عمومی

9 نکته بازاریابی در تعطیلات برای اینکه فروشگاه خرده‌فروشی شما را باکیفیت کنید بیرون

۹ نکته بازاریابی در تعطیلات برای اینکه فروشگاه خرده‌فروشی شما را باکیفیت کنید
بیرون

 

تقریباً با فرا رسیدن هالووین، جمعه سیاه، شنبه مشاغل کوچک و دوشنبه سایبری فاصله زیادی ندارند. برای یک خرده‌فروش کوچک، ضرورت اجرای نکات بازاریابی مناسب در تعطیلات برای فروشگاه خرده‌فروشی شما بسیار مهم است.

با نزدیک شدن به دوره‌های هیجانی فصل خرید، زمان بهتری برای آماده شدن برای حرکات بازاریابی تعطیلات وجود ندارد.

امسال یک فصل خرید تعطیلات کوتاه تنها ۲۸ روز بین جمعه سیاه و کریسمس ارائه می شود ، نیاز به استفاده حداکثری از آن را تشدید می کند. بسیار مهم است که در رویکرد خود استراتژیک، خلاق و فعال باشید تا چشم مشتریان بالقوه را به خود جلب کنید.

در اینجا چند قدم وجود دارد که می‌توانید برای متمایز کردن مغازه خود از دیگر افراد انجام دهید و به شما این امکان را می‌دهد که از این روزهای خرید مهم استفاده کنید و رقابتی را حفظ کنید. لبه.

svg%3E - 9 نکته بازاریابی در تعطیلات برای اینکه فروشگاه خرده‌فروشی شما را باکیفیت کنید
بیرون

نکات بازاریابی تعطیلات برای فروشگاه خرده فروشی شما

برای کمک به شما در مسیریابی این استراتژی‌های بازاریابی تعطیلات کارآمدتر هستند، در اینجا یک جدول مقایسه مختصر وجود دارد که هر حرکت، ماهیت آن، منابع مورد نیاز، و تأثیر بالقوه را نشان می‌دهد:

< tr class="row-5 odd" readability="4">

استراتژی توضیحات مختصر ابزارها/منابع مورد نیاز تاثیر بالقوه
برنامه ریزی از قبل تعیین تاریخ های مهم و تقویم بازاریابی تقویم، بازاریابی ابزار تبلیغات به موقع. هیچ فرصت از دست رفته ای وجود ندارد
از کارت های تعطیلات استفاده کنید ارسال کارت های اولیه برای قدردانی از وفاداری کارت های تبریک، لیست پستی وفاداری مشتری و تکرار تجارت
به خریداران کمک کنید بهبود دهند تجربه خرید با خدمات ویژه کادوهای هدیه، خریدار شخصی رضایت مشتری افزایش یافته
برگزاری رویدادها برگزاری رویدادهای جشن خاص فروشگاه برنامه رویداد، دعوت نامه ها جذب جمعیت و افزایش فروش
فروش کارت هدیه ترویج فروش و تبلیغات کارت هدیه ارائه دهندگان کارت هدیه، ایده های تبلیغاتی افزایش در فروش و مشتریان بالقوه بازده
توسل به طرف های خودخواه تشویق به خرید شخصی با استفاده از فروش و پیشنهادات مواد تبلیغاتی، استراتژی های فروش افزایش فروش
احساس نشان دهید احساس را با دکور، موسیقی و رایحه درگیر کنید تزیینات، موسیقی، عطرها تجربه خرید پیشرفته؛ ترافیک پیاده را جذب کنید
رفیق بالا تبلیغات مشارکتی با کسب و کارهای همسایه کسب و کارهای شریک، تبلیغات مشترک دستیابی به مخاطبان بیشتر; هزینه های بازاریابی مشترک
شنبه کسب و کار کوچک در طول SBS در تبلیغات شرکت کنید و آن را به حداکثر برسانید ابزارهای بازاریابی از وب سایت SBS افزایش فروش محلی، پشتیبانی جامعه< /td>

برنامه ریزی پیش رو

برنامه ریزی از قبل بسیار مهم است، به ویژه در طول فصل تعطیلات ایجاد یک برنامه بازاریابی دقیق را در نظر بگیرید که نه تنها تاریخ های کلیدی، بلکه استراتژی های تبلیغاتی، مدیریت موجودی، و نیازهای کارکنان را نیز شامل می شود. تأخیرهای احتمالی زنجیره تأمین را فاکتور کنید و برنامه های اضطراری داشته باشید. جلسات منظم تیم منتهی به تعطیلات می تواند اطمینان حاصل کند که همه همسو هستند و برای این عجله آماده هستند.

< span class="ezoic-autoinsert-ad ezoic-under_second_paragraph"/>

برخی از تاریخ های مفید در سال ۲۰۲۴:

  • روز شکرگزاری در ۲۸ نوامبر است
  • جمعه سیاه در نوامبر ۲۹
  • شنبه مشاغل کوچک در ۳۰ نوامبر
  • Cyber ​​Monday در ۲ دسامبر.

یک تقویم بازاریابی دقیق ایجاد کنید، از این تاریخ ها شروع کنید، و اقدامات لازم برای رعایت ضرب الاجل ها را مشخص کنید. تدارکات مانند کارکنان، موجودی و مواد تبلیغاتی را در نظر بگیرید. برای مثال، اگر قصد دارید یک کمپین رسانه‌های اجتماعی برای جمعه سیاه راه‌اندازی کنید، تاریخ‌های ایجاد و انتشار محتوا را از قبل برنامه‌ریزی کنید تا تأثیر را به حداکثر برسانید.

svg%3E - 9 نکته بازاریابی در تعطیلات برای اینکه فروشگاه خرده‌فروشی شما را باکیفیت کنید
بیرون

از کارت‌های تعطیلات برای ارتقای کسب و کار خود استفاده کنید

در عصر دیجیتال امروز، نشانه های قابل لمس قدردانی، مانند کارت های تعطیلات، به طور قابل توجهی برجسته است. کارت‌های تعطیلات اولیه (مانند کارت شکرگزاری) را برای قدردانی و تشکر از حمایت بی‌وقفه مشتریانتان در طول سال پرفراز و نشیب ارسال کنید.

این کارت ها می توانند به عنوان یک حرکت صمیمانه عمل کنند و لمس انسانی برند شما را به آنها یادآوری کنند. بهتر است، از این فرصت استفاده کنید تا آنها را به فروشگاه خود بازگردانید.

دعوتنامه را برای یک رویداد خاص یا فروش انحصاری گسترش دهید. برای جذاب‌تر کردن دعوت‌نامه، کد تخفیف ویژه را درج کنید یا یک نشانه برای هدیه‌ای که می‌توانند در فروشگاه درخواست کنند، در نظر بگیرید.

کارت‌های تعطیلات را با اضافه کردن یادداشت‌های دست‌نویس یا پیام‌هایی که با همیشگی شما همخوانی دارد، شخصی کنید. مشتریان این تماس شخصی می تواند روابط مشتری را تقویت کند. علاوه بر این، ارسال پیام تبریک تعطیلات دیجیتالی را از طریق ایمیل یا رسانه‌های اجتماعی برای دستیابی به مخاطبان گسترده‌تری در نظر بگیرید، از جمله پیشنهادها یا تخفیف‌هایی برای افزایش ترافیک در فروشگاه یا آنلاین.

هنگام ارسال کارت‌های تعطیلات، عناصر تعاملی مانند کدهای QR را در نظر بگیرید. مشتریان را به محتوای آنلاین انحصاری یا تخفیف های ویژه تعطیلات در وب سایت خود هدایت کنید. این رویکرد نه تنها تعامل مشتری را افزایش می‌دهد، بلکه ترافیک آنلاین را نیز افزایش می‌دهد و به طور بالقوه فروش را افزایش می‌دهد.

به خریداران کمک کنید

عجله تعطیلات می‌تواند زمان بسیار زیادی برای خریداران باشد، بنابراین کوچک‌ترین حرکات می‌تواند تفاوت قابل توجهی ایجاد کند.

آماده شوید تا با ارائه خدمات مثال زدنی به مشتریان، همراه با مزایای متفکرانه، تجربه خرید خود را ارتقا دهید.

span class=”ezoic-autoinsert-video ezoic-longer_content”/>

به ایجاد فضای اختصاصی برای بسته بندی هدایای رایگان فکر کنید که به مشتریان امکان می دهد با هدایای زیبا و آماده برای فصل تعطیلات آنجا را ترک کنند.

از طرف دیگر، استخدام یک خریدار شخصی برای روزهای اوج خرید را در نظر بگیرید – شخصی که در کمک به مشتریان بی تصمیم در انتخاب هدایای عالی مهارت دارد.

علاوه بر این، نمایشگرهای گزینشی که انتخاب‌های هدایای از پیش بسته‌بندی شده را به نمایش می‌گذارند که برای گیرندگان خاص طراحی شده است، مانند “معلم” هدایا، «هدایایی برای مادر» یا «هدایای کودک» می‌توانند فرآیند خرید را ساده‌تر کنند و آن را برای مشتریان شما کارآمدتر و لذت‌بخش‌تر کنند.

برای کمک بیشتر به خریداران، هدیه‌ای با قابلیت جابه‌جایی آسان ایجاد کنید. راهنماهای وب سایت شما، دسته بندی شده بر اساس علایق، گروه های سنی، یا محدوده قیمت. این ساده‌سازی می‌تواند به تابلوهای داخل فروشگاه نیز گسترش یابد، مشتریان را به بخش‌های موضوعی راهنمایی کند و تجربه خرید آنها را بدون استرس و لذت‌بخش کند.

افزایش دهید. تجربه خریدار با ارائه خدماتی مانند دستیار خرید شخصی در ساعات اوج مصرف برای کمک به مشتریان برای یافتن سریع آنچه به دنبال آن هستند.

علاوه بر این، می‌توانید یک فضای انتظار دنج برای آن دسته از خریداران همراه با صندلی و صندلی فراهم کنید. نوشیدنی‌های تازه، تجربه خرید کلی را برای همه افراد دلپذیر می‌سازد.

svg%3E - 9 نکته بازاریابی در تعطیلات برای اینکه فروشگاه خرده‌فروشی شما را باکیفیت کنید
بیرون

رویدادها را در فروشگاه شما

فصل تعطیلات مترادف با جشن ها، شادی ها و گردهمایی های جمعی است. با سازماندهی رویدادهایی در فروشگاه که هم با فصل و هم با ماهیت منحصر به فرد کسب و کار شما طنین انداز می شوند، از این روحیه استفاده کنید.

به عنوان مثال، اگر شما کتابفروشی دارید، میزبانی یک جلسه امضا یا کتابخوانی نویسنده می تواند کشش مغناطیسی را برای علاقه مندان به ادبیات ایجاد کند. از سوی دیگر، یک فروشگاه سی دی می تواند فضا را با اجرای موسیقی زنده از آهنگ های کلاسیک تعطیلات روشن کند.

فروشگاه های مواد غذایی لذیذ می توانند بازدیدکنندگان خود را با جلسات تعاملی مانند تزیین کوکی ها خوشحال کنند و به مشتریان این امکان را می دهند که در یک تجربه لذت بخش و عملی شرکت کنید.

