خبر

عزم جدی مجلس برای رفع موانع تولید در مناطق آزاد

عزم جدی مجلس برای رفع موانع تولید در مناطق آزاد

به گزارش آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم، معصومه پاشایی بهرام، در نشست با حضور محمد باقر قالیباف رییس مجلس ضمن ارائه گزارشی از ایرادات وارده بر لایحه حذف معافیت مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد بر لزوم پیگیری مطالبات فعالان اقتصادی، سرمایه گذاران و تولیدکنندگان مستقر در این مناطق تاکید کرد.

وی افزود: معافیت مالیات بر ارزش افزوده به عنوان یکی از ابزارهای جلب و جذب سرمایه گذاران که در نص صریح «قانون چگونگی اداره این مناطق» قید شده،  لزوم متعهد بودن قانونگذاران به قوانین وضع شده قبلی و جلوگیری از تضییع حقوق مردم بومی و فعالین این مناطق ضروری است.

وی یادآور شد: این معافیت ها و تاسیس مناطق آزاد در نقاط محروم مرزی طی سال های متمادی باعث رونق نسبی و در سال های اخیر با تلاش های انجام شده، اقدامات موثری برای رفع محرومیت، رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار صورت پذیرفته است؛ ضروری است با حفظ و حراست، از مانع تراشی هایی که باعث تعطیلی این کسب و کارها می شود اجتناب کرد.

قالیباف نیز در این نشست با تاکید بر حفظ اعتماد فعالان اقتصادی و حمایت از آنها بر لزوم فعالیت همه دستگاه ها در راستای اجرایی شدن شعار سال و رفع موانع تولید تاکید کرد.

وی، همچنین موافقت خود را با بررسی دقیق و کارشناسی مجدد این لایحه در کمیسیون های مرتبط اعلام کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا