خبر

برنامه‌های ویژه سازمان بورس در سال جدید

549059 975 - برنامه‌های ویژه سازمان بورس در سال جدید
به گزارش آبرند به نقل از پول نیوز، محمد علی دهقان دهنوی با اشاره به ظرفیت‌های بازار سرمایه، از برنامه‌های در دست اقدام این سازمان به منظور تحقق شعار سال سخن گفت.

وی بیان کرد: شعار سال ۱۴۰۰ با درایت و نکته سنجی مقام معظم رهبری با سه محور تولید، پشتیبانی و مانع زدایی طراحی و اعلام شده و سازمان بورس و اوراق بهادار در هر سه حوزه خود را از مخاطبان جدی این رهنمود داهیانه می‌داند. دو کلیدواژه “تولید” و “سرمایه” در کنار هم رکن رکین توسعه ملی را شکل می‌دهند و هر گونه تسهیل گری در امر تولید به حرکت شتابان کشور به سمت اهداف راهبردی منتهی خواهد شد.

وی گفت: بازارسرمایه با ظرفیت ذاتی خود در حوزه مبادلات مالی، ساماندهی بازار‌های موازی و ایجاد تعادل در نظام اقتصادی، ماموریت حمایت از تولید را دنبال می‌کند و با هدایت منطقی نقدینگی به بنگاه‌های مولد با وجود تمامی محدودیت‌های داخلی و تحریم‌های بین‌المللی از توقف چرخ‌های تولید پیشگیری می‌کند.

رئیس سازمان بورس تاکید کرد: تولید بدون اهرم‌های مطمئن “پشتیبانی ها” معمولا به کندی صورت می‌گیرد و بازار سرمایه با تزریق مداوم نقدینگی و طراحی نهاد‌های پشتیبان نظیر شرکت‌های تامین سرمایه و برنامه‌ریزی برای جلوگیری از هدر رفت منابع در بخش‌های غیرمولد، می‌کوشد تا بستری آرام و مطمئن برای فعالان عرصه تولید، فراهم کند.

وی افزود: پشتیبانی از شرکت‌های دانش‌بنیان در کنار تقویت بازار سنتی از جمله تکالیفی است که شعار سال بر آن دلالت دارد و هر گونه حرکتی که مسیر تولیدگر و مصرف‌کننده را کوتاه‌تر کند در گرو پشتیبانی قدرتمند دستگاه‌های مرتبط است که در امسال باید همپوشانی بیشتری داشته باشند.

دهنوی تاکید کرد: برداشتن موانع موجود در مسیر توسعه از جمله تکالیف ذاتی سازمان‌ها به شمار می‌رود و در همین راستا سازمان بورس نیز تسریع و ساده‌سازی فرآیند صدور مجوز‌ها را در راس سیاست‌های خود قرار خواهد داد.

وی گفت: تشویق سرمایه‌گذاران و ترغیب آنان به حضور گسترده‌تر در بازار سرمایه تنها با رفع مقررات تشریفاتی و موانع دست و پاگیر اداری امکان‌پذیر است. بازار سرمایه به عنوان یک از مهم‌ترین مخاطبان جدی پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی با راهبرد، شناسایی موانع، ارائه راهکار و اقدام عملیاتی برای رفع آن، به میدان خواهد آمد.

معاون وزیر اقتصاد تصریح کرد: تحقق شعار سال با رعایت اصول تقویت نظارت حرفه ای، مداومت در بهبود اعتماد عمومی و تلاش برای دستیابی به هدف “توسعه اقتصادی” با تکیه بر نیروی همه ذینفعان بازار سرمایه، اعم از سهام داران، سرمایه گذاران، نهاد‌های مالی، ناشران، صاحب نظران و فعالان رسانه ای، ارکان بازار و سازمان بورس، در دسترس خواهد بود.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا