خبر

رشد ۹۸۰۰ واحدی بورس تهران

رشد ۹۸۰۰ واحدی بورس تهران

به گزارش آبرند به نقل از پول نیوز، طی دقایق ابتدایی معاملات امروز، شاخص بورس با رشد ۸۶۱۴ واحدی مواجه شد. شاخص هم وزن نیز مثبت و رشد ۴۲۰ واحدی داشته است. فملی، فولاد و فارس در رشد امروز بورس بیشترین تاثیر را داشتند.

شاخص کل بورس امروز در دومین ساعت معاملات با رشد روبه‌رو شد و تا زمان تنظیم این خبر با رشد ۶ هزار و ۹۹۶ واحدی روبه‌رو و به ۱ میلیون و ۱۸۶ هزار و ۵۲۳ واحد رسید.

ارزش بازار ۴۷ میلیون ۴۲۱ هزار ۳۷۰ میلیارد ریال، ارزش معاملات ۲۷ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال و حجم معاملات ۳ هزار و ۱۴۰ میلیارد سهم است. ضمن اینکه شاخص هم وزن نیز برخلاف شاخص کل با رشد روبه‌رو شد و به ۴۱۸ هزار ۳۳۸ رسید.

در شروع معاملات بازار سرمایه شاخص کل بورس سبزپوش شد و با صعود ۹۸۰۰ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۱۸۹ هزار واحد قرار گرفت. شاخص کل هم وزن نیز سبزپوش شد و با رشد ۴۵۴ واحدی ۴۱۹ هزار و ۷۱۰ واحد را ثبت کرد.

نماد‌های فملی، فولاد و فارس بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های وبانک، شپاکسا و کالا بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

نماد‌های شپنا، فملی، برکت، خودرو، شتران، فولاد و شستا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهایکزغال، ذوب، کرمان، شگویا، آریا، بپیوند و بگیلان در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

شبندر به صف خرید نشست و شپنا هم در یک قدمی صف خرید قرار دارد. تقاضای قابل توجه برای گروه پالایشی در روز‌های اخیر مشهود است. گروه فلزات اساسی یکپارچه سبزپوش است به آرامی رو به بالا حرکت می‌کنند.

پالایشی‌ها یکپارچه سبز پوش به میدان آمدند. خریدارن شبندر امروز هم در سقف قیمت روزانه به صف خرید نشستند. شپنا در محدوده ۱۰۷۵ تومان در یک قدمی تشکیل صف خرید است. شتران با جهش بیش از ۴ درصدی قیمت در محدوده ۸۳۳ تومان دنبال می‌شود.

آخرین قیمت ۷۴نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۲۹۱نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود ۹۳۰میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های خدمات انفورماتیک، کاشی الوند و پرداخت الکترونیک سامان کیش بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های آلومراد، سیمان خزر و سیمان صوفیان بیشترین افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۸۲ میلیون ورقه به‌ارزش ۷ هزار و ۴۲۴ میلیارد تومان در ۱۴۶ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۵۹ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۴۸۶ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های زغال سنگ پرورده طبس، دارویی ره آورد تامین و سرمایه‌گذاری توسعه گوهران امید بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های توکاریل، صنایع بهداشتی ساینا و صنایع ماشین‌های اداری ایران بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا