خبر

تاکید مجدد وزیر بهداشت بر واکسن ساخت داخل

تاکید مجدد وزیر بهداشت بر واکسن ساخت داخل

به گزارش آبرند به نقل از تجارت‌نیوز، سعید نمکی با اشاره به اینکه داروهای وارداتی را بخش خصوصی وارد می کند افزود: در بحث واکسن این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

دکترنمکی افزود: ما از داوطلبان حرفه ای و خوش سابقه بخش خصوصی برای ورود واکسن به کشور استقبال می کنیم اما به دلالان این اجازه را نمی دهیم.

وزیر بهداشت در ادامه مدیریت بیماری کرونا را یک مدیریت فوق تخصصی عنوان کرد و افزود: این بیماری به دلیل اینکه سیستمهای مختلف بدن را درگیر می کند نیازمند بکارگیری همه تخصصها برای درمان است .

دکتر نمکی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه اولین استانی بود که گام بسیج ملی مبارزه با کرونا را در قالب طرح سردار شهید سلیمانی آغاز کرد خاطر نشان کرد :امروز استان کرمانشاه یکی از استانهای نمونه در زمینه مقابله با کروناست که نقشه راه مدون داشته و دارای مدیریت هوشمندانه است.

وی با اشاره به اینکه کشور با شیوع بیماری کرونا روزهای سختی را پشت سر گذاشت یادآور شد مدتها پیش ورود به موج چهارم کرونا به عنوان یکی از پیک های سهمگین پیش بینی شده بود .

وزیر بهداشت به ابعاد ناشناخته ویروس کرونا اشاره کرد و گفت : آهنگ حرکت این ویروس بسیار تند است.

دکتر نمکی در ادامه به تلاشهای کادر درمان اشاره و نجابت ، ایستادگی و تاب آوری آنان را قابل تقدیر دانست.

وزیر بهداشت به پیشرفتهای صورت گرفته برای مقابله با بیماری کرونا نسبت به روزها و ماههای اول شیوع این بیماری هم اشاره کرد و گفت: امروز تیمهای تنفسی تشکیل شده است و حتی می دانیم که اکسیژن را با چه غلظتی باید به بیمار داد.

دکتر نمکی با اشاره به ضرورت رعایت شیوه نامه های بهداشتی اظهار داشت: درمانگاههای سرپایی باید افزایش و تقویت شود تا بار بیماران بستری در بیمارستانها کم شود.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۴۰ هزار تست در کشور انجام می‌شود افزود: در روز‌های ابتدایی آمار این تست‌ها فقط ۲ هزار و ۵۰۰ مورد بود.

آخرین اخبار کرونا را در آبرند به نقل از تجارت‌نیوز بخوانید.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا