نسل‌کشی پرندگان مهاجر در جنوب/خوزستان فریدونکنار نشود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری مهر، گروه جامعه-مسعود بُربُر: هرساله با فرارسیدن فصل حضور انبوه پرندگان مهاجر در کشور، نگرانی فعالان محیط زیست از کشتار این پرندگان در شمال کشور دوباره آغاز می‌شود. رسانه‌ها تلاش می‌کنند تصویر انبوه پرندگانی را به تصویر بکشند که در دامگاه‌ها گیر افتاده و جیغ جیغ هزاران هزارشان سکوت شب را می‌درد و لاشه رنگینشان بی‌جان در بازارهای روز به فروش می‌رود. با این همه اکنون چند سالی هست که این فاجعه محیط زیستی منحصر به شمال کشور نیست و متخلفان در جنوب کشور از رقیبان خود در شمال پیشی گرفته‌اند.

رضا نیک‌فلک کارشناس و فعال محیط زیست با اعلام این که کشتار پرندگان مهاجر در خوزستان به اوج خود رسیده به خبرنگار مهر، گفت: نزدیک به دو ماه است کشتار پرندگان مهاجر در استان خوزستان آغاز شده و روزانه لاشه صدها قطعه از انواع پرندگان مهاجر در بازار کیان اهواز در فاصله بسیار کمی از سازمان حفاظت از محیط زیست استان خوزستان به فروش می‌رسد.

وی تصریح کرد: در بین لاشه های پرندگان گونه های حمایت شده و در خطر انقراض جهانی مانند اردک مرمری، اردک بلوطی، اردک سرحنایی و … مشاهده می شود.

این فعال محیط زیست اعلام کرد: این بازار از اوایل شهریور ماه کار خود را شروع کرده است اما با آغاز فصل پاییز و مساعدتر شدن شرایط آب و هوایی برای حضور پرتعداد انواع پرندگان مهاجر در تالاب‌ها و آبگیرهای استان خوزستان، کشتار پرندگان نیز به اوج خود رسیده است.

به گفته وی با وجود آنکه بیش از ۲ماه از صید پرندگان مهاجر می‌گذرد اما هنوز هیچ گونه برخورد جدی با فروشندگان و صیادان از سوی سازمان حفاظت از محیط زیست صورت نگرفته که این امر بیانگر بی توجهی و ناکار آمدی مسولین  این سازمان است.

نیک‌فلک هشدار داد: بی‌توجهی مسئولان حفاظت از محیط زیست استان خوزستان نسبت به نسل‌کشی  پرندگان مهاجر و کاستی‌های موجود در برخورد با متخلفان سبب شده که امسال دامگاه‌های صید پرندگان با قدرت و تعداد بیشتری نسبت به سال‌های گذشته دست به کشتار بی‌رحمانه پرندگان مهاجر بزنند.

به اعتقاد وی، عملکرد ضعیف و نامناسب بخش محیط طبیعی اداره کل حفاظت از محیط زیست استان خوزستان ضربات جبران‌ناپذیری بر پیکر طبیعت نیمه‌جان خوزستان وارد کرده است.

این کارشناس محیط زیست با اعلام اینکه هیچ یک از تالاب‌های استان خوزستان پاسگاه محیط‌بانی فعال ندارند تصریح کرد: تلاش‌های قابل تقدیر یگان حفاظت محیط زیست استان خوزستان در برخورد با محمیه‌داران و تخریب دامگاه‌های صیادی در سال گذشته موجب کاهش چشمگیر جمعیت پرندگان در بازار کیان اهواز شد. انتظار می‌رود که امسال هم  برخورد جدی و به موقع را در دستور کار خود قرار داده و مانع از کشتار بیش از پیش پرندگان مهاجر شوند.منبع لینک by [author_name]

Python: using a for loop for a list of strings


The following code works fine without a for loop:

client = oandapyV20.API(access_token=access_token)

instrument = "EUR_AUD"
granularity = "D"
bar_count = 5000

params = {
   "count": bar_count,
   "granularity": granularity
}

r = instruments.InstrumentsCandles(instrument=instrument,
                 params=params)

response = client.request(r)

And it continues to run the script. But then when I add a for-loop for a list of instruments shown below, I get an error:

client = oandapyV20.API(access_token=access_token)

instruments = ["EUR_AUD", "AUD_JPY"]
granularity = "D"
bar_count = 5000

for instrument in instruments:

  params = {
     "count": bar_count,
     "granularity": granularity
  }

  r = instruments.InstrumentsCandles(instrument=instrument,
                 params=params)

  response = client.request(r)

Error message:

AttributeError              Traceback (most recent call last)
<ipython-input-18-53a5b90ebf71> in <module>()
   ۳۱   }
   ۳۲ 
---> 33   r = instruments.InstrumentsCandles(instrument=instrument,
   ۳۴                    params=params)
   ۳۵ 

AttributeError: 'list' object has no attribute 'InstrumentsCandles'

How do I manipulate the list of instruments or the for-loop so that it will pass in the single instrument as a string as in the first example? Thanks.لینک منبع

زلزله ۵.۵ ریشتری زیارتعلی در هرمزگان را لرزاند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرگزاری مهر، بنا بر اعلام مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران این زمینه لرزه در طول جغرافیایی ۵۷.۱، عرض جغرافیایی ۲۷.۸۶ در عمق ۲۰ کیلومتری رخ داده است.

۹ شهریور ماه امسال نیز زلزله ای ۵.۴ ریشتری در زیارتعلی رخ داده بود که خسارت جانی و مالی نداشت.

زیارتعلی نام شهری در بخش رودخانه از توابع شهرستان رودان در استان هرمزگان واقع است.منبع لینک by [author_name]

دانلود قالب فروشگاهی ووکامرس Shopkeeper نسخه ۲٫۲٫۶


دانلود قالب فروشگاهی ووکامرس Shopkeeper نسخه ۲٫۲٫۶Reviewed by M.J on Oct 23Rating: 5.0دانلود قالب فروشگاهی Shopkeeper برای ووکامرسقالب فروشگاهی Shopkeeper از قالب های ووکامرس بسیار طرفدار در سایت تم فارست است. این قالب با بیش از ۱۴ هزار نسخه فروش و کسب امتیاز ۴٫۶۹ از ۵ ستاره، انتخابی هوشمندانه برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی با وردپرس به شمار میرود. در راه اندای یک سایت، وقتی کارتان را از پایه و اساس با ابزارهای مناسب آغاز کنید، آنوقت است که میتوانید به آینده سایتتان امیدوار باشید. قالب شاپکیپر، قالبی قدرتمند است که میتواند شما را در راه اندازی وبسایت رویایی تان یاری کند. این قالب ووکامرس به طور کاملا واکنش گرا طراحی شده و میتواند به شما در راه اندازی فروشگاه های اینترنتی با مضامین مختلف کمک کند. طراحی قالب Shopkeeper به نحوی انجام شده تا ستاره اصلی سایت، محصولات شما باشند. بنابراین اگر میخواهید توجه مشتریان را به محصولات خود معطوف کنید، قالب شاپ کیپر دقیقا با نیازهای شما تطابق دارد. این قالب که امکاناتی متعددی را در خود جای داده، دارای ۴ طرح متنوع برای صفحه محصولات است. همچنین این تم وردپرسی زیبا از درج ویدئو یوتوب نیز در گالری تصاویر محصولات پشتیبانی میکند. امکان زیبا و جالب دیگری که در قالب Shopkeeper به چشم میخورد، نمایش سریع محصولات و نشان دادن تصاویر محصول در یک لایت باکس شکیل و زیباست. در این قالب میتوانید بر اساس سلیقه خود از بین دو طرح رنگ اصلی تیره و روشن، هر یک را که مایلید در سایت خود مورد استفاده قرار دهید. در ادامه به برخی دیگر از قابلیت های این پوسته زیبا به صورت کلی نیز اشاره می کنیم

قالب فروشگاهی Shopkeeper از قالب های ووکامرس بسیار طرفدار در سایت تم فارست است. این قالب با بیش از ۱۴ هزار نسخه فروش و کسب امتیاز ۴٫۶۹ از ۵ ستاره، انتخابی هوشمندانه برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی با وردپرس به شمار میرود. در راه اندای یک سایت، وقتی کارتان را از پایه و اساس با ابزارهای مناسب آغاز کنید، آنوقت است که میتوانید به آینده سایتتان امیدوار باشید. قالب شاپکیپر، قالبی قدرتمند است که میتواند شما را در راه اندازی وبسایت رویایی تان یاری کند. این قالب ووکامرس به طور کاملا واکنش گرا طراحی شده و میتواند به شما در راه اندازی فروشگاه های اینترنتی با مضامین مختلف کمک کند. طراحی قالب Shopkeeper به نحوی انجام شده تا ستاره اصلی سایت، محصولات شما باشند. بنابراین اگر میخواهید توجه مشتریان را به محصولات خود معطوف کنید، قالب شاپ کیپر دقیقا با نیازهای شما تطابق دارد. این قالب که امکاناتی متعددی را در خود جای داده، دارای ۴ طرح متنوع برای صفحه محصولات است. همچنین این تم وردپرسی زیبا از درج ویدئو یوتوب نیز در گالری تصاویر محصولات پشتیبانی میکند. امکان زیبا و جالب دیگری که در قالب Shopkeeper به چشم میخورد، نمایش سریع محصولات و نشان دادن تصاویر محصول در یک لایت باکس شکیل و زیباست. در این قالب میتوانید بر اساس سلیقه خود از بین دو طرح رنگ اصلی تیره و روشن، هر یک را که مایلید در سایت خود مورد استفاده قرار دهید. در ادامه به برخی دیگر از قابلیت های این پوسته زیبا به صورت کلی نیز اشاره می کنیم

 

http://a-brand.ir/wp-content/uploads/2017/10/دانلود-قالب-فروشگاهی-ووکامرس-shopkeeper-نسخه-2-2-6.jpg

 

برخی از امکانات پوسته فروشگاهی Shopkeeper :

 • طراحی واکنش گرا و ریسپانسیو
 • سازگاری کامل با افزونه ووکامرس
 • راستچین شده و دارای استایل های RTL
 • استفاده و راه اندازی آسان
 • امکان سفارشی سازی رنگ های قالب
 • امکان استفاده از افکت بارگذاری نرم صفحه
 • امکان استفاده از استایل های اختصاصی
 • امکان سفارشی سازی از طریق Child theme
 • دارای امکان استفاده از فونت های گوگلی و تایپ کیت
 • امکان تنظیم اندازه و رنگ فونت ها
 • مجهز به امکان استفاده از لوگوی اختصاصی
 • طرح های متنوع برای سربرگ
 • طرح های متنوع برای صفحه محصول
 • طرح های متنوع برای بخش وبلاگ
 • امکان استفاده از سربرگ چسبنده
 • امکان سفارشی سازی فوتر
 • مجهز به امکان تنظیم نمایش محصولات در صفحه فروشگاه
 • امکان بهره گیری از نان ریزه ها
 • امکان استفاده از رتبه دهی
 • دارای امکان بزرگنمایی در بخش محصولات
 • دارای امکان نمایش محصولات مرتبط
 • دارای امکان به اشتراک گذاری
 • مجهز به تب بررسی
 • امکان استفاده از صفحه ساز درگ اند دراپ
 • سازگار با افزونه WPML
 • سازگار با نمایشگر های رتینا
 • امکان درج نمونه کار در سایت
 • دارای حالت کاتالوگ (غیر فعال کردن فروش محصولات و استفاده از سایت به حالت کاتالوگ)
 • و بسیاری امکانات دیگر …

به کانال تلگرام بیست اسکریپت بپیوندید !

دانلود نسخه : ۲٫۲٫۶

دستگاه جوجه کشی

مطلب مفیدی بود ؟لینک منبع

postgresql – Postrges SQL: Change date format


I am new to Postgres. I have written a query and I need to convert the c.timecreated and c.timemodified to a date format (similar to this) ‘DD,MM,YY’.

Here is my code:

SELECT c.id, cc.name,c.fullname,u.lastname,u.firstname,r.name,c.visible,c.theme,c.format,c.timecreated,c.timemodified

FROM mdl_course c
JOIN mdl_context ct ON c.id = ct.instanceid
JOIN mdl_role_assignments ra ON ra.contextid = ct.id
JOIN mdl_user u ON u.id = ra.userid
JOIN mdl_role r ON r.id = ra.roleid
JOIN mdl_course_categories cc ON c.id = ct.instanceid

And these are the results that are being returned:

۳۴ Chinese Stage 1 General Mathematics A - 2017  Smith  Andy  Teacher 1    topics 1218424504 1485835862
۱۷۸۵  Student Portal Stage 1 Physics A (2017)  Jones  Steve  Teacher 1    topics 1220491037 1485232690

Can someone point me in the right direction? Thanks in advance for your help.لینک منبع

افزونه کنترل دسترسی کاربران وردپرس Types Access نسخه ۲٫۴٫۳٫۱


افزونه کنترل دسترسی کاربران وردپرس Types Access نسخه ۲٫۴٫۳٫۱Reviewed by M.J on Oct 23Rating: 5.0افزونه کنترل دسترسی کاربران وردپرس Types Access نسخه ۲٫۴٫۳٫۱Types Access نام افزونه کاربردی وردپرس می باشد که به کمک آن می توانید توسط آن برای کاربران سایت خود دسترسی های مختلفی مشخص کنید . توسط این افزونه می توانید مشخص کنید که هر کدام از گروه های کاربری وبسایت شما به چه قسمت های دسترسی داشته باشند . هم اکنون می توانید افزونه Types Access را از سایت بیست اسکریپت دریافت کنید .

وردپرس یکی از برترین سیستم های مدیریتی مورد استفاده وبمستران دنیا می باشد که قابلیت های زیادی را در اختیار وبمستران قرار می دهد . یکی از قابلیت های وردپرس که به صورت پیشفرض وجود دارد ، قابلیت عضوگیری و مدیریت کاربران می باشد . اما سطح دسترسی کاربران به چند سطح مختلف به صورت پیشفرض در وردپرس وجود دارد ، یکی از مشکلاتی است که وجود دارد . در این مطلب بهش ما افزونه ای را معرفی می کنیم که توسط آن قادر به تغییر سطح و محدودیت دسترسی کاربران در وردپرس خواهید بود . Types Access نام افزونه کاربردی وردپرس می باشد که به کمک آن می توانید توسط آن برای کاربران سایت خود دسترسی های مختلفی مشخص کنید . توسط این افزونه می توانید مشخص کنید که هر کدام از گروه های کاربری وبسایت شما به چه قسمت های دسترسی داشته باشند .در ادامه با ما و برخی از ویژگی های افزونه Types Access همراه باشید .

 

برخی از امکانات افزونه کنترل دسترسی کاربران Types Access :

 • مدیریت گروه های کاربری
 • مدیریت دسترسی تمام کاربران
 • سازگاری کامل با woocommerce و افزونه WPML
 • مشاهده یا عدم مشاهده مطالب کاربران
 • ایجاد و حذف گروه های کاربری
 • قابلیت تغییر سطح محدودیت کاربران
 • قابلیت ایجاد گروه های دسترسی جدید
 • قابلیت انتخاب بخش های قابل دسترسی توسط گروه های مختلف
 • و …

به کانال تلگرام بیست اسکریپت بپیوندید !

دانلود نسخه : ۲٫۴٫۳٫۱

دستگاه جوجه کشی

نحوه استفاده

کافیست افزونه را در مسیر wp-content/plugins آپلود کنید و سپس از بخش مدیریت افزونه ها آن را فعال نمایید.

مطلب مفیدی بود ؟لینک منبع

فول مچ میلان – جنوا (سری آ-۲۰۱۷/۱۸)

دانلود بازی کامل میلان - جنوا (سری آ-2017/18)

طرفداری – دانلود بازی کامل میلان – جنوا (سری آ-۲۰۱۷/۱۸)، خلاصه بازی را از اینجا و خلاصه hd را از اینجا تماشا کنید. 

دسته‌بندی ویدیو: 
ویدیو های HD
ویدیو
ایتالیا
میلان
دسته‌بندی: 
اختصاصی
اخبار خارجی
ویدئو
ایتالیا
سری آ
میلان
برچسب‌ها: 
فول مچ بازی میلان
دانلود بازی های کامل میلان
جنوا
میلان-جنوامنبع لینک by [author_name]

فول مچ رئال مادرید – ایبار (لالیگا-۲۰۱۷/۱۸)

دانلود بازی کامل رئال مادرید - ایبار

طرفداری – دانلود بازی کامل رئال مادرید – ایبار، خلاصه بازی را از اینجا و خلاصه HD را از اینجا تماشا کنید. 

دسته‌بندی ویدیو: 
بازی کامل Full match
ویدیو
اسپانیا
رئال مادرید
دسته‌بندی: 
اختصاصی
اخبار خارجی
ویدئو
اسپانیا
لالیگا
رئال مادرید
برچسب‌ها: 
فول مچ بازی رئال مادرید
دانلود بازی های کامل رئال مادرید
ایبار
رئال مادرید-ایبارمنبع لینک by [author_name]

فول مچ اودینزه – یوونتوس (سری آ-۲۰۱۷/۱۸)

دانلود بازی کامل اودینزه - یوونتوس (سری آ-2017/18)

طرفداری – دانلود بازی کامل اودینزه – یوونتوس (سری آ-۲۰۱۷/۱۸)، خلاصه بازی را از اینجا و خلاصه HD را از اینجا تماشا کنید. 

دسته‌بندی ویدیو: 
بازی کامل Full match
ویدیو
ایتالیا
یوونتوس
دسته‌بندی: 
اختصاصی
اخبار خارجی
ویدئو
ایتالیا
سری آ
یوونتوس
برچسب‌ها: 
فول مچ بازی یوونتوس
دانلود بازی های کامل یوونتوس
اودینزه
اودینزه-یوونتوسمنبع لینک by [author_name]