امکان استفاده پیش‌فرض از دستیار هوشمند گوگل به جای سیری در آیفون‌!

بدون دیدگاه


کانال دیجی رو

استفاده از دستیارهای هوشمند در تلفن‌های همراه روز به روز مورد استقبال بیشتری قرار می‌گیرد. در سال‌های اخیر هر کمپانی سعی کرده تا دستیار هوشمند اختصاصی خود را معرفی کند و در این زمینه به رقابت با سایر کمپانی‌ها بپردازد. اپل، سامسونگ، امازون، گوگل و … کمپانی‌هایی هستند که تاکنون این کار را انجام داده‌اند، البته هر کدام به نوبه خوب نقاط ضعف و قوتی نیز دارد که قطعا در سال‌های آینده شاهد رشد و افزوده شدن موارد بیشتر به دستیارهای هوشمند این کمپانی‌ها خواهیم بود.

امروز گزارشی منتشر شد که طی آن اپل و گوگل قصد دارند با همکاری هم از دستیار هوشمند گوگل به صورت پیش فرض بر روی محصولات اپل در کنار سیری استفاده کنند. در حال حاضر نسخه ios دستیار هوشمند گوگل بدر دسترس است و کاربران می‌توانند با نصب کردن آن بر روی آیفون یا ایپد از امکاناتش بهره‌مند شوند. کاربران می‌توانند با استفاده از آن اطلاعاتی را درخواست کنند و برنامه‌ها را باز و بسته کرده و کارهای زیاد دیگری انجام دهند. اما اگر این خبر صحت داشته باشد، در آیفون‌های سال ۲۰۱۷ این امکان وجود دارد که کاربران در صورت علاقه، دستیار هوشمند گوگل را به عنوان دستیار هوشمند پیش فرض آیفون خود انتخاب کرده و از آن استفاده نمایند.

همانطور که می‌دانیم اپل امسال از سه گوشی ایفون ۷ اس، ۷ اس پلاس و ایفون ۸ رونمایی خواهد کرد.

البته هنوز این خبر تایید نشده است. با نگاهی به گذشته متوجه می‌شویم که اپل روی خوشی به این تغییرات نشان نداده و بعید است اجازه دهد در محصولاتش غیر از دستیار هوشمند خود از دستیار دیگری به عنوان پیش فرض استفاده شود. البته گفتنی است به زودی در گوشی‌های اچ تی سی دستیار هوشمند آمازون به کار گرفته خواهد شد که کاربران می‌توانند از این دستیار یا دستیار هوشمند گوگل که به صورت پیش فرض روی گوشی قرار گرفته استفاده کنند.

البته موارد دیگری نیز وجود دارند که باعث می‌شوند صحت این خبر بیش از پیش زیر سوال برود. همانطور که می‌دانید اپل از اسپیکر اختصاصی خود در رویداد WWDC رونمایی کرد که با دستیار هوشمند سیری کار می‌کند و نسخه سیری به روز شده نیز در این رویداد معرفی شد. این نشان می‌دهد که اپل برنامه ویژه‌ای برای دستیار هوشمند خود دارد و این خبر که دستیار هوشمند گوگل در محصولات اپل به صورت پیش فرض به کار گرفته شود نوعی ضعف برای اپل به حساب می‌آید و به احتمال زیاد شاهد این موضوع در آیفون‌‎های سال ۲۰۱۷ نخواهیم بود.

‘ );
w.anetworkParams[ ad.id ] = ad;
d.write( ‘لینک منبع

  • نویسنده
    A-brand
  • تعداد بازدید
    21 views
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید