خبر

بورس ۳ ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ سبزپوش است

549060 797 - بورس ۳ ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ سبزپوش است
به گزارش آبرند به نقل از پول نیوز، به نظر می‌رسد بدبینی نسبت به افق پیش‌روی بورس حداقل از سوی کارشناسان بازار سهام به پایان رسیده و سه‌ماهه نخست امسال از نظر کارشناسان دوره اوج‌گیری دوباره این بازار است.

اگر خوش‌بینی به آینده بورس از سطح کارشناسان به عموم سرمایه گذاران تسری پیدا کند بی‌اعتمادی به بازار سهام که مهم‌ترین عامل خروج سرمایه‌ها و سهامداران خرد از این بازار است، جای خود را به اعتماد خواهد داد و شاهد رونق بورس خواهیم بود.

اصلی‌ترین استدلال کارشناسان برای خوش بینی به آینده بورس، منطقی شدن قیمت سهام بعد از ریزش‌های مکرر است. در واقع با این قیمت‌های سهام، سرمایه گذاری در این بازار از نظر بسیاری از حرفه‌های های بازار سرمایه منطقی شده است.

انتخابات بر بورس اثر مثبت دارد

حمیدرضا افشار یکی از کارشناسانی است که وضعیت بورس را در بهار ۱۴۰۰ مثبت ارزیابی می‌کند. به گفته وی با توجه به تغییر روند بازار که از اواخر بهمن شروع شد افق پیش رو مثبت ارزیابی می‌شود.

افشار به فرارو گفته است: بر این اساس می‌توان سه ماهه اول سال را سبزپوش پیش‌بینی کرد. ضمنا با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری سبز شدن شاخص بازار سهام محتمل به نظر می‌رسد. در این رابطه باید به این نکته اشاره کرد که بررسی سابقه بازار سرمایه قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سه دوره اخیر نشان دهنده آن است که روندی که طی شده مثبت بوده و این امیدواری وجود دارد که در بهار ۱۴۰۰ نیز این موضوع تکرار شود.

فردین آقا بزرگی کارشناس دیگر بورس نیز در این باره گفته است: در بهار پیش‌رو با توجه به اینکه ضریب نفوذ بازار سهام در بین مردم افزایش پیدا کرده، به طوریکه امروز ۵۰ میلیون سهام دار در کشور وجود دارد، این امر موجب آن خواهد شد که طیف‌های سیاسی که در حضور انتخابات حضور دارند نظرات خود را در رابطه با بازار سرمایه اعلام کنند که این موضوع باعث حمایت از بازار خواهد شد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا