت‌ها با افزایش مناسبی روبرو خواهد بود.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا