خبر

آغاز و تمدید بازارگردانی ۳ شرکت در بورس

آغاز و تمدید بازارگردانی ۳ شرکت در بورس

567292 112 - آغاز و تمدید بازارگردانی ۳ شرکت در بورس
به گزارش آبرند به نقل از پول نیوز، شرکت بورس تهران از آغاز شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی با نماد معاملاتی “تکشا” از فردا (سه‌شنبه) خبر داد.

همچنین دوره عملیات بازارگردانی در شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور با نماد معاملاتی “کنور” تا ۲۸ آبان امسال و دوره عملیات بازارگردانی در شرکت نورد آلومینیوم با نماد معاملاتی “فنوال” تا ۹ آذر سالجاری در بورس اوراق بهادار تهران تمدید شد.

شایان ذکر است در حالی از ۱۰ مهرماه پارسال تمامی شرکت‌های بورسی و تا ۱۵ مهر شرکت‌های حاضر در فرابورس ملزم به معرفی بازارگردان شدند که به گفته مدیر نظارت بر ناشران بورس، همه ناشران پذیرفته شده در بورس موظفند برای انعقاد قرارداد بازارگردانی و معرفی بازارگردان به بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران اقدام کنند.

بر این اساس در صورت اجرا نکردن این ابلاغیه، ناشران متخلف محسوب و جرایم برای آنان در نظر گرفته می‌شود که این جرایم و ضمانت اجرایی شامل تذکر، اخطار، محدودیت موقت یا دائم در دسترسی به سامانه معاملات، تعلیق یا لغو مجوز‌های صادره توسط سازمان، محرومیت دریافت خدمات از ارکان بازار سرمایه برای مدت معین، جریمه نقدی، محرومیت از تصدی در هیئت مدیره اشخاص تحت نظارت، سلب صلاحیت و لغو پذیرش می‌شود.

 

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا