عمومی

چگونه A.I. می تواند به شما در طراحی دفتر عالی خود کمک کند (یا فروشگاه)

چگونه A.I. می تواند به شما در طراحی دفتر عالی خود کمک کند (یا
فروشگاه)

به‌عنوان یک صاحب کسب‌وکار، چند لحظه مهم‌تر از افتتاح اولین دفتر یا ویترین فروشگاه‌تان در شغل شما وجود دارد. چه یک دفتر کار خانگی باشد، چه فضای شرکتی، یا فروشگاه آجری، مطمئن شوید موقعیت مکانی فیزیکی شما نشان دهنده برند شما از اهمیت بالایی برخوردار است.

با برنامه های مدل سازی و رندر سه بعدی، می توانید نمایش های دیجیتالی از فضای خود را برای برنامه ریزی چیدمان و قرار دادن مبلمان ایجاد کنید، اما بسیاری از این ابزارهای نرم افزاری برای حرفه ای ها طراحی شده اند و با شیب تند ارائه می شوند. منحنی یادگیری، به همین دلیل است که بسیاری از صاحبان مشاغل به جای آن طراحان داخلی حرفه ای را استخدام می کنند.

Boom Interactive یکی از این دو است شرکت های قدیمی تلاش می کنند تا فرآیند طراحی داخلی را با استفاده از اتوماسیون ساده کنند. برنامه رایگان استارت آپ مستقر در سالت لیک سیتی، Bubbles، که قرار است در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ راه اندازی شود، استفاده از هوش مصنوعی به گفته مدیر عامل و بنیانگذار تیمبر بارکر، برای خواندن پلان های طبقه و ایجاد یک “دوقلو دیجیتال” از فضای واقعی زندگی خود. هنگامی که یک “دوقلو” ایجاد شد، کاربران آزادی کامل برای سفارشی کردن فضا با افزودن درها، پاک کردن دیوارها و قرار دادن مبلمان دارند.

The Sims است، با نمادهای ساده در مقیاس خاکستری که به راحتی می توان آنها را کشیده و به محیط انداخت. بارکر می‌گوید که ایجاد یک رابط کاربری که فوراً برای افراد جدید طراحی و فناوری خوانا باشد، اولویت اصلی بود، و تیم او برای ایجاد سیستمی با احساس «بازی ویدیویی» کار کرد. به گفته بارکر، که می‌گوید پلتفرم Boom می‌تواند در صنایع مختلف از طراحی امنیت عمومی گرفته تا بازی‌های ویدئویی تا متاورژنی که هنوز به شکل مبهمی تعریف شده است، از فناوری رندر سه‌بعدی Boom در حال حاضر برای طراحی تولید یک فیلم MGM استفاده می‌شود.

“ما توده‌ها را قادر می‌سازیم تا نسخه‌های دیجیتالی از خانه‌ها و آپارتمان‌های واقعی خود ایجاد کنند.” “در واقع، ما به هر کسی اجازه می‌دهیم تا متاواژه شخصی خود را بسازد و به اشتراک بگذارد.” کاربران حتی می‌توانند با استفاده از تلفن‌های خود به عنوان پنجره‌ای به محیط دیجیتال در فضای خود در واقعیت افزوده قدم بزنند.

نینا اتنیر، یک شریک استودیوی طراحی Float مستقر در نیویورک، می‌گوید که هر فناوری که بنیان‌گذاران را قادر می‌سازد دیدگاه خود را برای فضای فیزیکی به اشتراک بگذارند، یک پیشرفت مثبت برای طراحان است، زیرا آنها می‌توانند در کل فرآیند طراحی با بنیان‌گذاران همکاری بیشتری داشته باشند. او اضافه می کند که رندرهای سه بعدی خودکار نیز می تواند در طول فرآیند طراحی در زمان صرفه جویی کند. اتنیر می‌گوید: «هر نوع نرم‌افزاری که بتواند زمان توسعه طراحی ما را کاهش دهد، ما را آزاد می‌کند تا زمان بیشتری را برای نوآوری و خلاقیت صرف کنیم.

Fülhaus، یک شرکت مبلمان مستقر در مونترال، کانادا، در حال برنامه ریزی برای یافتن و تهیه مجموعه کامل مبلمان و دکوراسیون است. با A.I در حال توسعه خود مدل لودویگ به گفته آندریا سانتوس، بنیانگذار و مدیر عامل Fülhaus، این اپلیکیشن می تواند یک تصویر واحد از یک فضا را تجزیه و تحلیل کند و سپس بسته های مبلمانی را تولید کند که با فضای موجود در تصویر مطابقت دارند. الگوریتم لودویگ می‌تواند ترکیبی از مبلمان را از فهرست بیش از ۳۰۰ تامین‌کننده این شرکت توصیه کند و می‌تواند از انواع تصاویر، از چیدمان اداری گرفته تا یک عکس ساده از فلامینگو الهام بگیرد و بسته‌های مبلمان را در اختیار کاربران قرار دهد. بر اساس زیبایی شناسی عکس این شرکت در حال برنامه ریزی برای عرضه نسخه بتا این محصول قبل از پایان سال است و هنوز قیمت آن را اعلام نکرده است.

در حال حاضر، فولهوس بر ارائه دکوراسیون خانه و مهمان‌نوازی متمرکز است، اما سانتوس می‌گوید درخواست‌های زیادی برای شروع ارائه خدمات خود برای طراحی دفتر نیز دریافت کرده است. Etnier از Float می‌گوید که موتورهای توصیه خطر احساس غیرشخصی بودن را دارند، اما این بدان معنا نیست که محصولی مانند Ludwig کاربردی نخواهد داشت.

او می‌گوید: «من فکر می‌کنم مردم در فضاهایی که زمان می‌گذرانند، هوس یک عنصر انسانی را دارند. “من مطمئن هستم که یک برنامه توصیه مبلمان می‌تواند فضایی کاربردی طراحی کند که مناسب است، اما فکر نمی‌کنم شما تفاوت ظریفی را که از گوش دادن یک طراح به مشتری و تفسیر دیدگاه او به دست می‌آید، دریافت کنید.”

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا