عمومیمقالات

8 چیزی که رهبران خوب هرگز نمی گویند

۸ چیزی که رهبران خوب هرگز نمی گویند

قبل از صحبت کردن فکر کنید. بدیهی به نظر می رسد، اینطور نیست؟ به هر حال، چیزهایی وجود دارد که یک رهبر و رئیس خوب هرگز نباید به یک کارمند بگوید. اما، واقعی باشید، آیا واقعاً قبل از صحبت کردن، چیزی دارید؟

نه؟ بعدش هس! برخی چیزها وجود دارد که هرگز نباید از گفتن آنها گرفتار شوید – به خصوص اگر خودتان را رهبر خطاب کنید. از آنجایی که شما قدرت تأثیرگذاری بر افراد را دارید، باید برای انتخاب کلمات مناسب. اگر این کار را نکنید، خطر دارید که رئیس بدی شوید.

چیزهایی که یک رئیس هرگز نباید به یک کارمند بگوید

برای اینکه با پا در دهان گیر ندهید، از شورای کارآفرینان جوان پرسیدیم: “یک رهبر هرگز نباید بگوید – و چرا؟” در اینجا عباراتی است که آنها به شما پیشنهاد می کنند از زبان رهبری خود حذف کنید:

۱٫ “در حال حاضر وقت ندارم.”

بله، یک رهبر دائماً مشغول است. کارها و جلسات هرگز تمام نمی شوند، اما همیشه باید برای پاسخ دادن به سوال یک کارمند وقت بگذارید. اگر دائماً به کارمندی گفته شود «الان زمان خوبی نیست» یا «بعداً برگرد»، دیگر سؤال نمی‌پرسد. همیشه برای کارمندان خود وقت داشته باشید. اگر در میانه کاری هستید، یک زمان قطعی برای پاسخگویی به سوال آنها در اسرع وقت تعیین کنید.

—جاناتان لانگ، INFLUENCERZ< /a>

۲٫ “زیرا این روشی است که ما همیشه انجام داده ایم.”

یک رهبر قوی هرگز نباید با گفتن اینکه چیزی به روشی که همیشه انجام می‌شده است، از پیشنهادات کارمند خودداری کند. رهبران قوی باید گوش دهند و با ذهنی باز فکر کنند. اگر آنها واقعاً معتقدند که پیشنهاد کارمند خوب نیست، باید برای توضیح دلیل آن وقت بگذارند. رهبران قوی باید در هر مقطع زمانی پذیرای پیشنهادات باشند و از اجرای تغییرات برای بهتر شدن خوشحال باشند.

—جف کیلی، چرخه جهانی

۳٫ “به چه فکر می کردی؟”

یک رئیس خوب هرگز نباید از کارمند خود بپرسد: “به چه فکر می کردی؟” کارمندان اشتباه می کنند، و مهم است که به آنها اجازه دهید از آن اشتباهات درس بگیرید به جای سرزنش آنها. وقتی یک کارمند را به شیوه‌ای خشن یا منفعلانه تهاجمی نقد می‌کنید، تنها چیزی که او یاد می‌گیرد این است که به جای بازی کردن برای بردن، ایمن بازی کند. و این فقط به آنها صدمه نمی زند، بلکه به کل شرکت آسیب می رساند.

—Vladimir Gendelman، Company Folders Inc.

۴٫ “اینجا، اجازه دهید این کار را انجام دهم.”

وقتی فکر می‌کردم می‌توانم روشی که یکی از هم تیمی‌ها در حال نزدیک شدن به یک مشکل یا کار است، بهبود ببخشم، ایمیل‌ها را تصحیح می‌کردم، پیشنهادها را ویرایش می‌کردم و در تماس‌های تلفنی زنگ می‌زدم. چیزی که یاد گرفتم این بود که با انجام این کار به جای بازخورد دادن و اجازه دادن به شخص دوباره تلاش کردم، از یک لحظه مهم مربیگری صرف نظر کردم تا به عنوان راهی ماندگار برای نشان دادن نحوه انجام بهتر یک کار به کسی باشم.

—راس رسنیک، گرسنگی رومینگ

۵٫ “کارمند X این کار را بهتر از شما انجام می دهد.”

مقایسه کارمندان با یکدیگر یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای تبدیل روابط کاری به رقابت است. رقابت داخلی باید سالم باشد نه کینه توز. تیم مدیریت یک شرکت باید نسبت به پیشنهاد همتایان بهتر از یکدیگر محتاط باشد. رهبران قوی، به رسمیت شناختن دستاوردها بدون توهین به دیگران اهمیت می دهند.

—دنی وانگ، برچسب خالی

۶٫ “تو نمی فهمی.”

همه می‌دانند که رهبران مؤثر فقط افراد باهوش را استخدام می‌کنند، اما بعداً گفتن اینکه چیزی را نمی‌فهمند، هوش آنها را پایین می‌آورد. این نه تنها به روحیه آسیب می رساند، بلکه قبل از اینکه بتوانید بینشی از وضعیت داشته باشید، آنها را خاموش می کند. یک رهبر قوی متوجه می شود که اگر در تیمش سوءتفاهم هایی وجود داشته باشد، وظیفه اوست که یک گفتگو را باز کنید و همه چیز را روشن کنید.

—جارد براون، Hubstaff< /p>

۷٫ “عملکرد فردی شما می تواند شرکت را غرق کند.”

یکی از سمی ترین چیزهایی که یک رئیس قوی هرگز نباید به یک کارمند بگوید این است که عملکرد فردی آنها می تواند شرکت را غرق کند. در عوض، رهبران قوی کار گروهی و این ایده را ترویج می کنند که هر یک از اعضای تیم به روش منحصر به فرد خود به عملکرد کلی شرکت کمک می کند. کارمندان هرگز نباید فشار ناشی از حمل کل یک شرکت را روی دوش خود احساس کنند.

—کریستوفر جونز، LSEO.com< /a>

۸٫ “چون من چنین گفتم.”

همیشه باید دلیلی وجود داشته باشد که از فردی در تیم خود بخواهید کاری انجام دهد. یک رهبر قوی به کارمندان خود اعتماد دارد و به آنها اجازه می دهد تا شفافیت کافی داشته باشند تا بفهمند چگونه یک درخواست یا ایده با مأموریت شرکت ارتباط دارد.

—ابی راس، شبکه برای خوب صندوق مشاوره اهداکنندگان

این مقاله در جولای ۲۰۱۵ منتشر شده و به روز شده است. عکس جوزپ سوریا/ Shutterstock

YEC 150x150 - 8 چیزی که رهبران خوب هرگز نمی گویند

شورای کارآفرینان جوان (YEC) یک سازمان فقط دعوت‌شده است که از آینده‌دارترین کارآفرینان جوان جهان تشکیل شده است. با مشارکت Citi، YEC اخیراً BusinessCollective را راه‌اندازی کرده است، یک برنامه راهنمایی مجازی رایگان که به میلیون‌ها کارآفرین کمک می‌کند کسب‌وکار خود را راه‌اندازی و رشد دهند.

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی