خبر

پیش‌بینی بورس امروز ۲۴ خرداد

پیش‌بینی بورس امروز ۲۴ خرداد

205189 358 - پیش‌بینی بورس امروز ۲۴ خرداد

آبرند به نقل از اقتصاد۲۴: بازار در هفته جاری روند منفی را گذرانده است دیروز هم ارزش معاملات به کمتر از ۳ هزار میلیارد تومان رسید. در حال حاضر تنها ابهام سیاسی که بازار و روند آن را تحت تاثیر خودش قرار داده، طولانی شدن مذاکرات برجام و مشخص نبودن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در کشور است و به عقیده بسیاری از کارشناسان تا رفع نشدن این مسائل به ثبات اقتصادی و در نتیجه به تعادل در بازار سرمایه نخواهیم رسید.

مریم محبی، کارشناس بازار سرمایه گفت: بورس تا این هفته منفی پیش رفته است و به نظر می‌رسد تا اواخر هفته هم به همین صورت باشد، اما در روز‌های آخر معاملات روند بازار تغییر خواهد کرد و با توجه به شواهد موجود روند مثبت‌تری را نسبت به روز‌های قبل داشته باشد.

بورس در فاز انتظار

بازار سهام در روز گذشته افتی ملایم را تجربه کرد تا در همدستی کاهش مداوم صف‌های فروش نسبت به گذشته، شروع فصل مجامع و ثبات شکل گرفته پیشا انتخاباتی در بازار‌های موازی، امیدواری به خروج از روند نزولی بازار و قرار گرفتن در یک مسیر خنثی تقویت شود.


بیشتر بخوانید: حاشیه‌های نمایشگاه بورس


عواملی از این دست سبب شد تا در روز گذشته افت ناچیز شاخص کل بورس این نماگر را به سطح یک‌میلیون و ۱۴۱ هزار واحدی سوق دهد؛ افتی که در این روز ناشی از کاهش ۳۲/ ۰ درصدی میانگین وزنی قیمت سهام بود. این طور که به نظر می‌آید تمامی این رخداد‌ها بازار سرمایه را وارد فازی انتظاری کرده که قرار گرفتن در آن می‌تواند در هفته‌های پیش رو احتمال تشدید صف نشینی به‌خصوص در طرف فروش را کاهش دهد.

معاملات بازار سرمایه در دومین روز هفته از روز‌های قبل متفاوت نبود. در این روز هم مانند روز شنبه شاخص کل بورس تهران اندکی نسبت به روز قبل از آن عقب‌نشینی کرد تا فراتر رفتن از سطح یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی آن در هاله‌ای از ابهام باقی بماند. این طور که به نظر می‌آید همسو با تخفیف یافتن فشار عرضه در بورس و فرابورس و سایر عوامل بیرونی نظیر آرامش بازار‌ها و معلق ماندن برجام، همه چیز برای قرار گرفتن بازار در یک روند خنثی فراهم شده است.

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا