هتل و مراکز اقامتی

نکات مهم در هنگام اقامت در هتل

نکات مهم در هنگام اقامت در هتل 

گردشگری آبرند: مجله اینترنتی تخصصی صنایع وکسب و کار ایران: تصور ما از امکانات یک هتل عموما یک مکان بسیار تمییز و رویایی با امکانات خدماتی عالی است.تصور ما از امکانات یک هتل عموما یک مکان بسیار تمیز و رویایی با امکانات خدماتی عالی است.

اتاق هایی با تخت خواب های نرم و لطیف به همراه سرویس های ۲۴ ساعته و غذاهای خوشمزه همه­ ی  آن چیزی است که مورد انتظار ما است.اما در این بین نکاتی وجود دارد که خدمه­ ی هتل تلاش می کنند از چشم ما پنهان نگه دارند.

با ما همراه باشید تا در این مقاله به بررسی چند نکته­ ی مهم در هنگام اقامت در هتل می پردازیم.

9 - نکات مهم در هنگام اقامت در هتل

چند نکته­ مهم در هنگام اقامت در هتل:

 1. روکش تخت خواب ها: اگر فکر می کنید که روکش های تخت خواب ها در هتل پس از هر بار استفاده تعویض می شوند باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید. در هتل ها معمولا ملحفه ها و روکش های رویی تخت را به گونه ای مرتب می کنند که شما تصور می کنید آنها هر بار تعویض می شوند.
 2. حوله های موجود در اتاق ها: حوله های موجود در هر اتاق هر بار شسته نمی شوند بلکه تنها بخار داده شده و حرارت می بینند و در مواردی به آنها خوشبو کننده زده می شود. البته این مساله با استاندارد های هتل داری مغایرت ندارد.
 3. لیوان های موجود در اتاق ها: لیوان های موجود در اتاق ها چندان تمیز نیستند و بهتر است از قسمت پذیرش لیوان یک بار مصرف دریافت کنید.
 4. ریموت و کنترل های موجود در هتل ها: ریموت های موجود در اتاق ها معمولا تمیز نیستند و بهتر است که خودتان پیش از استفاده با یک دستمال آنتی باکتریال آنها را تمیز کنید.
 5. فرش های موجود در اتاق ها: فرش های موجود در اتاق های بیشتر از آنچه که فکرش را بکنید آلوده هستند. این فرش ها هر روز جارو برقی کشیده می شوند اما این به معنای پاکیزگی آنها نیست. به همین دلیل است که در بیشتر هتل ها اغلب از رنگ های تیره برای فرش ها استفاده می شود.
  1. کیفیت هوای موجود: معمولا کیفیت هوای موجود در هتل ها بالا نیست و علت این موضوع به تمیز نبودن دستگاه های تهویه هوا مربوط می شود. بنابراین ممکن است که هوای این محیط برای برخی افراد کمی سنگین به نظر برسد.
  2. آب لوله کشی در حمام یا سینک: آب لوله کشی موجود در هتل ها برای نوشیدن مناسب نمی باشد زیرا معمولا این آب به یک منبع متصل است که حاوی سرب یا کلراید است.

9 1 - نکات مهم در هنگام اقامت در هتل

  1. غذاهای مانده: معمولا اسنک ها و غذاهایی که به جای وعده صبحانه در هتل سفارش می دهید مانده هستند و مربوط به روز قبل می باشند. از این رو بهتر است که برای صرف صبحانه در ساعات مشخص به رستوران مجموعه بروید و صبحانه کامل را سفارش دهید.
  2. انتخاب بهترین و بدترین اتاق: معمولا بهترین اتاق ها آنهایی هستند که از طرف یک آژانس مسافرتی سفارش داده می شوند. زیرا در بین مسئولین هتل و این آژانس ها قراردادی وجود دارد که هر دو طرف موظف به پایبندی به آن هستند.
  3. در مقابل بدترین اتاق ها معمولا نصیب افرادی می شود که به شیوه های آنلاین اقدام به رزرو اتاق می نمایند. البته این موضوع یک امر کاملا نسبی است و به صورت مطلق برقرار نیست.

معمولا بهترین اتاق های هتل اتاق هایی هستند که از طرف یک آژانس مسافرتی سفارش داده می شوند.همانطور که در قسمت نخست این مقاله عنوان شد، انتظاراتی که افراد از هتل مورد اقامت خود دارند همیشه با آنچه که در واقعیت وجود دارد منطبق نیست.

البته این به آن معنا نمی باشد که استانداردهای لازم برای مسائل مختلف از جمله پاکیزگی هتل رعایت نمی گردد، بلکه به این مفهوم است که با در نظر گرفتن چند نکته اقامت آسوده تری را برای خود و همراهانمان ایجاد کنیم.

بیشتر بخوانید: آشنایی با ۶ شهر توریستی و گردشگری ایران

بیشتر بخوانید: ایجاد فرصتهای شغلی در صنعت گردشگری

امیدواریم مطلب نکات مهم در هنگام اقامت در هتل  مفید بوده باشد لطفا نظرات خود را در قسمت نظرات با دیگر کاربران آبرند به اشتراک بگذارید.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا