خبر

رمزارز یا بورس در کدام یک سرمایه‌گذاری کنیم؟

549706 885 - رمزارز یا بورس در کدام یک سرمایه‌گذاری کنیم؟
به گزارش آبرند به نقل از پول نیوز، محمد خبری زاد کارشناس بازار سرمایه در خصوص مقایسه میزان ریسک بازار سرمایه ایران و رمز ارز‌ها اظهار کرد: در رمز ارز‌ها ریسک‌های سیستماتیک وجود دارد، ورود و خروج پول به شکل مخفی انجام می‌گیرد و در ایران با توجه به تحریم‌ها ارتباطی با بانک‌های خارجی وجود ندارد، و این موضوع هم جزو ریسک‌های مهم در رمز ارز‌ها است که کنترلی بر صرافی‌های خارج از کشوروجود ندارد.

وی در ادامه بیان کرد: موضوع مهم دیگر باز بودن دامنه نوسان در رمز ارز‌ها است که ریسک را به شدت بالا می‌برد. نبود دامنه نوسان برای سرمایه گذارانی که در بازار سرمایه با دامنه نوسان مواجه هستند، می‌تواند ریسک سرمایه‌گذاری در رمز ارز‌ها را چند برابر کند. رمز ارز‌ها بیشتر بر اساس عرضه و تقاضا نرخ‌گذاری می‌شوند و عوامل بنیادی در نرخ رمز ارز‌ها خیلی تاثیر‌گذار نیست. به طور کلی ریسک رمز ارز‌ها برای افرادی که ساکن ایران هستند و اطلاعات و دانش کافی ندارند، بسیار بالا است.

خبری زاد بیان کرد: در بازار سرمایه به راحتی می‌شود کد آنلاین دریافت و حساب کاربری ایجاد کرد. به طور کل برای کسانی که می‌خواهند در بازار سرمایه، سرمایه‌گذاری کنند فرآیند ورود بسیارمهم است که در بورس ایران این فرآیند ساده است. عواملی مانند تاثیر تحریم‌ها در بازار سرمایه ایران کمتر است. جابه جایی و نقل و انتقال در بازار سرمایه بسیار آسان‌تر صورت می‌گیرد.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: به جز این مدت که بازار سرمایه نوسانات شدید افزایشی و کاهشی داشت در کل برای کسانی که در بازار هستند به دلیل رویکرد بازار که از عوامل بنیادی (افزایش نرخ کامودیتی‌ها در جهان) پیروی می‌کند، یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود و در نکته آخر این که قدرت نقدشوندگی بازار سرمایه نسبت به خرید و فروش رمز ارز‌ها در ایران بسیار بالاتر است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا