آمادگی کامل برای تامین آب شرب مشترکین استان زنجان در تابستان

بدون دیدگاه
آمادگی کامل برای تامین آب شرب مشترکین استان زنجان در تابستان


استان‌ها > زنجان – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان از آمادگی کامل برای تأمین آب شرب مشترکین در تابستان سالجاری خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین ،  جزء قاسمی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با تاکید بر اینکه تابستان امسال به هیچ عنوان کمبود آب نداریم و تلاش می‌کنیم تا تمام نیازهای مشترکین درسراسر استان را تأمین کنیم، که در این بین مردم مدیریت مصرف را فراموش نکنند تا با همراهی مردم تنش آبی برای تابستان امسال نداشته باشیم .
وی افزود : در حال حاضر در سطح استان زنجان بیش از ۲۶۴هزار مشترک وجود دارد که از این تعداد ۶۰ هزار و ۴۰۶ فقره مشترک پر مصرف ( دارای مصرف بالای ۲۰ متر مکعب در شبانه روز) هستند که حدود ۲۵ درصد مشترکین را شامل می شود .
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تصریح کرد : در راستای کاهش مصرف مشترکین پر مصرف در سطح استان ۲۰ هزار برگه اخطاریه جهت صرفه جویی در مصرف و مدیریت مصرف توزیع شده است .
جزء قاسمی میزان سرانه مصرفی آب مشترکین استان را ۲۰۰ لیتر در شبانه روز برای هر نفر اعلام کرد و گفت : این میزان در سطح کشور ۱۹۰ لیتر در شبانه روز است .
وی در ادامه تصریح کرد : روزانه مصرف آب شرب توسط مشترکین ۱۵۴ هزار متر مکعب می باشد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷ درصد افزایش داشته است .
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب به منابع تامین آب شرب مشترکین زنجانی اشاره و خاطر نشان کرد : حدود ۷۷ درصد نیاز مشترکین از طریق آب های زیرسطحی ( بیش از ۵۳ میلیون متر مکعب ) و ۲۳ درصد ( بیش از ۱۶ میلیون متر مکعب ) از طریق برداشت از سد تهم تامین می شود .

 

۴۸لینک منبع

  • نویسنده
    A-brand
  • تعداد بازدید
    21 views
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید