شیدا فهیمی؛ دختری که مرزهای جنسیتی را کنار زد

روزنامه هفت صبح – هانیه درویش: پارک پردیسان با داشتن امکانات و تجهیزاتی که معمولا شامل یک یا چند میله ناقابل می شود، تنها پارک تهران است که قابلیت انجام و تمرین این رشته را به اهالی آن می دهد. در این رشته ورزشی که قدرت عضلانی بدن حرف اول را می زند اغلب شاهد حضور و فعالیت پسران هستیم اما در این بین دخترانی پا به این عرصه می گذارند تا نشان دهند هر چند به دلیل محدودیت های پوشش هیچگاه نمی توانند در عرصه رقابت های جهانی این رشته شرکت کنند اما میدان را خالی نکرده و همپای پسران فعالیت می کنند تا جایی که در حین انجام این فعالیت به علت عجیب و سریع بودن حرکات و همچنین نحوه لباس پوشیدن و پوشاندن موها، نشانی از دختر بودن وجود ندارد و اغلب تصور می شود که یک پسر در حال حرکت زدن است.

 

شیدا فهیمی؛ دختری که مرزهای جنسیتی را کنار زد

 
شیدا فهیمی ۳۱ ساله و دانشجوی رشته تربیت بدنی است. او سه ساله بود که به علت تماشای رشته ژیمناستیک از تلویزیون و همچنین شرکت یکی از اقوام شان در این رشته، به شدت جذب این شاخه ورزشی شد تا این که بعد از یک سال تلاش و وقتی تنها چهار سال داشت، خانواده اش او را در کلاس ژیمناستیک ثبت نام کردند. پیشرفت عجیب و استعداد فوق العاده او آینده درخشانش در این رشته را تضمین می کرد تا جایی که او از سنین ۱۰ تا ۱۵ سالگی همه ساله در رتبه های برتر کشوری قرار گرفته و اغلب صاحب مدال طلای مسابقات شده است.

 

او می گوید: «از کودکی دیدن حرکات قهرمان ژیمناستیک کار را می دیدم و آرزویم این بود مثل آنها شوم. کم کم احساس کردم در ایران به سطح قابل قبولی در این رشته رسیده ام اما با این وجود هیچگاه امکان شرکت در مسابقات جهانی در این رشته برای دختران ایرانی وجود ندارد اما این مشکلی نیست که باعث شود دوستداران این قبیل رشته ها قیدش را بزنند.»

دختر بودن با کلستنیک منافاتی ندارد

شیدا فهیمی از ۱۵ سالگی به سمت رشته ایروبیک ژیمناستیک که با قدرت بیشتری سروکار دارد، می رود. هم اکنون هشت سال است که در این رشته نیز فعالیت دارد و هر سال در مسابقات لیگ به صورت انفرادی و تیمی در کشور اول شده است. او در این راه از حمایت خانواده اش می گوید که برایش وقت گذاشتند و مدام تشویقش می کردند که تو باید برای خودت کسی شوی. او هم اکنون رشته های مختلف ورزشی را تدریس می کند و از ۱۷ سالگی تا به امروز مربی ژیمناستیک بوده است.

 

شیدا که به ورزش به قول خودش معتاد شده است و تمام روزش را با ورزش پر می کند، از رشته ای جدید می گوید: «ورزشی که دیدن یک دختر در آن باعث تعجب می شود.» ورزشی که معتقد است باید واردش می شد تا به همگان نشان دهد ورزش جنسیت نمی شناسند و حتی در ایران نمی توان کمبود امکانات را بهانه ای برای دوری از این گونه رشته های ورزشی دانست. او دختر  بودنش در این رشته را وجه تمایز و نقطه قوت می داند، نه نقطه ضعف. نام این رشته مدرن کلستنیک استریت ورک اوت است.

همپای پسران روی میله یا روی زمین حرکت می زنم

او در رابطه با این رشته خاص و جذاب می گوید از دو سال پیش با کلستنیک آشنا شدم. کلیپ هایش را می دیدم و راجع به آن از زبان پسرهایی که در این رشته فعالیت می کردند، می شنیدم. حدود شش ماه پیش بود که اتفاقی رفتم روی میله و حرکت زدم. از همان اولین تجربه متوجه شدم خیلی از حرکاتش برایم آسان است چرا که به دلیل ژیمناستیک کار بودنم، قدرت دست ها و بدنم به اندازه کافی بالا بود. دنباله این ورزش را گرفتم و به پارک پردیسان رفتم. در آنجا مورد تشویق اعضای تیم کلستنیک قرار گرفتم و از آن روز وارد تیم شده ام و در فضای باز که همان پارک پردیسان است، زیر نظر مربی تمرین و فعالیت می کنم.

از او می پرسم تو اولین دختری هستی که وارد این رشته شده ای و او می گوید: تعداد بسیار اندکی از دختران کلستنیک کار می کنند اما معمولا در باشگاه ها هستند و یا وارد تیم حرفه ای نشده اند. اما هدف اصلی من این بود که در فضای باز این کار را انجام دهم تا هم ثابت کنم دختران هم می توانند و هم این که اگر دختری به این رشته علاقه مند است اما تصور می کند فعالیت در این رشته در ایران امکان پذیر نیست، متوجه شود که در ایران هم می تواند خودش را نشان دهد. هر چند امکان شرکت در رقابت های جهانی وجود نداشته باشد.

 
اگر ورزشکار نبودم در تصادف سالم نمی ماندم

رشته کلستنیک استریت ورک اوت شاید کمتر از هشت سال است که وارد ایران شده است اما در این بین جوانان ایرانی از قافله هانی عقب نمانده اند و سال گذشته پیام حسن نژاد که سابقه قهرمانی آسیا را در کارنامه خود دارد، موفق به کسب قهرمانی جهان در رقابت های ۲۰۱۶ مسکو شد. ورزشکاران این رشته دارای بدن هایی عضلانی و قوی هستند. این رشته هیچ ربطی به پارکور ندارد و در واقع می توان آن را با بدنسازی و فیتنس مقایسه کرد چون هر دو رشته در جهت پرورش و رشد عضلانی پیش می روند و در کل هیچ نیازی به بلند کردن وزنه و کار با وسایل بدنسازی نیست بلکه تمام حرکات با وزن بدن انجام می شود.

 

ارتش آمریکا به نیروهایش تمرینات کلستنیکس را توصیه می کند و می گوید این تمرینات باعث افزایش قدرت عضلانی، استخوان ها و مفاصل شده و از آسیب دیدگی ها پیشگیری می کند و این دقیقا همان چیزی است که عاید این ورزشکاران و شیدا شده است. او به تازگی حادثه تصادفی را از سر گذرانده که می گوید هر کس جای او بود سالم بیرون نمی آمد اما او به خاطر بدن قوی و محکمی که دارد آسیب آنچنانی از این حادثه ندیده است.

 

*تصویر از صفحه اینستاگرام شخصی شیدا فهیمی*منبع لینک by [author_name]

مرحله نخست واردات گوساله نژاد شاروله انجام شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

سید منصور حاج سید جوادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد:  چند  روز پیش ۳۱۰ راس گوساله نژاد گوشتی شاروله از فرانسه وارد ایران شد و  به مزرعه سیمرغ زیاران  آبیک انتقال داده شد.

به گفته وی  این اقدام با هدف کمک به تامین گوشت قرمز کشور صورت گرفته و هنوز مراحل نخستین خود را طی می‌کند.

سید جوادی  در ادامه به مشخصات این نوع گوساله اشاره کرد و گفت: گوساله نژاد شاروله ۸۰۰ سال قبل در منطقه‌ای به نام شارلز فرانسه شناخته شد. وزن  این گوساله  به طور متوسط بین  ۹۰۰ کیلوگرم تا یک هزار و ۱۰۰ تن می‌رسد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان قزوین در ادامه به  کیفیت گوشت و همچنین ضریب تبدیل بالا در این نژاد پرداخت  و افزود: شاروله از لحاظ بهره‌دهی با نژادهای محلی، ترکیبی و غیره که در ایران پرورش می‌یابند، قابل مقایسه نیست. زیرا به طور متوسط روزانه حدود یک کیلو و ۶۰۰ گرم گوشت تولید می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: البته واردات این نژاد در حال حاضر برای شرکت سیمرغ زیاران، جنبه تحقیقاتی داشته و میبایست قابلیت های آن در ایران خصوصا با توجه به کمبود آب و علوفه و هزینه بالای پرواربندی در کشور بررسی و سپس در حجم های بالاتر اقدام شود.منبع لینک by [author_name]

▰▰▰▰▰▰▰ اجاره “فوری” امضا و بنر سایت شما ▰▰▰▰▰▰▰


سلام، وقت بخیر

+ بنر سایتون اگر بازدید قابل توجهی داشته باشه (حداقل روزانه ۱۰۰ IP) اجاره میشه
+ امضای پرشین تولز و هر انجمن دیگه ایی که در اون فعال هستید هم اجاره میشه

– بنر مورد نظر و لینک همینی هست که در امضام موجوده

“قیمت” و “جایگاه” رو برام بفرستید به توافق میرسیم

 لینک منبع

راه حل مشکل سیاه شدن نمایشگر گوشی Samsung Galaxy A7


Samsung Galaxy A7 یکی از گوشی های مطرح سامسونگ است که هر سال یک ویرایش جدید با همین برند، ارائه می شود. در حال حاضر دارندگان این گوشی از مشکل سیاه شدن صفحه نمایش می گویند. گویا آی تی: برخی از کاربران گوشی Samsung Galaxy A7 معترفند که وقتی گوشی خود را پس از خاموش کردن، روشن می کنند، به طور اتفاقی، که گاهی رخ می دهد و گاهی هم رخ نمی دهد، نمایشگر سیاه می شود. البته این سیاهی نمایشگر چیزی نیست که با گذشت زمان بر طرف شود، بلکه دائمی است و باید یک بار دیگر گوشی را خاموش کرد تا شاید به وضعیت درست بر گردد.

برای حل این مشکل چندین راه وجود دارد که امروز گویا آی تی به آن می پردازد. پس اگر از دارندگان Samsung Galaxy A7 هستید و با مشکل یاد شده مواجه هستید این مقاله را دنبال کنید.

راه حل مشکل سیاه شدن نمایشگر گوشی Samsung Galaxy A7

حالت ریکاوری و پاک کردن کش گوشی Samsung Galaxy A7

برای حل این مشکل ابتدای امر لازم است که گوشی را به حالت ریکاوری ببرید. برای این منظور گام های زیر را دنبال کنید:

ابتدا دکمه های Home، افزایش صدا و پاور را با هم بگیرید.

وقتی که صدای ویبره گوشی را شنیدید باید دکمه پاور را رها کنید اما آن دو دکمه دیگر را کماکان نگهدارید.

این دو گزینه را به قدری بگیرید که بتوانید صفحه Android System Recovery را مشاهده کنید

در این صفحه با دکمه کاهش صدا بین آپشن ها بچرخید تا به گزینه wipe cache partition برسید. روی این گزینه ثابت شوید و با دکمه پاور آن را انتخاب کنید.

با این کار کش پاک می شود و Galaxy A7 به خوبی راه اندازی می شود.

برگشتن به تنظیمات کارخانه ای

اگر راه حل یاد شده مشکل گوشی را حل نکند، باید گوشی را به تنظیمات کارخانه ببرید. برای این منظور باید از بخش تنظیمات پروسه را ادامه دهید اما این روش موجب پاک شدن تمام دیتاهای شما می شود که بهتر است از پیش یک بک آپ از دیتاهای خود ایجاد کنید.

اگر روش های یاد شده مشکل را حل نکرد بهتر است که گوشی تان را به یک متخصص نشان دهید یا به فروشگاه برده و طبق گارانتی آن را تعویض کنید.

تا کنون خود سامسونگ برای این مشکل شیوه و راه حل جدیدی ارائه نداده است. در عین حال شما می توانید از تجربیات ارزشمند خود با ما صحبت کنید و این مقاله را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

منبعلینک منبع

اولیایی: برای خروج باشگاه‌ها از بلاتکلیفی باید اقدام عاجل شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، روز گذشته جمعی از مدیران فوتبال کشور از جمله سید کاظم اولیایی، علی فتح الله زاده، عزیزالله محمدی، علی نظری جویباری و علی امیری با حضور در مجلس شورای اسلامی با برخی از نمایندگان مجلس و اعضای فراکسیون ورزش دیدار و گفتگو داشتند. 

در همین زمینه سید کاظم اولیایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در این جلسه در خصوص مشکلات حاکم بر مدیریت ورزش کشور صحبت‌های مفصلی صورت گرفت. آینده باشگاه داری در ورزش و به ویژه فوتبال از اهم بحث‌های مطرح شده بود و طرحی مبنی بر مناسب سازی مدیریت ورزش کشور ارائه شد. 

اولیایی بیان داشت: از ۵ کشور پیشرفته اروپایی در این زمینه الگو برداری کرده بودیم و با جمعبندی این الگوها و ایرانیزه کردن آنها، طرح جامع خود را به فراکسیون ورزش ارائه دادیم. باتوجه به شرایط موجود فوتبال ایران پیشنهادات مطلوبی دادیم که همگی قابلیت اجرایی شدن دارد.

وی افزود: در طرح ما برای بهبود کیفی سه مرحله دارد. اول آزادسازی، دوم تجاری سازی و سوم خصوصی سازی است که برای اجرایی شدن مرحله سوم باید دو مرحله اول را تسریع بخشید. 

عضو هیات موسس اتحادیه مدیران فوتبال کشور در ادامه افزود: با توجه به تصویب اساسنامه فدراسیون‌ها که در مجلس اتفاق افتاد، بالاترین مرجع تشخیص در هر رشته خود فدراسیون‌ها هستند. این در حالی است که بر اساس یک قانون ۵۵ ساله این ادارات کل هر استان هستند که باید مجوز فعالیت باشگاه‌ها را بدهند. این مغایرت قانونی هم در این جلسه بررسی شد و باید مشخص شود که متولی باشگاه‌ها عملا کدام نهاد هستند؛ ادارات کل یا فدراسیون‌ها؟

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال در خاتمه گفت: مقرر شد این نشست‌ها به صورت روتین ادامه داشته باشد تا برای برون رفت باشگاه‌ها از بحران مدیریت اقدامی عاجل صورت گیرد و ما امیدواریم که این اقدامات در نهایت به سود ورزش کشور باشد.منبع لینک by [author_name]

visual studio – VS2017 – Application Insights: The account does not have permission to access the AI resource


I’ve got a project in VS 2017 v15.4.0 Preview 3 and a while back I published the Web service to Azure with Application Insights enabled. I’ve since removed the web service and its associated AI resource from the Azure Portal, however now Visual Studio is reporting the following error:

enter image description here

The account does not have permission to access the Application Insights resource ‘<resourcename>’. Please select an account that has access to the reseource:

I can dismiss it but it continues to pop up about once or twice a day. Where do I unconfigure this?لینک منبع

افتتاح بیمارستان صحرایی ۵۰ تختخوابی در مرز مهران – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر،  بیمارستان صحرایی ۵۰ تختخوابی شهدای مازندران ویژه اربعین با حضور قاسم جان بابایی معاون وزیر بهداشت در مرز مهران افتتاح شد.

این بیمارستان با هزینه ۲۲۰ میلیارد ریال راه اندازی شده و دارای بخش های مختلف است.

این بیمارستان دارای بخش های بستری زنان و مردان، آی سی یو و رادیولوژی است.

گفتنی است قرار است امروز اجلاس مشترک هیئت های عالی رتبه وزارت بهداشت ایران و عراق برای تامین سلامت زائران اربعین حسینی در مرز مهران برگزار شود.

در این اجلاس قرار است تفاهم نامه همکاری های مشترک بهداشتی و درمانی بین دو کشور امضا شود.

در این اجلاس همچنین زمینه های مشترک همکاری دو کشور از جمله،ارائه خدمات بهداشت فردی،بهداشت محیط و مواد غذایی موکب های مسیر راهپیمایی و مناطق مرزی،مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی و همچنین مبارزه با بیماریهای واگیر و غیرواگیر مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت به همراه معاون بهداشتی وزیر بهداشت، رئیس سازمان اورژانس و هیئت همراه برای شرکت در اجلاس مشترک ایران و عراق به مهران سفر کرده است.منبع لینک by [author_name]

نمونه عکس‌های گلکسی نوت ۸ (اختصاصی آی‌تی‌ایران)نوشته : مهیار مهرجو


منبع :‌ آی‌تی‌ایراننسخه چاپی

همانطور که می‌دانید پرچمدار جدید سامسونگ یعنی گلکسی نوت ۸ به تازگی وارد ایران شده است. این موبایل جدید دارای دوربین بسیار قدرتمندی است که در ادامه کیفیت عکس‌های آن را خواهید دید. گلکسی نوت ۸ دوربین دوگانه‌ی ۱۲ مگاپیکسلی به همراه لرزشگیر اپتیکال دارد و گشادگی دیافراگم لنزها f 1/7 و f 2/4 است. یکی از لنزهای این موبایل ۲۶ میلی‌متری و دیگری ۵۲ میلی‌متری است. دوربین این موبایل همه امکانات روز را پشتیبانی می‌کند، پس بهتر است از بحث‌های فنی بگذریم و این غول جدید سامسونگ را در عمل ببینیم.

گلکسی نوت 8

نمونه عکس گلکسی نوت 8

نمونه عکس گلکسی نوت 8

نمونه عکس گلکسی نوت 8

نمونه عکس گلکسی نوت 8

نمونه عکس گلکسی نوت 8

نمونه عکس گلکسی نوت 8

نمونه عکس گلکسی نوت 8

نمونه عکس گلکسی نوت 8

نمونه عکس گلکسی نوت 8

نمونه عکس گلکسی نوت 8

نمونه عکس گلکسی نوت 8

نمونه عکس گلکسی نوت 8

نمونه عکس گلکسی نوت 8

نمونه عکس گلکسی نوت 8

نمونه عکس گلکسی نوت 8

نمونه عکس گلکسی نوت 8

نمونه عکس گلکسی نوت 8

نمونه عکس گلکسی نوت 8

نمونه عکس گلکسی نوت 8

نمونه عکس گلکسی نوت 8

نمونه عکس گلکسی نوت 8

نمونه عکس گلکسی نوت 8

نمونه عکس گلکسی نوت 8لینک منبع

آموزش نقاشی به کودک – کلم بروکلی

آموزش نقاشی به کودک – کلم بروکلی

در حال بارگذاری


نقاشی کلم بروکلی برای آشنایی بیشتر بچه ها با سبزیجات

مشترک فیلیمو باش و هزاران فیلم و سریال ببین.

شما از یک مرورگر منسوخ شده استفاده می کنید.

کاربر گرامی ؛ برای مشاهده بهتر این سایت و کارایی بهتر امکانات آن می توانید یکی از مرورگر های زیر را دانلود و نصب نمایید.

توصیه می شود برای استفاده و مشاهده وب سایت ها از این مرورگرها استفاده نمایید.منبع لینک by [author_name]