به یاد داشته باشید، رویدادها چیزی بیش از سرگرمی انجام می دهند. آنها یک محیط شلوغ ایجاد می کنند، ترافیک قابل توجهی را جذب می کنند، و مهمتر از همه، تصمیمات ناگهانی خرید را تسریع می کنند و فروش تعطیلات شما را افزایش می دهند.

رویدادهای خود را حول موضوعاتی برنامه ریزی کنید که احتمالاً جمعیت هدف شما را جذب می کند. اگر فروشگاه شما به خانواده‌ها پاسخ می‌دهد، میزبانی از فعالیت‌های دوستانه بچه‌ها مانند دیدار و احوالپرسی بابانوئل را در نظر بگیرید. برای جمعیت بزرگسال تر، یک رویداد خرید انحصاری در اواخر شب با نوشیدنی می تواند جذاب باشد.

این رویدادها را از قبل با استفاده از علائم فروشگاهی و کانال های بازاریابی دیجیتال تبلیغ کنید.

فروش کارت هدیه یا استفاده از آنها به عنوان کالای تبلیغاتی

بر اساس نظرسنجی نیلسن، در سال ۲۰۱۳، کارت های هدیه اولین خریدارانی بودند که قصد خرید داشتند. Vantiv و eCard Systems دو شرکتی هستند که کارت های هدیه را برای خرده فروشان کوچک ارائه می دهند. همچنین می‌توانید ببینید آیا بانک شما گزینه‌های کارت هدیه را ارائه می‌دهد یا خیر.

کارت‌های هدیه فقط برای هدیه نیستند. در نظر بگیرید که یک تبلیغ «یکی بدهید، یکی بگیرید» که در آن مشتریان یک کارت هدیه ۱۰۰ دلاری یا کالایی به ارزش ۱۰۰ دلار می خرند و یک کارت هدیه ۲۵ دلاری برای خود دریافت می کنند.

کارت های هدیه خود را به صورت برجسته در قسمت پرداخت نمایش دهید و آنها را به عنوان یک گزینه هدیه آسان پیشنهاد دهید. به کارکنان خود آموزش دهید تا به مشتریانی که به نظر می‌رسد مطمئن نیستند چه چیزی بخرند، کارت‌های هدیه را ذکر کنند. علاوه بر این، از کارت‌های هدیه به‌عنوان پاداش یا حرکات تشکر برای مشتریان وفادار خود استفاده کنید، و آنها را تشویق کنید که برگردند و بیشتر خرید کنند.svg%3E - 9 نکته بازاریابی در تعطیلات برای اینکه فروشگاه خرده‌فروشی شما را باکیفیت کنید
بیرون

توسل به طرف های خودخواه خریداران

در زمانی که عدم قطعیت های اقتصادی در حال رخ دادن است و بسیاری از آمریکایی ها کنترل مالی خود را حفظ می کنند. ، جذابیت فروش تعطیلات به طرز غیر قابل مقاومتی وسوسه انگیز می شود.

این فقط در مورد خرید هدیه برای دیگران نیست. زیرمجموعه قابل توجهی از مشتریان وجود دارند که مشتاقانه این فروش ها را به عنوان فرصتی طلایی برای لذت بردن از خود پیش بینی می کنند.

آنها به دنبال معاملات پاداش دهنده برای محصولاتی هستند که به آنها توجه داشته اند یا موارد ضروری که خریدشان را به تعویق می اندازند.

طراحی هوشمندانه تابلوهای پنجره یا تبلیغات متقاعد کننده می تواند به این احساس کمک کند.

تبلیغاتی مانند «دو به یک»، «یکی بخر، نصف تخفیف بگیر» یا حتی پیام‌های مستقیمی که مشتریان را با عباراتی مانند «شما سزاوار این هستید» تحریک می‌کند. می تواند در طول این فصل به شدت طنین انداز شود، و خریدار خود را تشویق می کند تا کمی ولخرجی کند.

پیام های بازاریابی را ایجاد کنید که مراقبت از خود و پاداش دادن به خود را در طول فصل تعطیلات تشویق می کند. محصولاتی را به نمایش بگذارید که برای خود ارضایی عالی هستند. می‌توانید بخش‌های ویژه «خودتان را درمان کنید» در فروشگاه یا وب‌سایت‌تان ایجاد کنید تا مشتریان بتوانند محصولاتی را پیدا کنند که با آن‌ها خود را لوس کنند.

Show Some Sense (The Five Senses, That Is)

در یک محیط خرده فروشی، محیط می تواند به اندازه خود محصول بر تصمیمات خرید تأثیر بگذارد. خرده‌فروشان می‌توانند با درگیر کردن حواس مشتریان، یک تجربه خرید فراگیر ایجاد کنند که از نظر احساسی طنین‌انداز می‌شود.

احساس قدم زدن در فضایی آراسته را تصور کنید. با چراغ های پر جنب و جوش و چشمک زن و نمایشگرهای چشم نواز با تم تعطیلات. از نظر بصری جذاب است به آن زمزمه ملایم آهنگ های تعطیلات در پس زمینه را اضافه کنید و حال و هوای شادی را ایجاد کنید.

< اما تجربه به همین جا ختم نمی شود. رایحه‌های فصلی مانند رایحه نشاط‌آور کاج یا جوهر گرم و آرامش‌بخش دارچین را معرفی کنید، تا یک پناهگاه حسی داشته باشید.

ارائه تنقلات، شاید کاکائو داغ یا سیب ادویه‌دار، می‌تواند گیلاس روی آن باشد. ، تضمین می کند که خریداران پرانرژی و درگیر می مانند.

تجربه حسی کلی فروشگاه خود را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، نور را تنظیم کنید تا فضایی گرم و دلپذیر ایجاد کنید و یک لیست پخش با تم تعطیلات انتخاب کنید که حال و هوای خرید را افزایش دهد. برای ایجاد تجربه‌ای به یاد ماندنی، خوراکی‌های فصلی مانند کوکی‌ها یا سیب را ارائه دهید.

به عناصر لمسی نیز فکر کنید، مانند داشتن بافت‌های متنوع در نمایشگر محصولاتتان که مشتریان را به لمس و احساس دعوت می‌کند.

>به یاد داشته باشید، فضایی که خارج از مرزهای فروشگاه جذاب است، با پخش موسیقی یا رایحه، به دعوتی ناخودآگاه تبدیل می شود و حتی مشتریان بالقوه بیشتری را جذب می کند.

svg%3E - 9 نکته بازاریابی در تعطیلات برای اینکه فروشگاه خرده‌فروشی شما را باکیفیت کنید
بیرون

Buddy Up

همکاری کلید گسترش است، به خصوص در فصل تعطیلات که خطرات زیاد است و رقابت شدید است. به جای اینکه به کسب و کارهای اطراف به عنوان رقبا نگاه کنید، آنها را دوباره به عنوان متحدان بالقوه تصور کنید.

پیوستن به نیروها با خرده فروشان همسایه می تواند دامنه بازاریابی شما را تقویت کند و یک موفقیت ایجاد کند. محیط خرید جامع‌تر و جذاب‌تر برای مشتریان.

یک نقشه کسب‌وکار محلی با فروشگاه‌های همسایه ایجاد کنید. و پیشنهادات تعطیلات آنها، ایجاد یک مسیر خرید. همچنین می‌توانید در تلاش‌های بازاریابی مشترک، مانند یک کمپین مشترک رسانه‌های اجتماعی یا یک تبلیغ جمعی در رسانه‌های محلی، برای دستیابی به مخاطبان گسترده‌تر با هزینه کمتر همکاری کنید.

تصور کنید که «۱۲ روز کریسمس» را تنظیم کنید. رویدادی که در آن هر خرده‌فروش شرکت‌کننده یک پیشنهاد یا هدیه ویژه برای هر یک از دوازده روز منتهی به تعطیلات معرفی می‌کند.

این نه تنها تنوع و هیجان را برای خریداران فراهم می‌کند، بلکه روحیه جامعه را نیز تقویت می‌کند و تشویق می‌کند. یک رویکرد جمعی برای تبلیغات تعطیلات.

و همیشه، با انجمن های تجاری محلی هماهنگ باشید. آنها اغلب بینش، ابزار یا ابتکارات برنامه ریزی شده ای دارند که وقتی با تلاش های مشترک ترکیب شوند، می توانند کل تجربه خرید را برای جامعه ارتقا دهند.

در شنبه در کسب و کار کوچک شرکت کنید

Leverage Small شنبه کاری با ارائه معاملات یا مشوق های ویژه برای خرید در آن روز. می‌توانید با سایر کسب‌وکارهای محلی همکاری کنید تا یک رویداد محله‌ای با فعالیت‌ها، موسیقی و غذا ایجاد کنید و آن را به جشنی یک روزه تبدیل کنید که ترافیک بیشتری را به منطقه جذب می‌کند.

سال گذشته، ۷۱ درصد از مصرف کنندگان ایالات متحده گفتند که از شنبه کسب و کار کوچک آگاه هستند و تقریباً نیمی (۴۶ درصد) فعالانه با خرید از آن حمایت کردند. کسب و کار کوچک محلی نتیجه: ۵٫۷ میلیارد دلار فروش.

از وب سایت دیدن کنید تا ابزارهای بازاریابی، وثیقه و ایده هایی را برای استفاده حداکثری از شنبه مشاغل کوچک.

نکات بازاریابی تعطیلات فروشگاه خرده فروشی: ایجاد تجربه های خرید به یاد ماندنی

با نزدیک شدن به فصل تعطیلات، برای خرده فروشان بسیار مهم است که راهکارهای فروشگاهی خرده فروشی نکات موثر بازاریابی تعطیلات را برای جذب و جذب مشتریان خود اجرا کنند. این دوره جشن فرصتی منحصر به فرد برای نه تنها افزایش فروش، بلکه ایجاد تأثیرات ماندگار با ابتکارات بازاریابی خلاقانه و متفکرانه ارائه می دهد.

ترکیب این موارد نکات بازاریابی تعطیلات صاحبان فروشگاه های خرده فروشی می توانند فضاهای خود را به مقاصدی مسحورکننده تبدیل کنند که با روح فصل طنین انداز می شود. از ایجاد یک فضای جشن که برای حواس جذاب است تا ارائه معاملات و رویدادهای انحصاری، همه جزئیات برای برجسته کردن فروشگاه شما اهمیت دارد.

علاوه بر این، استقبال از قدرت همکاری و رویدادهای اجتماعی مانند شنبه کسب و کار کوچک می تواند دسترسی شما را تقویت کند و ارتباطات قوی تری با مشتریان شما ایجاد کند. با برنامه ریزی استراتژیک و اجرای این نکات بازاریابی تعطیلات، صاحبان فروشگاه های خرده فروشی می توانند فصل تعطیلات موفقی را تضمین کنند که نه تنها اهداف فروش را برآورده می کند، بلکه تجربه خرید را برای هر بازدیدکننده ای غنی می کند.

به یاد داشته باشید، کلید موفقیت در بازاریابی تعطیلات است. در یک فروشگاه خرده فروشی درک نیازها و خواسته های مشتریان شما و ایجاد تجربیاتی است که مستقیماً با آنها صحبت می کند. با این بینش ها و استراتژی ها، فروشگاه خرده فروشی شما به خوبی مجهز است تا این فصل تعطیلات را به موفقیتی چشمگیر تبدیل کند.

فروشگاه تعطیلات عکس از طریق Shutterstock


بیشتر در: < a href="https://smallbiztrends.com/tag/holidays" rel="tag">تعطیلات
منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی