خبر

قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین به نفع بورس است؟

549710 689 - قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین به نفع بورس است؟
به گزارش آبرند به نقل از پول نیوز، بهنام صمدی کارشناس سرمایه در خصوص وضعیت بورس هفته اول سال ۱۴۰۰ گفت: هفته اول فروردین ۱۴۰۰ به این دلیل که تقریبا هنوز بازار به طور کامل آغاز به کار نکرده است و بسیاری در سفر هستند و این که معمولا در عید نوروز بازار بورس سبز است، با افت همراه نخواهد بود.

وی افزود:، اما در این هفته حجم معاملات پایین است. البته کاهش حجم معاملات از بهمن سال قبل آغاز شده است و احتمالا فروردین ماه هم این روند ادامه خواهد داشت.

این کارشناس بازر سرمایه ادامه داد:، اما به نظر می‌رسد بازار بورس ریسک‌ها را پشت سر گذاشته است و شرایط مساعدی خواهد داشت. حداقل تا فروردین و حتی تا انتخابات شرایط مساعد ادامه خواهد داشت. بعد از انتخابات باید منتظر ماند که چه پیش خواهد آمد.

 

صمدی در خصوص قیمت دلار گفت: در حال حاضر شرایط بنیادی بازار خوب است. قیمت دلار هم اصلاح خاصی نداشت. نرخ دلار در حالی سال ۹۹ را به پایان رساند که به مرز ۲۵ هزار تومان رسیده بود. این نشان می‌دهد که قطعا کف قیمت دلار همین محدوده ۲۵ هزار تومان است.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: موضوعی که احتمالا بازار را تحت تاثیر قرار می‌دهد، بحث قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین است. این قرارداد از این جهت برای کشور ما مهم است که بخش عمده صادرات غیرنفتی ما و به ویژه محصولات پتروشیمی، فلزات اساسی و شرکت‌های معدنی مقصدش چین خواهد بود. اگر این قرارداد منعقد شود به نفع بازار سرمایه است. از این نظر که شرکت‌های صادرات محور که عمدتا بورسی هستند می‌توانند درآمد پایدار و قابل توجهی داشته باشند.

وی در پایان افزود: در کل شرایط بازار مساعد است و فروردین سبزی خواهیم داشت. البته اگر ریسکی به بازار تحمیل نشود.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا