اپل دلیل استفاده از واژه Bionic در نام‌گذاری چیپست A11 را بیان کرد


گوشی‌های آی‌فون جدید از پردازشگر جدید اپل با نام A11 Bionic بهره‌مند شده‌اند که عملکرد بهتری از تمامی پردازنده‌های موجود دارد و حتی در نمره بنچمارک، CPU مک‌بوک را نیز به چالش کشیده است! پس می‌توان آن را هیولای پردازشگرها دانست و اپل را به عنوان موفق‌ترین شرکت در این زمینه عنوان کرد. اما یکی از سوالات اصلی کاربران در این زمینه وجود واژه Bionic و دلیل استفاده اپل از آن بود.

ظاهرا معلوم شده پشت پرده این نام‌گذاری هیچ گونه فلسفه‌ای نیست و شرکت تنها برای دهان پر کن کردن نام پردازشگر خود این واژه را به آن اضافه کرده است!

اپل در گفتگو با TheVerge، ضمن بیان این نکته افزود:

با توجه به بازار رقابتی موجود در زمینه تولید پردازنده، شرکت تشخیص داد استفاده از اسامی A8 و A9 هیجان‌انگیز نیست؛ به همین دلیل سال قبل واژه Fusion را به پردازشگر A10 و امسال هم Bionic را به A11 افزوده است.

با این حساب سوالات کاربران در زمینه نام‌گذاری پردازشگر نسل قبلی اپل نیز پاسخ داده شد و البته باید منتظر نام‌گذاری پردازشگر نسل بعدی آنها نیز باشیم؛ یک اسم دهان پر کن دیگر!لینک منبع

سپاهان ۲ – ۲ پرسپولیس؛ زیبا و جذاب، مثل همیشه

طرفداری- تیم های سپاهان اصفهان و پرسپولیس تهران از ساعت ۲۰ در هفته هفتم لیگ به مصاف هم رفتند.


هفته هفتم لیگ برتر خلیج فارس
سپاهان-پرسپولیس
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰
ورزشگاه نقش جهانی اصفهان
داوران:  اشکان خورشیدی – سجاد طوری – رحیم شاهین – علی صفایی – ناظر: محمود رفیعی
گلزنان: مهدی طارمی(پرسپولیس)-علی علیپور(پرسپولیس)-مروان حسین(سپاهان)-جلال علی محمدی(سپاهان)
کارت زرد: مهدی طارمی(پرسپولیس)-سیاوش یزدانی(پیکان)-حسن جعفری(سپاهان)-فرشاد احمدزاده(پرسپولیس)-جلال علی محمدی(سپاهان)

سپاهان: لی اولیویرا، حسن جعفری، سیاوش یزدانی، ساسان انصاری، عزت الله پورقاز، میلاد سرلک، سعید آقایی، شاهین ثاقبی، مروان حسین، مهرداد محمدی، رافائل

پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، حسین ماهینی، محمد انصاری، شجاع خلیل‌زاده، صادق محرمی، محسن ربیع‌خواه، فرشاد احمدزاده، محسن مسلمان، وحید امیری، علی علیپور، مهدی طارمی

نیمه اول پرسپولیسی ها بازی را هجومی آغاز کردند و در همان دقیقه ۲ علیپور توانست دروازه سپاهان را باز کند که داور آن را به خاطر خطای خلیل زاده روی بازیکن سپاهان مردود اعلام کرد. دقیقه ۷  علیپور در محوطه جریمه سپاهان صاحب توپ شد که پاس رو به بیرون او به طارمی رسید و شوت آرام مهاجم سرخپوشان در آغوش لی اولیویرا قرار گرفت. دقیقه ۱۲ روی حرکت خوب مهرداد محمدی، مروان حسین در محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد که شوت این بازیکن از زاویه بسته در آغوش بیرانوند قرار گرفت.

حدود ۱۰ دقیقه بازی متعادل دنبال می شد که دقیقه ۲۲ شوت ساسان انصاری با اختلاف زیادی از کنار دروازه پرسپولیس بیرون رفت. دقیقه ۲۶ رافائل پشت محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد که شوت محکم این بازیکن به شکل خطرناکی از بالای دروازه بیرانوند عبور کرد. دقیقه ۳۲ محسن مسلمان توپ را از جناح راست برای طارمی ارسال کرد که وی توپ را برای امیری کاشت تا دروازه را باز کند، اما داور خطای هند طارمی را اعلام کرد و گل مردود شد.

سرانجام حملات پرسپولیس جواب داد و یزدانی روی طارمی در محوطه سپاهان خطا کرد تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد، دقیقه ۳۸ مهدی طارمی پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و با یک شوت محکم توپ را خلاف جهت حرکت اولیویرا درون دروازه قرار داد. در پایان این نیمه پرسپولیس موفق شد با نتیجه ۱ بر ۰ سپاهان اصفهان را شکست دهد.

مهدی طارمی

نیمه دوم هم مانند نیمه اول با جذابیت آغاز شد و دقیقه ۵۰ سرخپوشان پشت محوطه جریمه سپاهان صاحب یک ضربه ایستگاهی خوب شدند که آن را با شوت بی دقت محمد انصاری از دست دادند. دقیقه ۵۱ ساسان انصاری روی اشتباه خط دفاع پرسپولیس صاحب موقعیت خوبی داشت که شوت او بیرانوند با واکنشی خوب به کرنر فرستاد تا جدی ترین موقعیت زردپوشان از دست برود.

دقیقه ۵۳ کرنر ارسالی مسلمان به شجاع خلیل زاده رسید که ضربه سر این بازیکن به شکل خطرناکی از کنار دروازه سپاهان عبور کرد. دقیقه ۵۵ شوت مروان حسین از پشت محوطه جریمه پرسپولیس در دستان علیرضا بیرانوند قرار گرفت. دقیقه ۶۰ شاهین ثاقبی فرصت داشت دروازه پرسپولیس را باز کند که حسین ماهینی با تکلی خوب توپ را بره کرنر فرستاد. سرانجام حملات سپاهان جواب داد و دقیقه ۶۱ کرنر ارسالی مهرداد محمدی به مروان حسین رسید که این مهاجم عراقی با ضربه سری خوب دروازه پرسپولیس را باز کرد. این گل باعث شد بازی جذابیت بیشتری پیدا کند.

دقیقه ۶۴ ساسان انصاری به خوبی از مدافعان پرسپولیس عبور کرد و از زاویه بسته دروازه بیرانوند را با شوت خود تهدید کرد. پرسپولیسی ها روی یک همکاری خوب خود را به پشت محوطه جریمه سپاهان رساندند که دقیقه ۷۱ فرشاد احمدزاده با یک پاس عالی توپ را به علی علیپور رساند که وی در موقعیتی تک به تک دروازه اولیویرا را باز کرد. دقیقه ۷۴ توپ در محوطه سپاهان به طارمی رسید که شوت این بازیکن به شکل خطرناکی از بالای دروازه بیرون رفت. دقیقه ۷۶ با پاس عالی امیری توپ در دهانه دروازه سپاهان به طارمی رسید که شوت او را اولیویرا به زیبایی دفع کرد. برخلاف جریان بازی در دقیقه ۸۶ سانتر زیبای رضا میرزایی به جلال علی محمدی رسید که شوت این بازیکن درون دروازه بیرانوند قرار گرفت.

 منبع لینک by [author_name]

خودکشی دست جمعی پنگوئن ها بعد از صحبت های نتانیاهو

خودکشی دست جمعی پنگوئن ها بعد از صحبت های نتانیاهو

در حال بارگذاری


واکنش کاربران فضای مجازی و پنگوئن ها به صحبت های اخیر نتانیاهو درباره علاقه اش به پنگوئن ها …….

مشترک فیلیمو باش و هزاران فیلم و سریال ببین.

شما از یک مرورگر منسوخ شده استفاده می کنید.

کاربر گرامی ؛ برای مشاهده بهتر این سایت و کارایی بهتر امکانات آن می توانید یکی از مرورگر های زیر را دانلود و نصب نمایید.

توصیه می شود برای استفاده و مشاهده وب سایت ها از این مرورگرها استفاده نمایید.منبع لینک by [author_name]

علیپور و دومین تجربه گلزنی در اصفهان :: ورزش سه
کد خبر: ۱۴۶۲۷۲۹/۱

زمان: ۲۱:۴۳  
۱۳۹۶/۰۶/۳۰

بازدید: ۱۷۵علی علیپور یک بار دیگر در اصفهان موفق به گلزنی مقابل سپاهان شد.

به گزارش “ورزش سه”، علیپور که در دیدار پرگل منجر به شکست پرسپولیس در دو فصل پیش گل اول تیمش را به زیبایی به ثمر رسانده بود، امروز روی پاس فرشاد احمدزاده در نیمه دوم در شرایط تک به تک دوباره دروازه سپاهان را باز کرد. 


علیپور یک بار در دقیقه ۴ هم دروازه سپاهان را گشوده بود که این گل به دلیل خطا مردود اعلام شد. 


علیپور که دوباره به شرایط آرمانی خود برگشته یکی از پرجنب و جوش ترین بازیکنان پرسپولیس در این مسابقه بوده و نمایش درخشانی از خود ارائه کرده است.لینک منبع

کسب ۵۰۰۰ ساتوش در ۱۵ دقیقه


دوستان این سایت هر ۱۵ دقیقه ۵۰۰۰ ساتوش بهتون میده این به شانس خودتون بستگی داره این یکی از معتبرترین سایت های بیتکوین هستش پس با خیال راخت ثبت نام کنید حداقل برداشت هم ۱۰۰۰۰ اگه سوالی داشتین در خدمتم

اینم لینکش روی کلمه پر رنگ کلیک کنید بیت کوین

ایدی تلگرام [email protected]

 لینک منبع

جهانبازی:‌ پنالتی پرسپولیس صحیح بود


خبرگزاری تسنیم: یدالله جهانبازی، کارشناس داوری در خصوص صحنه پنالتی پرسپولیس در دیدار مقابل سپاهان اظهار داشت: مدافع سپاهان، مهدی طارمی را کاملاً با دست گرفت و پنالتی پرسپولیس به درستی اعلام شد.

وی درباره دو گل تیم پرسپولیس که توسط داور مردود اعلام شد، تصریح کرد: در صحنه اول شجاع خلیل‌زاده در دو صحنه روی بازیکن سپاهان خطا کرد و داور به درستی گل را مردود اعلام کرد. در صحنه دوم هم مهدی طارمی با دست سعی در فریب داور داشت و خورشیدی (داور مسابقه) به درستی به او کارت زرد نشان داد. 

دیدار سپاهان و پرسپولیس از ساعت ۲۰ در ورزشگاه نقش جهان اصفهان آغاز شده و تا پایان نیمه اول با یک گل به سود سرخ‌پوشان تهرانی به پایان رسیده است.منبع لینک by [author_name]

دوستانتان را با این ۹ خصوصیت همین حالا رها کنید – دیجی رو


9 خصوصیت دوستانی که باید رهایشان کنیم

شاید قبول کردن آن سخت باشد اما همهٔ دوستان شما برایتان خوب نیستند و گاهی لازم است دوستانی که شما را پایین می‌کشند رها کنید. شاید این حرف کمی خودخواهانه بنظر برسد، ولی اینطور نیست، زیرا که ما در برابر شادی خودمان نیز به اندازه‌ شادی دیگران مسئول هستیم. در ادامه ۹ خصوصیت از دوستانی که باید هرچه سریع‌تر رهایشان کنید آورده شده. پس در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

۱.دوستی کاملا مطابق شرایط اوست
اگر می‌بینید که همیشه کاری که دوستتان از شما می‌خواهد را انجام می‌دهید و حس می‌کنید که خودتان جای حرف زدن یا عنوان کردن خواسته‌ای را ندارید، این یعنی دوست‌تان شما را تحت کنترل خودش دارد و این اصلا نشانهٔ خوبی نیست. دوستی یک رابطه‌ی دو طرفه است نه یک طرفه.

۲. وقتی که واقعا به او احتیاج دارید نیست
یک دوست خوب شما را در تمامی لحظات سخت یاری کرده و وقتی به او نیاز دارید در کنار شما خواهد بود. اگر وقتی دوستتان را نیاز دارید غیبش می‌زند اما در عین حال انتظار دارد که هروقت به شما احتیاج دارد شما همه چیز را کنار گذاشته و به کمک او بشتابید، این نشانهٔ دیگری مبنی بر این است که دوستی‌تان در تعادل نیست.

۳. او هرگز درست به حرفهایتان گوش نمی‌دهد
وقتی نمی‌توانید مطمئن باشید که یک نفر واقعا به حرفی که می‌زنید توجه می‌کند یانه، بنابراین آن شخص اصلا دوست خوبی برای شما نیست. احتمالا یکی از با ارزش‌ترین چیزهایی که یک نفر می‌تواند برای دوستش انجام دهد این است که شنوندهٔ خوبی باشد. گوش ندادن به حرفهای دوست یک جور بی‌احترامی است و نشان دهندهٔ این است که آن فرد رابطه‌ی دوستانه‌تان را جدی نگرفته‌‌است.

۴. او دست رد به ایده‌های شما می‌زند
یک دوست باید شخصی باشد که شما را تشویق به دنبال کردن آرزوهایتان می‌کند. شاید او همیشه با شما موافق نباشد و گاهی اوقات جنبه‌های منفی کارتان را به شما گوشزد کند، اما هرگز نباید ایده‌تان را به چیزی خارج از دسترس و نشدنی برایتان تبدیل کند. یک دوست باید کسی باشد که به رشد شما کمک می‌کند، نه اینکه شما را عقب نگه دارد.

۵. او از هیچی داستان درست می‌کند
دوستی که سر هیچ و پوچ با شما دعوا کرده و چپ می‌افتد اصلا دوست نیست. بعضی افراد کلا دوست دارند مدام سر هیچی داستان درست کنند و شما ممکن است در یک ثانیه از دوست صمیمی و جون جونی‌شان به دشمن خونیشان تبدیل شوید. این دوستان ارزش دوستی را پایین می‎آورند و بهتر است که سعی کنید آنها را کنار بگذارید.

۶. آنها حسودی می‌کنند
اگر دوستی دارید که به دوستان دیگر شما حسودی‌اش می‌شود، پس یک مشکل جدی دارید! هیچکس دوست ندارد حس کند بهش کم محلی شده و نادیده گرفته شده است، اما شما حق این را دارید که گاهی اوقات هم با دیگر دوستان‌تان بیرون بروید. اگر دوست صمیمی‌تان با این قضیه مشکل دارد و با صحبت کردن هم مسئله حل نمی‌شود، شاید بهتر آن است که به تمام کردن رابطه‌تان با او فکر کنید.

۷. او هیچوقت پول ندارد
این یکی از چیزهای مهم بوده واصلا هم خودخواهانه نیست. البته که شما باید وقتی دوستتان از لحاظ مالی مشکل دارد کمکش کنید یا وقتی بیرون می‌روید دنگ بیشتری از پول را حساب کنید، اما نباید به بانک دوستتان هم تبدیل شوید! اگر حس می‌کنید واقعا از لحاظ مالی از شما سوء استفاده می‌شود، پس قطعا یا باید  سعی کنید وضعیت را به حالت تعادل برگردانید و یا آن دوستی را به سرانجام برسانید.

۸. او حس و حال شما را از بین می‌برد
بعضی از افراد دوست دارند با تقسیم کردن ناراحتی‌های خودشان دیگران را هم ناراحت کنند. منظورمان آن افرادی هستند که همواره بدبین بوده و تمام جاه طلبی، انگیزه و انرژی شما را از بین می‌برند، آن هم فقط به خاطر اینکه خودشان این انگیزه و انرژی را ندارند!‌اگر هر بار که دوستتان را می‌بینید حالتان گرفته می‌شود، این هم احتمالا یک دلیل خوب دیگر برای تمام کردن آن دوستی است.

۹. شما واقعا دیگر از آنها خوشتان نمی‌آید
گاهی اوقات حس می‌کنید که باید مسیر دیگری را در پیش بگیرید. فقط به این خاطر که یک نفر را می‌شناسید و برای مدتی با هم دوست بوده‌اید دلیل نمی‌شود که تا آخر عمرتان با هم دوست صمیمی بمانید. داشتن دوستانی که الهام بخش ما هستند و می‌شود متعادلانه با آنها بود بسیار مهم است. شاید جدا شدن از دوست چند ساله‌ای که در عین حال شما را پایین می‌کشد و اجازهٔ پیشرفت بهتان نمی‌دهد قدری سخت باشد، اما شما باید کار درست را انجام دهید و تا آنجایی که می‌شود با محبت و مهربانی و آهسته، حدود رابطه‌تان را مشخص کرده و یا اگر می‌خواهید، آن دوستی را تمام کنید.لینک منبع

گوشی های عجیب که معادلات بازار را به هم می‌زنند!


رسانه کلیک – عرصه تولید گوشی‌های هوشمند روزبه‌روز در حال پیشرفت است و نمی‌توان به درستی قابلیت‌های این دستگاه های کوچک را در آینده نزدیک پیش‌بینی کرد. حال، بسیاری از تحلیل‌گران بر این باورند ۳ گوشی هوشمند با ورودشان به بازار شرایط را کاملا متحول می کنند.

روز به روز به قابلیت های تلفن‌های هوشمند افزوده می‌شود. کمتر کسی فکرش را می کرد که روزی دستیارهای هوشمند به عنوان یکی از ابزارهای رایج تلفن‌های همراه مورد استفاده روزانه کاربران قرار گیرد.

تولید گوشی‌های هوشمند با صفحه‌نمایش لبه به لبه هم یکی دیگر از قابلیت‌هایی است که امروزه در بسیاری از گوشی‌های هوشمند نظاره‌گر هستیم.

اما حالا وقت آن رسیده تا تحولی بزرگ در دنیای گوشی‌های هوشمند رخ دهد و اسمارت فون هایی وارد بازار شوند که با تمام دستگاه های هوشمند که تاکنون دیده‌ایم، تفاوت داشته باشد. با ما همراه باشید تا گوشی‌های هوشمند خاصی را که بازار در انتظار آن‌هاست، بررسی کنیم.

گوشی هوشمند رد

گوشی هوشمند رد

گوشی هوشمند رد

اگر اهل فیلم و دنیای دوربین باشید بدون شک با شرکت رد آشنایی دارید. شرکت رد در زمینه تولید دوربین‌های فیلم‌برداری فعالیت دارد. بسیاری از فیلم‌هایی که دیده‌اید با دوربین‌های شرکت رد فیلم‌برداری شده است. یکی از محبوب‌ترین این فیلم‌ها که بدون شک بسیاری از شما آن را مشاهده کرده‌اید، فیلم «هابیت» است.

حالا شرکت رد تصمیم گرفته تا گوشی هوشمند بسازد. البته گوشی هوشمندی که این شرکت قرار است بسازد با سایر اسمارت فون ها تفاوت دارد دارد، از این حیث که گوشی هوشمند رد دارای صفحه‌نمایش با قابلیت نمایش تصاویر سه‌بعدی است. علاوه بر این تلفن هوشمند یک ماژول تمام‌عیار است. می‌توانید لنزهای حرفه‌ای خود را بر روی لنز دوربین این گوشی سوار کنید و حتی صفحه‌ نمایش مورد نظر خود را بر روی این گوشی امتحان کنید.

گوشی هوشمند فوق‌العاده شرکت رد، هیدروژن وان نام دارد که ویدیوهای بررسی آن‌ در یوتیوب منتشر شده است. انتظار می‌رود این گوشی هوشمند با قیمت ۱۱۹۵ دلار به بازار عرضه شود.

ریزر شارپ

ریزر شارپ

شرکت ریزر تولیدکننده لپ‌تاپ و لوازم جانبی بازی حالا گوشی هوشمندی مخصوص بازی می‌سازد. در واقع خرید نکس بیت (Nexbit) توسط ریزر گواه همین موضوع است.

گوشی مخصوص گیمرهای شرکت ریزر از حافظه ابری نکس بیت پشتیبانی می‌کند. هنوز اطلاعات دقیقی در رابطه با این گوشی هوشمند در دست نیست و خبری از قابلیت‌ها و مشخصات این گوشی هوشمند نداریم، ولی انتظار می‌رود که پردازنده بسیار قوی در آن تعبیه شود.

گوشی‌های انعطاف‌پذیر

گوشی‌های انعطاف‌پذیر

پس از مدت‌ها گوشی‌های هوشمند انعطاف‌پذیر به بازار می‌آیند. لنوو اعلام کرده که گوشی هوشمند منعطف خود را به بازار ارائه می‌دهد. شرکت‌های زیادی در زمینه تولید گوشی‌های هوشمند منعطف تلاش کرده‌اند، ولی در حال حاضر لنوو سر و صدای بیشتری به پا کرده است.

مدلی که برای این نسل از گوشی‌ها از سوی لنوو ارائه‌ شده بود، Folio نام داشت. لنوو در ارائه گوشی هوشمند Moto Mods هم موفق ظاهر شد و توانست ارتباط خوبی با کاربر برقرار کند. لذا می توان انتظار داشت که این شرکت اولین شرکتی باشد که گوشی هوشمند منعطف به بازار عرضه می‌کند.

گوشی‌های انعطاف‌پذیر

ایده اصلی تولید گوشی‌های هوشمند منعطف به شرکت خاصی باز نمی گردد. در این میان، سامسونگ هم در بیکار ننشسته است و قصد دارد اولین گوشی هوشمند منعطف را به نام خود ثبت کند.

هر سه‌ گوشی معرفی‌ شده، گوشی هیدروژن وان، ریزر شارپ و گوشی منعطف لنوو بدون شک بازار و دنیای اسمارت فون را تکان خواهند داد.

باید منتظر ماند تا شرکت‌ها تاریخ دقیقی برای عرضه اسمارت فون های خاص خود ارائه دهند.لینک منبع

python – Get first instance of text for parent item in BeautifulSoup


I have the following HTML:

<div>


 <h5>Item1</h5>
 $۱۴٫۰۰<br>
 <br>

 <h5>Item2</h5>
 $۱۶٫۲۹ (Shop Rite)<br>
 $۱۵٫۴۹ (Costco)<br>
 <br>

 <h5>Item3</h5>
 ...
</div>

I am trying to organize this information into a list based on the item number, like such:

+--------+--------------------+
| Item1 | $14.00 (BJs)    |
| Item2 | $16.29 (Shop Rite) |
| Item2 | $15.49 (Costco)  |
+--------+--------------------+

I have tried the following:

Items = []
if (BS.find('h5', text="Item1")):
 for content in BS.find('h5', text="Item1").parent:
  Price = BS.find('h5', text="Item1").parent.content[0]
  Items.append("Item1", Price)

My main goal is to be able to get the text separated by the <br> tags individually and then store that into a list called Items but I am not sure how to iterate through each of the <br> tags of the <div> tag based on the <h5> tag.لینک منبع