خبر

مقابله به مثل واشنگتن در واکنش به مالیات سنگین غول‌های فناوری آمریکا در 6 کشور

مقابله به مثل واشنگتن در واکنش به مالیات سنگین غول‌های
فناوری آمریکا در ۶ کشور

به گزارش آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، گزارش شده است که واشنگتن در واکنش به اقدامات برخی کشورها مبنی بر افزایش مالیات از سرویس های دیجیتال و هدف قرار دادن شرکت هایی مانند گوگل و آمازون، تعرفه های بیشتری به ارزش صدها میلیارد دلار روی واردات از شش کشور اعمال کرده است.

اسناد نماینده تجاری ایالات متحده نشان می دهد که طیف گسترده ای از کالاها از انگلستان، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، هند و اتریش با تعرفه ۲۵ درصدی مواجه شدند.

به گفته بلومبرگ، اگر ایالات متحده پس از رایزنی های عمومی که برای ماه مه برنامه ریزی شده است، اقدامات تنبیهی خود را ادامه دهد، این تعرفه ها سالانه به حدود ۸۸۰ میلیون دلار خواهد رسید.

تصور می شود این مبلغ معادل چیزی باشد که این کشورها قصد دارند با گرفتن مالیات از آمازون، گوگل، فیس بوک و سایر غول های اینترنتی آمریکایی جمع کنند.

با توجه به اینکه انگلیس ۲ درصد عوارض و مالیات به درآمد شرکت های بزرگ فناوری آمریکا تحمیل کرده است، با صادرات حدود ۳۲۵ میلیون دلاری خود به ایالات متحده که شامل لباس و لوازم آرایشی و بهداشتی تا مبلمان می شود، بیشترین ضربه را از اقدام آمریکا خواهد دید.

عوارض مربوط به ترکیه، اسپانیا و ایتالیا می تواند به ترتیب ۱۶۰ ، ۱ میلیون و ۱۴۰ میلیون دلار باشد، با توجه به مالیاتی که این کشورها از شرکت های مستقر در ایالات متحده می گیرند.

در همین حال ، صادرکنندگان هند و اتریش به دلیل اقدامات تلافی جویانه ایالات متحده می توانند به ترتیب و ۴۵ میلیون دلار ضرر کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا