ارزهای دیجیتال

تحلیل قیمت بیت کوین؛ چهارمین تلاش BTC برای عبور از ۶۰،۰۰۰ دلار بی نتیجه ماند

تحلیل قیمت بیت کوین؛ چهارمین تلاش BTC برای عبور از ۶۰،۰۰۰
دلار بی نتیجه ماند

پادشاه ارزهای دیجیتال در برابر مقاومت ۶۰،۰۰۰ دلاری ناموفق بود. اما قبل از تحلیل نمودارهای بیت کوین بیایید ابتدا در نظر داشته باشیم که علیرغم ریزش ۲.۸۶٪ در شبانه روز گذشته، قیمت ارز دیجیتال BTC نسبت به هفته قبل خود ۳.۲۴٪ صعود کرده است.

بزرگ‌ترین رمز ارز بازار ماه آوریل را با تلاش در مقابل مقاومت ۶۰،۰۰۰ دلاری آغاز کرده است. از تاریخ ۱۸ ماه مارس (۲۸ اسفند) این چهارمین باریست که بیت کوین برای شکستن این مقاومت تلاش می‌کند و این بار نیز با شکست مواجه شد. پس از آن با کاهش قیمت ۳۵۰۰ دلاری تقریبا به سطح ۵۶۵۰۰ دلار بازگشته بود. با این حال در زمان نگارش این خبر بیت کوین به قیمت ۵۸،۵۴۱ دلار خرید و فروش می‌شود.

در سطح ۰.۳۸۲ فیبوناچی یک حمایت کوتاه مدت وجود داد. این ناحیه حمایتی با نمودار میانگین متحرک ۲۰ روزه تقویت شده است. این همان سطحی است که روز چهارشنبه نیز یکبار دیگر قیمت تا آنجا پایین آمده بود.

Screenshot 2021 04 04 162951 - تحلیل قیمت بیت کوین؛ چهارمین تلاش BTC برای عبور از ۶۰،۰۰۰
دلار بی نتیجه ماند

در اینجا با دو سناریو روبرو هستیم. سناریو اول این است که روند صعودی ادامه پیدا کند و برای بار پنجم مقاومت ۶۰،۰۰۰ دلاری آزمایش شود. در صورت موفقیت این سناریو بیت کوین توانسته است الگوی سر و شانه وارونه را تکمیل کند. در این صورت تارگت نهایی آن ۶۹۰۰۰ دلار خواهد بود.

از سوی دیگر ممکن است ارز دیجیتال BTC در محدوده ۵۴-۵۶ هزار دلار باقی بماند. این محدوده سرشار از تقاضا است؛ با این حال اگر شکست رو به پایین اتفاق بیفتد سطح ۵۰،۰۰۰ دلاری مجدد در خطر قرار دارد.

سطوح حمایت و مقاومت بیت کوین در دو سناریوی محتمل

در روند صعودی اولین مقاومت در ناحیه ۵۸۵۰۰ دلار قرار دارد. بعد از آن با مقاومت ۶۰،۰۰۰ دلار روبرو هستیم. مقاومت بعدی در ناحیه بالاترین قیمت ثبت شده بیت کوین در ۶۱۷۰۰ دلار قرار دارد. پس از آن سطح ۱.۲۷۲ فیبوناچی اصلاحی در ۶۲،۴۰۰ دلار و بعد از آن نیز ۶۵۰۰۰ و ۶۷۰۰۰ دلار مقاومت‌های بعدی خواهند بود.

btcchart - تحلیل قیمت بیت کوین؛ چهارمین تلاش BTC برای عبور از ۶۰،۰۰۰
دلار بی نتیجه ماند

از طرف دیگر اولین خط حمایت در محدوده ۵۶۴۰۰ دلار قرار دارد. حمایت بعدی در سطح ۰.۳۸۲ فیبوناچی اصلاحی برابر ۵۴،۶۷۵ دلار قرار گرفته است. حمایت بعدی نمودار بیت کوین در محل برخورد خط روند صعودی و نمودار میانگین متحرک ۵۰ روزه برابر با ۵۴۰۰۰ دلار وجود دارد. دو سطح بعدی به ترتیب ۵۲.۴۷۰ دلار در سطح ۰.۵ فیبوناچی و ۵۰،۲۷۰ دلار در سطح ۰.۶۱۸ فیبوناچی است.

Screenshot 2021 04 04 164641 - تحلیل قیمت بیت کوین؛ چهارمین تلاش BTC برای عبور از ۶۰،۰۰۰
دلار بی نتیجه ماند

اندیکاتور قدرت نسبی (RSI) روزانه بیت کوین از مومنتوم صعودی خود کاهش پیدا کرد که نشان می‌دهد بازار در بلاتکلیفی به سر می‌برد. اگر این روند به پایین ۵۰ برسد، روند نزولی قیمت Bitcoin را به زیر سطح ۵۶۴۰۰ دلار می‌رساند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا