عمومی

بهترین مشاوره کسب و کار 

بهترین مشاوره کسب و کار 

شاید برایتان عجیب به نظر بیاید؛ اما باید بگوییم مهم‌ترین راز موفقیت در هر کاری، بهره مندی از بهترین مشاوره کسب و کار است. مشاوره یعنی یادگرفتن راه درست افراد موفق که پیش از شما آن مسیر را رفته‌اند. به‌عبارت‌دیگر مشاوره کاتالیزوری برای موفقیت شما بدون اتلاف وقت و هزینه اضافی است. 

امروزه انواع مشاوره‌های مختلف وجود دارد که باتوجه‌به نیازهایتان می‌توانید از آنها استفاده کنید؛ از مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج گرفته تا مشاوره کسب‌وکار که در این نوشتار قصد داریم به آن بپردازیم.

فرقی نمی‌کند چه قصد راه‌اندازی یک تجارت جدید را داشته باشید و چه بخواهید کسب‌وکار فعلی خود را توسعه دهید، در هر صورت شما به یک مشاوره کسب و کار خوب نیاز دارید. تنها سوالی که در این میان برای بسیاری از افراد پیش می‌آید این است که بهترین مشاوره کسب و کار چیست؟ و یا بهترین مشاور کسب و کار کیست؟

برای پاسخ به این سوالات تا پایان این مقاله دکتر ویز با ماه همراه باشید.

ویژگی‌های بهترین مشاوره کسب و کار

ویژگی‌های بهترین مشاوره کسب وکار به فاکتورهایی بستگی دارد که مسلماً یک مشاور کسب و کار باید داشته باشد، در واقع توانمندی‌هایی که یک فرد را  به بهترین مشاور کسب ‌و کار تبدیل می‌کند.

فارغ از  هر مدل کسب‌وکاری، همه بیزینس‌ها در زمینه‌های مختلف مدیریتی، بازاریابی و افزایش فروش به بهترین مشاور کسب و کار نیاز دارند. زیرا در بازار بزرگ و پر رقابت تجارت اگر لحظه‌ای غافل شوید، بازی را باخته‌اید و رقبایتان به‌راحتی گوی سبقت را از شما می‌ربایند.

یک مشاور کسب و کار  باید بتواند به صاحبان مشاغل کمک کند تا با انواع چالش‌های کاری و بیزینسی خود کنار بیاید،  تجارت خود را توسعه دهند و به پیشرفت تجارت خود تمرکز کنند.

برخی از ویژگی‌ها نشان‌دهنده بهترین مشاور کسب و کار است، شما می‌توانید باتوجه‌به این خصوصیات از مشاوران حرفه‌ای و متخصص  برای کسب و کار خود استفاده نمایید. در ادامه به برخی از آنها می‌پردازیم:

 • تجربه کاری حرفه‌ای و موفق از مشتریان
 • داشتن سابقه مشاوره با شرکت‌های بزرگ و مطرح
 • ارائه راهکارهای متناسب با نوع تجارت و بودجه
 • ارائه کمی و کیفی چشم‌اندازهای (کوتاه‌مدت و بلندمدت)
 • داشتن دانش و اطلاعات کافی در زمینه هر نوع کسب و کار و بازار مشتریان آن
 • تعامل مداوم با صاحبان مشاغل و سازمان آنها

اهداف بهترین مشاوره کسب و کار 

اهداف بهترین مشاوره کسب  و کار در موفقیت مشاوره تاثیر مستقیم دارد. در ادامه برخی از مهم‌ترین اهداف اساسی مشاوره کسب و کار را برایتان عنوان می‌کنیم.

 • ارائه اطلاعات درست به مشتری
 • حل مشکلات مشتری
 • ارائه توصیه بر اساس تشخیص
 • ارائه راه‌حل‌های درست
 • آموزش‌دادن به مشتری برای حل‌شدن مشکلات مشابه در آینده 
 • بهبود اثربخشی سازمانی

بهترین مشاور کسب و کار چه کسی است؟

بهترین مشاور کسب و کار باید قادر باشد تا قبل از راه‌اندازی یک تجارت جدید و ورود به بازار پر رقابت فروش یا ارائه خدمات، شما را راهنمایی کنید. همچنین برای موفقیت بیشتر در بیزینس مشتریانش، به شناخت صحیح و همه‌جانبه از وضعیت بازار و رقبای کاری مطلع باشد.

همچنین بهترین مشاور کسب وکار باید توانایی ارتباط با انواع ابزارهای اطلاعاتی و تحلیلی را داشته باشد تا تمامی اطلاعات و راهنمایی‌های لازم  برای راه‌اندازی یک بیزینس د را به شما ارائه دهد.

اگر بخواهیم به‌صورت خلاصه بگوییم که یک مشاور عالی برای کسب و کار چگونه است؛ باید اعلام کنیم که بهترین مشاور کسب وکار باید برای موفقیت و کسب بیشترین سود، انواع راهکارها و استراتژی‌ها را پیش روی شما قرار دهد. 

چه زمانی به بهترین مشاور کسب و کار نیاز است؟

امروزه در سراسر دنیا، شرکت‌ها و مشاغل بسیاری هستند که با وجود داشتن سابقه طولانی حضور در بازار و  فروش یا ارائه خدمات به مشتریان در جای خود متوقف شده‌اند و از رشد و توسعه بازمانده‌اند. اینجاست که به اهمیت کمک‌گرفتن از بهترین مشاور کسب وکار پی می‌بریم.

بهترین مشاور کسب و کار، با بررسی بازار و مشتریان آن، راهکارهای عملی و کارآمد را در مواقع بحرانی ارائه می‌کند، دقیقاً این زمان است که بسیاری از صاحبان مشاغل با کنار رفتن از دنیای رقابت، عرصه را برای رقبای خود باز می‌کنند.

نتایج مشاوره با بهترین مشاور کسب و کار

بی شک در هر منسبی که باشید نیاز به مشاوره برای شما لازم و ضروری است. از همین رو مدیران شرکت‌ها نیز برای انجام امور مدیریتی و رهبری خود نیاز به آموزش، رشد فردی و تخصصی دارند که تمامی این موارد با کمک بهترین مشاوره کسب وکار پدیدار می‌شود.

از نتایج مشاوره با بهترین مشاور کسب و کار، یاد گرفتن انواع آموزش‌هایی است که به شناخت و رشد پتانسیل‌های شخصیتی، روان‌شناسی و مدیریتی مدیران کمک می‌کند.

شاید فکر کنید در بسیاری از بیزینس‌ها، تنها مدیران هستند که به مشاوره نیاز دارند؛ درصورتی‌که باید اعلام کنیم  تمام پست‌های حساس سازمانی یا تیم‌های خاص در هر  مجموعه‌ای باید انواع تخصص‌های حرفه‌ای را که لازمه موفقیت آنها و شرکت است، کسب نمایند. یکی از مهم‌ترین نتایج مشاوره کسب وکار، آگاهی از توانایی‌ها و پتانسیل‌های هر فرد است. در این حالت بهترین مشاور کسب و کار با انواع آموزش های فردی و سازمانی روی آموزش کارکنان و یادگیری روش‌های فروش، تمرکز می‌کند.

پیدا کردن بهترین مشاوره کسب و کار

مشخص است که برای پیدا کردن بهترین مشاوره کسب وکار، در ابتدا مدیران از درستی عملکرد کارمندان و روند فرایندهای موجود اطمینان حاصل نمایند. زیرا باید بتوانند زمانی که مشاوره کسب وکار انواع ابزارهای اطلاعاتی و تحلیلی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد، را در تجارت پیاده‌سازی نمایند.

برای پیدا کردن بهترین مشاور کسب وکار در ایران باید توجه ویژه‌ای به شاخص‌های کلیدی عملکرد یا KPIهای آن سازمان داشت.

آیا خدمات مشاوره کسب و کار مناسب همه میباشد؟

امروزه بسیاری از افراد اقدام به ارائه خدمات مدیریت و مشاوره کسب و کار می‌کنند. اما باید در نظر داشت که همه خدمات مشاوره‌ای اصلاً مناسب هر کسب ‌و کاری نیست و دریافت این نوع خدمات و به‌کارگیری راهکارها و استراتژی‌های آنها، علاوه بر اتلاف هزینه و زمان، ممکن است نتیجه معکوس به همراه داشته باشد.

لذا پیشنهاد ما به شما مشاوره کسب و کار دکتر ویز است که با سال‌ها تجربه کاری در این زمینه و آگاهی به انواع کسب و کارها، اقدام به مشاوره به بیزینس‌ها می‌کند.

منبع : drways.com
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی