خبر

مسکن بهترین حربه برای مقابله با تحریم هاست

مسکن بهترین حربه برای مقابله با تحریم هاست

به گزارش خبرنگار اقتصادی آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی نیکزاد در حاشیه مراسم آغاز ساخت  ۱۳۰ هزار مسکن توسط ستاد اجرایی فرمان امام با یادآوری اینکه رهبر معظم انقلاب در چندین نوبت از وضعیت مسکن و عدم اقدام برای تولید گلایه داشته‌اند، اظهار کرد: داشتن مسکن طبق قانون حق هر ایرانی است، مسکن اثرگذاری قابل توجهی در اقتصاد، تشکیل خانواده و… دارد.

وی ادامه داد: ساخت هر ۱۰۰ مترمربع واحد مسکونی ۲٫۵ شغل ایجاد می کند. بنده کاری ندارم برخی چه می‌گویند. در زمان وزارت وقتی به استان ها سفر می کردم برای ساخت واحد‌های مسکن مهر با توجه به فعالیت قابل توجه در این طرح نیروی کار پیدا نمی کردیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه مسکن بهترین حربه برای مقابله با تحریم هاست، اضافه کرد: چرا عده ای نمی خواهند مسکن و اشتغال در کشور شکل بگیرد؟  اگر دولت قانون را اجرا نکند همین می شود یعنی قیمت ۲۰۰ میلیون تومانی یک مترمربع مسکن. بنابراین از دولت می خواهیم که قانون را اجرا کند.

نیکزاد با اشاره به طرح جهش تولید نیز بیان کرد: در زمان حاضر ۵ ماده باقیمانده طرح مذکور در مجلس در حال بررسی است و از شورای نگهبان می‌خواهیم مساعدت کرده تا قانون جهش تولید مسکن هر چه سریع تر اجرایی شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا