عمومی

6 روش قدرتمند برای اینکه یک رهبر ناقص باشید

۶ روش قدرتمند برای اینکه یک رهبر ناقص باشید

جمی یک مدیرعامل کمال‌گرا بود. مهم نیست که او چقدر به دست آورد، یا چقدر بازخورد مثبت دریافت کرد، او بی رحمانه توجه خود را به چیزی که کمتر از کامل بود متمرکز کرد. او در اعماق درونش از شکست می ترسید و اغلب احساس ناکافی و شرم می کرد.

رهبران آماره (مبتنی بر عشق) ناقص بودن را به عنوان بخشی از شرایط انسانی ارج می نهند. آنها مفهوم ژاپنی به نام Wabi-Sabi را به کار می برند که نقص را می پذیرد و جشن می گیرد. Wabi-Sabi در مورد واقعی بودن، اذعان به اینکه هیچ چیز و هیچ کس کامل نیست، و استفاده از عیوب برای ارتباط عمیق تر با کسانی است که به آنها خدمت می کنیم، است.

به طور متناقض، شما هنوز هم می توانید بسیار جاه طلب باشید و حتی به دنبال کمال باشید. نکته کلیدی این است: تمام آنچه را که دارید به آن بدهید، حتی چون می‌دانید نقص اجتناب‌ناپذیر است، و با انجام بهترین کار رضایت خود را جلب کنید.

  • به عنوان یک رهبر، آیا تمایلات کمال گرایی دارید؟

  • چه چیزی یا چه کسی آنها را تحریک می کند؟

  • تجربه شما از ناقص بودن چیست؟

۶ روش آماره برای اینکه یک رهبر ناقص باشید

  1. افسانه‌ای که به کمال‌گرایی شما دامن می‌زند را آزاد کنید. با صدای بلند بگویید: “من یک کمال گرا هستم زیرا __________.” ببین چی به ذهنت میرسه اینها را هم امتحان کنید: مردم از من انتظار دارند. باعث تایید من میشه مردم مرا بیشتر دوست خواهند داشت. هر چیزی کمتر از آن شکست شخصی است. پس از شناسایی، بگویید: “من این باور را اکنون آزاد می کنم.”

  2. ارتباط را به جای کمال انتخاب کنید. از همکاران بپرسید که آیا احساس می کنند شما انتظار دارید که آنها عالی باشند و چگونه بر روابط شما تأثیر می گذارد. از آن‌ها دعوت کنید تا زمانی را که به نظر می‌رسد انتظار کمال دارید اشاره کنند – به شرطی که این کار را ایمن کنید.

  3. اعتماد به دیگران را تمرین کنید. به طور فعال وظایفی را که در حال انجام آنها هستید که بهترین استفاده را از مهارت ها یا زمان شما نمی کنند، محول کنید. اگر مقاومت کردید توجه کنید و به هر حال تفویض اختیار کنید. به‌روزرسانی‌های منظم را تنظیم کنید تا بدون نگرانی یا کنترل در جریان باشید.

  4. همیشه در کاری مبتدی باشید. فعالیتی را انجام دهید که برای شما جدید است – باغبانی، وردل، آواز خواندن، و غیره. به طرز فکر خود توجه کنید. توجه داشته باشید که انتظار نقص دارید. توجه کنید که چگونه از آن یاد می گیرید. این طرز فکر “مبتدی” را ذخیره کنید!

  5. توجه کنید که چه نقصی ممکن است. ابتدا از خود بپرسید و فهرست کنید که کمال گرایی چه چیزی را غیرممکن می کند. سپس بپرسید که ناقص بودن چه چیزی را ممکن می کند؟ آزمایش، نوآوری، تفویض اختیار و تعهد را در نظر بگیرید تا چند مورد را نام ببرید.

  6. خودت را ببخش. امسال زمان هایی را فهرست کنید که نیاز به کامل بودن بر شما غلبه کرد و قلبتان را سخت کرد، ذهنتان را بسته بود یا شما را از کار انداخت. حالا یک نفس عمیق بکش و خودت را ببخش.

به عنوان یک رهبر، پرورش نقص در فرهنگ خود را نه به عنوان یک آرزو، بلکه به عنوان یک پذیرش در نظر بگیرید. انسانیت در همه ما در اینجا یک مانیفست رهبری Amare وجود دارد که می‌تواند به شما در ایجاد تغییرات مشابه کمک کند. در زندگی و رهبری شما.

نظرات بیان شده توسط ستون نویسان Inc.com متعلق به خودشان هستند، نه ستون نویسان Inc.com.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا