خبر

علامت احتیاط در بازار سرمایه

علامت احتیاط در بازار سرمایه

374367 597 - علامت احتیاط در بازار سرمایه

اقتصاد۲۴– روز گذشته بازار سهام پس از شکست چندین حمایت متوالی با حمایت دولتی سبز شد، وقتی دولت با انتشار اخبار مثبت در وضعیت منفی بازار تقاضا در بازار را تقویت کرد نوعی حمایت صورت گرفته است انتشار چندباره خبر فروش خودرو در بورس کالا و صحبت مقامات رسمی از بسته حمایتی دولت از بازار سهام موجب تقویت بازار سرمایه شد. 

بازار سرمایه در روز قبل با افزایش تقاضا همراه شد و پس از مدت‌ها بیشتر نماد‌های بازار جامه سبز به تن کردند. بهانه افزایش تقاضا در بازار روز قبل، خبر عرضه خودرو توسط ایران‌خودرو، سایپا و گروه بهمن در بورس کالا در هفته آخر مرداد شد که سهامداران را از بلاتکلیفی خارج کرد و باعث شد حداقل نوسانگیران برای یک نوسان رو به بالا وارد بازار شوند به همین دلیل سهام خودرویی با افزایش تقاضا و حجم معاملاتی همراه شد.


بیشتر بخوانید: مسیر جدید برای پاسخگویی به ابهامات بورسی


ارزش معاملات بورس با وجود بهبود هنوز ضعیف است و هنوز نمی‌توان پایان اصلاح بازار را باور کرد. یک یا دو روز مثبت معاملاتی پس از چند روز اصلاح در کلیت بازار اتفاقی طبیعی است و با توجه به از دست رفتن حمایت‌های مهم، کف سازی شاخص در یک محدوده میتواند هیجانات معامله گران را تعدیل کند. تحلیلگران با توجه به ارزش معاملات انتظار بازگشت به اصطلاح شلاقی از بازار ندارند و پیشنهاد میکنند افراد کم تجربه فعلا از خرید در قیمت‌های بالا و مثبت خودداری کنند.

منبع: اقتصاد نیوز

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا