اعزام یک بالگرد و ۳ تیم عملیاتی برای مهار آتش جنگل های اندیمشک  – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

بدون دیدگاه


صادق سلامت در گفت و گو با خبرنگار مهر در خصوص آتش سوزی مجدد جنگل های الوارگرمسیری شهرستان اندیمشک اظهار کرد: این آتش سوزی در محدوده صحرا چک در بخش الوار گرمسیری از توابع اندیمشک رخ داده بود.

وی با اشاره به صعب العبور و کوهستانی بودن منطقه و پوشش انبوه گیاهی و در نتیجه دشواری کار اطفای حریق و کندی روند آن به دلیل شدت گرما و آتش سوزی افزود: به همین دلیل یک فروند بالگرد و سه تیم عملیاتی جمعیت هلال احمر برای اطفای حریق جنگل های الوار گرمسیری شهرستان اندیمشک و امدادرسانی به مصدومین احتمالی به منطقه محل وقوع حریق اعزام شدند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان اینکه عوامل امدادی این جمعیت از ظهر شنبه ۲۴ تیر تا دوشنبه در منطقه حضور داشتند، تصریح کرد: در آخرین آتش‌سوزی در سال جاری جنگل‌های بلوط الوار گرمسیری اندیمشک ۵۲۶ هکتار از سطح مراتع و جنگل‌های بلوط طعمه حریق شد.

سلامت ادامه داد: یکی از مشکلات اصلی در خاموشی شعله‌های آتش وزش باد و سختی گذر در محدوده آتش‌سوزی است.

وی بیان کرد: پس از اعلام حریق به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر خوزستان، سه تیم مجرب از امدادگران و نجاتگران هلال احمر اندیمشک در قالب ۹ نفر به همراه تجهیزات لازم به منطقه محل وقوع حریق اعزام شد و پس از ارائه کمک های اولیه به دو مصدوم در منطقه، دو فرد مذکور را به مرکز درمانی منتقل کردند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان اضافه کرد: در صورت ادامه آتش سوزی و نیاز، از شهرستان های همجوار نیز امدادگران و تجهیزات لازم به منطقه اعزام می شود.منبع لینک by [author_name]

برچسب‌ها: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
  • نویسنده
    A-brand
  • تعداد بازدید
    12 views
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید