عمومیمقالات

ChatGPT رزومه شما را در عرض چند دقیقه می نویسد، اما باید شما استفاده کنم؟

ChatGPT رزومه شما را در عرض چند دقیقه می نویسد، اما باید شما
استفاده کنم؟

در عرض چند ماه، ChatGPT و سایر مبتنی بر هوش مصنوعی نرم افزار از نسبتاً ناشناخته به یک بالقوه بخشی از زندگی روزمره ما. آنها هم باعث نگرانی و هم شادی می شود در صنایع متعدد، از جمله بخش های منابع انسانی. متقاضیان شغل گاهی اوقات با افتخار، گاهی مخفیانه از ChatGPT برای ایجاد نامه های پوششی، رزومه و حتی کل برنامه ها استفاده می کنند و کارفرمایان در مورد آن چیزی برای گفتن دارند.

در یک TikTok، ” مربی شغلی مندی» می‌گوید که او یک موقعیت شغلی را ارسال کرد و در عرض حدود پنج دقیقه، یک متقاضی پاسخ داد که او آن را «واقعاً واجد شرایط» نامید. مندی با تعجب که چگونه متقاضی توانسته تمام کادرهای این موقعیت را بررسی کند، تصمیم گرفت چیزی را آزمایش کند. او به ChatGPT گفت که “بر اساس توضیحات نامه ای بنویسد” و از نتایج پیشرفته ای که دریافت کرد شگفت زده شد. “شوخی میکنی؟” او می گوید. “من ChatGPT را نادیده گرفتم زیرا فکر می کردم، اوه، این فقط یک روند است که من نمی فهمم … [اما] نوشتن یک نامه پوششی بر اساس شرح شغل من است.” بسیاری از نظر دهندگان معتقد بودند که او باید آن نامزد را استخدام کند، زیرا به وضوح آنها کارآمد هستند و از منابع خود استفاده می کنند.

با کمال تعجب، کار می کند. رزومه ساز نظرسنجی فوریه را منتشر کرد که نشان می‌دهد ۷۸٪ از شرکت کنندگان “پس از درخواست برای شغل با استفاده از رزومه و/یا نامه پوششی نوشته شده توسط ChatGPT مصاحبه گرفتند” و ۵۹٪ از آنها شرکت کنندگان کار را دریافت کردند. علاوه بر این، از هر ۱۰ نفر، ۷ نفر نرخ پاسخگویی شرکت‌ها را بالاتر از حد معمول گزارش کردند. با این حال، همه تیم های منابع انسانی طرفدار ChatGPT نیستند. از این ۱۰۰۰ شرکت‌کننده، ۱۱ درصد گزارش کردند که وقتی مصاحبه‌کننده «آگاه بود که از ChatGPT برای نوشتن مطالب درخواست خود استفاده می‌کردند، از کار محروم شدند». این سوال پیش می آید: ما می توانیم از آن استفاده کنیم، اما آیا باید؟

رهبران منابع انسانی در مورد استفاده از ChatGPT برای رزومه تردید دارند

در حالی که برخی فکر می‌کنند استفاده از ChatGPT هوشمندانه کار کنید، نه سخت تر، همه موافق نیستند. در واقع، برخی از رهبران از یک نرم افزار برای پرچم گذاری متقاضیانی که مطالب برنامه را با ChatGPT ایجاد کرده اند استفاده می کنند.

“ChatGPT و ابزارهای مشابه در بیشتر موارد، در بهترین حالت، بازتابی از کاربران آن هستند. اگر به اندازه کافی برای انجام کار به خودتان اعتماد ندارید، نباید به یک ماشین هم اعتماد کنید. کریستی مک کان فلین، یک رهبر کهنه کار منابع انسانی، و یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل پلتفرم فناوری منابع انسانی SkillCycle. «اگر ما به عنوان انسان پایه مهارت نداشته باشیم، فناوری نیز نخواهد داشت. کار ما مهارت مداوم است و وقتی این اتفاق می افتد، هوش مصنوعی و مواردی از این دست به جای جایگزینی، یک توانمندسازی هستند.» بنابراین، متقاضیان باید بدانند که عمل استفاده از ChatGPT می‌تواند رهبران منابع انسانی و کارفرمایان آینده را نسبت به توانایی‌شان برای هدف‌یابی یک رزومه قوی را به تنهایی تکمیل کنید، یک مهارت اساسی برای استخدام.

لوگان مالوری، معاون بازاریابی در Motivosity، که با تیم خود در استخدام و مصاحبه از مدیران ارشد و مربیان متقاضیان شغل در بهینه سازی رزومه نیز می باشد. مشکوک «این توانایی انجام چیزهای بسیار جالبی را دارد. با توجه به این که گفته می شود، وقتی صحبت از از سرگیری نوشتن به میان می آید، نباید همه چیز مهم باشد.» «اگر یک رزومه ChatGPT ایجاد می‌کنید و داستان‌ها، شواهد مربوط به نقش قبلی یا ارتباط شخصی با چیزی را روی آن کاغذ ندارید، مهم نیست که رزومه شما چقدر عمیق بوده یا با چه سرعتی نوشته شده است. . شما در کل فرآیند مصاحبه موفق نخواهید شد.» اما، او اضافه می‌کند که وقتی با آن بازی کرد تا ببیند عملکرد آن چگونه است، «فرمت مناسب و نقطه شروع خوبی» پیدا کرد.

و برخی فکر می کنند همه رزومه ها باید پذیرفته شوند

برخی از رهبران پرچم‌گذاری رزومه‌های ایجاد شده توسط ChatGPT را غیراخلاقی می‌دانند، مانند Shayna Royal، مدیر عملیات استخدام و استخدام در

متقاضیان کار هیجان زده هستند

Axel DeAngelis، که وبلاگ کارآفرینی و سرویس نوشتن محتوای SEO را اداره می‌کند Jumpcoast، انجام داد یک آزمایش او در جستجوی شغل مدیر محصول، نسخه‌های مختلفی از رزومه و نامه خود را با و بدون ChatGPT ایجاد کرد. ابتدا، او یک نسخه پایه از رزومه را خودش ایجاد کرد، سپس از ChatGPT خواست تا به رزومه امتیاز دهد و توضیح دهد که چه چیزی آن را “۱۰/۱۰” می کند. پس از آن، او توصیه های خود را اجرا کرد و رزومه را نهایی کرد تا اینکه ChatGPT در واقع به آن امتیاز ۱۰/۱۰ داد.

«از آنجا، ایجاد جلد نامه آسان بود. من از ChatGPT خواستم که اولین پیش نویس را بر اساس رزومه ام بنویسد و آن را با تجربیات و حکایات شخصی خود از آنجا ویرایش کردم. من هم همان روند تکراری را در آنجا دنبال کردم.» “من متوجه شدم که GPT-4 در این کار بسیار بهتر است. رتبه بندی برای هر رزومه بین GPT-3.5 و GPT-4 متفاوت است. به طور کلی، توصیه‌های GPT-4 بسیار بهتر بود، و با توجه به اینکه مجموعه داده قوی‌تری دارد، در آزمایش خود آن را در اولویت قرار دادم.»

یکی دیگر از متقاضیان کار، یک مدیر سیستم فناوری اطلاعات که می‌خواهد ناشناس بماند، از یک برنامه iOS به نام «هوش مصنوعی چت: هر چیزی بپرس و بنویس.” آنها می‌گویند، «پیشنهادهای ارزشمندی برای عبارت‌بندی و کلمات کلیدی ارائه کرد، که به نظرم در برجسته کردن برنامه‌ام بسیار مفید بود. علاوه بر این، من از این برنامه برای ایجاد یک نامه پوششی سفارشی متناسب با هر موقعیتی که برای آن درخواست دادم استفاده کردم و اطمینان حاصل کردم که درخواست من مرتبط و جذاب است. آنها اضافه کردند که این یک صرفه جویی در زمان با موادی است که “صیقل خورده و حرفه ای” هستند و به آنها اعتماد به نفس بیشتری می دهد. «می‌توانم بگویم که هوش مصنوعی حواس‌پرت‌کننده است… من یک مصاحبه با زوم با [کارفرما] داشتم و همه چیز عالی پیش رفت.»

نکاتی در مورد استفاده از ChatGPT برای رزومه ها و نامه های پوششی

آیا تصمیم گرفته‌اید استفاده از ChatGPT برای رزومه و نامه پوششی خود ارزش این را داشته باشد که برنامه شما پرچم‌گذاری شود؟ این چیزی است که کارشناسان می گویند که باید به خاطر داشته باشید:

به رزومه ChatGPT خود یک لمس شخصی بدهید.

مالوری می‌گوید تاریخچه کاری، دستاوردها و موارد دیگر را ارائه می‌کند تا الگویی را ارائه دهد که برای نیازهای شما بهترین کار را دارد. «سپس، آن را بخوانید. آن را ویرایش کنید. تنظیمات شخصی را انجام دهید. فقط آن را تازه از مطبوعات بیرون نیاورید و به نزدیکترین مدیر استخدام ندهید. مطمئن شوید که محتوایی که ارائه می‌دهید دقیق، شخصی و منحصر به فرد شما باشد.

از آن به‌جای رزومه‌تان برای نامه پوششی خود استفاده کنید.

متیو وارزل، رئیس شرکت رزومه نویسی و مربیگری شغلی MJW Careers, LLC ، در وبلاگ خود می نویسد که ChatGPT بیشتر برای نوشتن نامه حمایتی مناسب است تا رزومه. رزومه شما مانند مجموعه لگو است. هر بیلد با مجموعه های دیگر متفاوت است. شما از همان بلوک‌ها و رنگ‌های مجموعه‌های دیگر استفاده می‌کنید، اما هر مجموعه با دستورالعمل‌های خاص خود، مقادیری از انواع بلوک‌های لگو و سلطنت آزاد در مورد نحوه مقابله با ساخت ارائه می‌شود.» او می‌نویسد. در عوض، ابتدا آن را با نامه پوشش خود امتحان کنید. من می‌توانم ببینم که ChatGPT این مسئولیت را بر عهده گرفته است، مگر اینکه بخواهید روی داشتن یک نامه پوششی عمیق‌تر سرمایه‌گذاری کنید که شاید نشان دهد چرا شما یک حل‌کننده مشکل هستید.»

به طور کلی، کاور لتر کمی کمتر از رزومه است. «زمانی را برای سرمایه گذاری در حرفه خود اختصاص دهید. که شامل رزومه شما می شود. وارزل اضافه می کند که این یک تکه کاغذ نیست.

رزومه شما ممکن است شبیه دیگران باشد.

در نهایت، به خاطر داشته باشید که ۲۰۰۰ متقاضی دیگر نیز ممکن است به دنبال ChatGPT باشند و به گفته رویال، رزومه شما کمتر متمایز شود.

ChatGPT با رزومه به توانایی های خود شک دارد.

وارزل در وبلاگ خود به شوخی می‌گوید که وقتی از ChatGPT پرسید: «چرا ChatGPT نوشتن را از سر نمی‌گیرد؟»، خود برنامه به سه دلیل در توانایی‌های آن تردید داشت، اولین دلیل این بود: «ایجاد یک رزومه خوب فقط دنبال کردن یک رزومه نیست. مجموعه ای از قوانین یا الگوها این امر مستلزم درک مهارت های خاص، تجربه و اهداف شغلی کارجو و ارائه آن اطلاعات به گونه ای است که به طور موثر نقاط قوت و دستاوردهای آنها را برجسته کند. این به سطحی از شخصی‌سازی و تفاوت‌های ظریف نیاز دارد که ممکن است یک هوش مصنوعی نتواند به طور کامل آن را ثبت کند.”

عکس توسط Prostock-studio/Shutterstock

bbff2f2322cbcd5abf9eeb7f69fc40a5?s=150&d=mp&r=g - ChatGPT رزومه شما را در عرض چند دقیقه می نویسد، اما باید شما
استفاده کنم؟

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی