خبر

افت 13 هزار واحدی شاخص بورس در هفته نخست معاملاتی 1400

افت ۱۳ هزار واحدی شاخص بورس در هفته نخست معاملاتی
۱۴۰۰

به گزارش خبرنگار اقتصادی آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم، در جریان هفته‌نخست معاملاتی امسال طی ۴ روز معاملاتی تعداد ۶۰میلیارد و ۴۵۸میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۴۶۱هزار و ۹۶۱میلیارد ریال در بیش از ۲میلیون و ۱۴۲هزار و ۹۰۱دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۲۳٫۸۸، ۴۶٫۳۶ و ۸٫۸۵ درصد افت را نسبت به هفته قبل‌تر تجربه کردند.

این درحالی است که تعداد ۱۷۷۰میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۳۳هزار و ۳۲میلیارد ریال نیز در هفته گذشته مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب با ۶۴٫۲۷ و ۶۸٫۰۳ درصد افت همراه شدند.

این گزارش می‌افزاید: شاخص بورس در پایان معاملات هفته منتهی به ۱۲ فروردین ماه با ۱۳هزار و ۱۸۵واحد کاهش، معادل ۱٫۰۱ درصد افت کرد و به رقم یک میلیون و ۲۹۴هزار و ۵۲۲واحد رسید و شاخص کل هموزن نیز با ۲۸۴۶واحد افزایش، معادل ۰٫۶۵درصد رشد کرد و رقم ۴۴۲هزار و ۶۴۸واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول هم در این مدت با ۱۴هزار و ۴۰۷واحد افت به رقم ۹۵۴هزار و ۶۹۲واحد و شاخص بازار دوم با ۱۰هزار و ۲۳۸واحد کاهش به عدد ۲ میلیون و ۵۹۲هزار و ۵۱۰واحد رسیدند که به این ترتیب شاخص بازار اول با ۱٫۴۹ درصد افت شاخص بازار دوم با ۰٫۳۹ درصد کاهش همراه شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا