کسب و کار

9 دسته از مشاغل خانگی برای سال 2020

تا چند دهه پیش مشاغل خانگی چندان سودآور نبودند و حتی پیش از ظهور اینترنت فرصت واقعی آن بسیار اندک بود. از سال ۲۰۲۰ و بعد از آن مشاغل خانگی سوال‌برانگیز به وجود آمده و پیشرفته فناوری و تولد رسانه های اجتماعی موجی از مشاغل خانگی را راه‌اندازی کرده است که به واقع قانونی هستند. یک تحقیق از طرف اتحادیه فریلنسرها پیش بینی کرد که بیش از نیمی از نیروی کار در دهه آینده به مشاغل خانگی روی می آورند.

اکنون اگر می‌خواهید با مهارت واقعی که دارید، شما نیز وارد مشاغل خانگی شوید، ۹ شغل خانگی زیر را در سال ۲۰۲۰ و بعد از آن بررسی کنید:

مشاغل خانگی در سال ۲۰۲۰

مشاغل خانگی منشی مجازی 

با وجود کسب و کارهای زیادی که به صورت کلی یا جزئی به طور آنلاین فعالیت می کنند جای تعجب نیست که بسیاری از آنها منشی های مجازی استخدام کنند تا به اموری مانند سازماندهی و انجام کارهای اداری بپردازند. طبق اعلام انجمن بین‌المللی منشیان مجازی، این دسته از کارمندان کارکنان قراردادی هستند که کار خود را در خانه و یا دفتر خصوصی شان انجام می دهند و با ارائه خدمات اداری و فنی از پایگاه مشتری حمایت می کنند. با اینکه وظایف منشی مجازی متفاوت است، اما وظایف او می‌تواند شامل نوشتن و پاسخ دهی به ایمیل ها، تولید و توزیع اسناد تجاری، پاسخ به سوالات رسانه‌ای و تجاری، تولید محتوا و غیره باشد.

مشاغل خانگی رونویس پزشکی

با اینکه نسخه نویسان پزشکی در بیمارستان و یا مطب پزشکان مشغول به کار هستند، اما می توانند در خانه و مکان منتخب دیگر نیز فعالیت کنند. از آنجا که وظیفه آنان شامل رونویسی نسخه ضبط شده است، وجود تنها یک کامپیوتر، میز و هدفون برای تکمیل رونویسی نسخه پزشکی کافی است. بسیاری از رونویسان پزشکی دارای خود اشتغالی هستند و اکثر آنها شغل خود را از طریق کالج تخصصی و یا بیمارستان محلی به دست می‌آورند

1 - 9 دسته از مشاغل خانگی برای سال 2020
رونویس پزشکی

مترجم

بر اساس دفتر آمار کار، اکثر مترجمان دارای مشاغل خانگی هستند. با اینکه برخی از آنها به مدرک دانشگاهی نیاز دارند، اما مهم‌ترین نیاز مترجم مسلط بودن حداقل به دو زبان است. بر اساس گزارش های دفتر آمار در سال ۲۰۱۸، حدود ۲۲ درصد از مترجمان دارای مشاغل خانگی هستند. آنان در صنایعی مانند خدمات حرفه ای، علمی و فنی، خدمات آموزشی دولتی و خصوصی، بیمارستان ها و دولت مشغول به کار هستند. اگر به دنبال مشاغل خانگی به عنوان مترجم هستید می توانید سری به سایت Upwork.com بزنید.

توسعه دهنده وب 

اگر از فرصت های یادگیری آنلاین استفاده کنید، می توانید خیلی راحت وب سایت خود را بسازید. با این حال، بسیاری از مردم دانش و یا وقت کافی برای ایجاد وب سایت خود را ندارد. به همین خاطر است که بسیاری از افراد به طراحی وب سایت و وبلاگ برای دیگران می‌پردازند و از این راه امرار معاش می کنند. بر اساس گزارش دفتر آمار در سال ۲۰۱۸ تقریباً ۱۶ درصد توسعه دهندگان وب دارای مشاغل خانگی بودند و اکثر قریب به اتفاق قادر به کار در خانه یا جای دیگر از طریق لپ تاپ و اتصال سریع به اینترنت بودند.

نویسنده آزاد 

بیش از هر زمان دیگری به نویسندگانی برای تدوین مقالات خبری، تولید محتوا و ایده های خلاقانه که بتواند صفحات اینترنتی یک سایت را پر کند مورد نیاز است. گرچه بسیاری از سایت های بزرگ دارای نویسندگان خانگی هستند، اما تعداد فزاینده‌ای از سایت ها محتوای خود را برون‌سپاری می کنند و به استخدام نویسندگان آزاد و تولیدکنندگان محتوا مبادرت می ورزند. تجربه نگارش در این زمینه بسیار کمک کننده است. اما آنچه که شما به واقع برای شروع کار نیاز دارید، انگیزه، جاه طلبی و توانایی یافتن زاویه دید متفاوت و منحصر به فرد به رویدادهایی است که روزانه اتفاق می افتد. اگر می خواهید یک نویسنده آزاد باشید به سراغ سایتی مانند   upwork.com, Freelancer.com, Media Bistro  بروید. این سایت ها احتمالاً از شما رزومه کاری و یا نمونه سبک نگارش می‌خواهند.

 مدیر رسانه های اجتماعی

تقریباً هر کسب و کار بزرگی دارای یک پلتفرم رسانه های اجتماعی به عنوان ابزاری برای دسترسی مستقیم به مشتریان است. اینگونه پلتفرم ها دارای هزینه های سنگین تبلیغات تلویزیونی، چاپی رادیویی و غیره نیستند. با این حال، هر کسب و کاری نیاز به مدیریت حساب رسانه اجتماعی خود دارد. به همین دلیل افراد بیشتری مشاغل خانگی خود را به عنوان مدیر رسانه های اجتماعی شروع می‌کنند و به کسب و کارها کمک می کنند به صورت آنلاین به رشد و توسعه خود بپردازند. از آنجا که این شغل تقریباً جدید است، داده های اندکی در مورد این نوع مشاغل خانگی وجود دارد، اما می‌توانید به لیستی از مدیران رسانه‌های اجتماعی در سایت‌هایی مانند CareerBuilder.com, SimplyHired.com, and Upwork.com دست بیابید. اگر در مدیریت رسانه های اجتماعی دستی دارید، می توانید مستقیماً به سراغ شرکت ها بروید و از آنها بپرسید آیا به کمکتان احتیاج دارند یا خیر

images - 9 دسته از مشاغل خانگی برای سال 2020
مدیر رسانه های اجتماعی

 وارد کننده داده 

اکثر کسب و کارها به مشاغلی نیاز دارند تا داده های مختلف را وارد سیستم آنها کنند. چه این داده ها ردیابی موجودی محموله، ایجاد برنامه های تجاری یا اندازه‌گیری عملکرد یا خروجی باشد. از آنجا که مهارت کامپیوتر و تایپ کردن اولین مهارت مورد نیاز برای این نوع مشاغل خانگی است، بسیاری از وارد کنندگان داده می توانند در خانه مشغول به کار شوند و سبک زندگی خود را متناسب با آن برنامه ریزی کنند.

پشتیبان مرکز تلفن

بسیاری از کسب و کارها به کارمندانی نیاز دارند که تمام وقت به تلفن ها جواب دهد، به مشتریان کمک کند و سفارشات و ارجاعات را بررسی کند. اما از آنجا که اکثر کسب و کارها به صورت آنلاین فعالیت می کنند تعداد فزاینده‌ای از این مشاغل خانگی به کارکنان خدمات مشتری که در خانه کار می کنند انتقال می یابد. شغل اپراتور خانگی مستلزم داشتن کامپیوتر و یا تجهیزات و نرم افزار خاص است. همچنین، داشتن صدای رسا و تجربه در بخش خدمات مشتری، ورود داده ها و فروش خرده فروشی یا مدیریت نیز به این حرفه کمک می کند.

وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی آن دسته از مشاغل خانگی است که برخلاف بقیه مشاغل خانگی به وسیله شما راه اندازی و نمایش داده می شود. اما ممکن است بعد از راه اندازی یک وبلاگ نتوان به درآمد زیادی دست پیدا کرد. با این وجود، پتانسیل بالایی برای نویسندگان وجود دارد که می توانند از طریق وبلاگ نویسی سایت خود را ارتقا دهند، به مخاطبان هدف خود دست پیدا کنند و راهی برای درآمدزایی از آن کسب کنند. برخی از این روش ها تبلیغات وابسته (affiliate ads)، پست های اسپانسر و یا فروش محصولات است. از طرف دیگر، راه اندازی یک وبلاگ یک روش ارزان برای شروع کسب و کار است و تنها هزینه ای برای دامنه به صورت سالانه باید پرداخت شود.

بیشتر بخوانید: ۶ کسب و کار خانگی موفق برای آقایان و خانم ها

بیشتر بخوانید : ۵ روش کلیدی برای افزایش فروش در کسب و کار از طریق اینستاگرام

بیشتر بخوانید : راه اندازی کسب و کار مناسب با کمترین سرمایه

ترجمه آبرند

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی