خبر

شاخص بورس منفی ماند

شاخص بورس منفی ماند

به گزارش خبرنگار اقتصادی آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۳میلیارد و ۵۳۱میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۵هزار و ۵۸۱میلیارد تومان در بیش از ۴۰۹هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۶هزار و ۷۳۳واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۶۲هزار و ۷۴۵واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین، فولاد مبارکه اصفهان و سرمایه‌گذاری غدیر شد و در مقابل شرکت‌های معدنی و صنعتی چادرملو، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و پالایش نفت تهران با افزایش خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۵۰۳واحد، کل (هم‌وزن) ۶۰۶واحد، قیمت (هم‌وزن) ۳۹۵واحد، آزاد شناور ۳۲۶۴واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۲۴۸۲ و ۲۳۱ واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۵۹۰میلیون ورقه به‌ارزش ۷۹۰میلیارد و ۲ میلیون تومان در ۱۰۰هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۹۱۶واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان و تولید نیروی برق دماوند شد و در مقابل شرکت‌های هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پلیمر آریا ساسول و سنگ آهن گهر زمین بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا