عمومی

5 نکته واقع بینانه برای مثبت اندیشی بیشتر

۵ نکته واقع بینانه برای مثبت اندیشی بیشتر

“مثبت فکر کن!”

“به جنبه روشن نگاه کن!”

مطمئنا—در یک دنیای عالی.

شما قبلاً همه آن مانتراها را شنیده‌اید، اما به دنیای واقعی خوش آمدید، جایی که زندگی سخت است و استرس، همیشه سوت زدن یک آهنگ شاد را دشوار می‌کند.

پس چگونه می توانید هر روز، در محل کار و خانه نگرش مثبت داشته باشید؟ چگونه این کار را انجام می دهید؟

همه ما افرادی را می‌شناسیم که بی‌وقفه سرسخت و خوش‌بین هستند و همیشه با عینک‌های رز به دنیا نگاه می‌کنند. من قبلاً با آمیزه ای از تحسین و آزار به چنین افرادی نگاه می کردم. سپس یک روز از خودم پرسیدم، آنها چه کاری انجام می دهند که متفاوت است؟

اکنون، چندین سال بعد، مردم مجذوب طبیعت شاد و مسری من شده‌اند. پس چگونه این کار را انجام دادم؟ آسان نبود، اما با درونی کردن پنج نکته زیر، توانستم نگرش منفی خود را تغییر دهم به یک مثبت:

۱٫ دنده را تغییر دهید.

من عاشق رقص تالار رقص هستم. به من انگیزه و الهام می دهد. من در رقص عاشقانه رومبا بهترین هستم، اما سامبای پر جنب و جوش کمی برایم دردسر ایجاد می کند. در طول یک تمرین، من به خصوص از چرخشی به نام “آلمانا” در یک روال سامبا ناامید شدم. شریک رقص حرفه ای من، دیمیتری ساوچنکو، به من پیشنهاد داد که به رومبا – منطقه راحتی من – تغییر دهم. پس از استراحت ذهنی و جسمی از سامبا و انجام کاری با حرکات الگوی مشابه که به من احساس خوبی می‌داد، آماده بودم تا دوباره با سامبا و نسخه آن از Alemana مقابله کنم. من آن را در اولین تلاش میخکوب کردم.

با عقب نشینی و تمرکز بر روی بهترین مهارتم، ذهن من از احساس ناامیدی به احساس شادابی، هوشیاری و تمایل بیشتر برای پذیرش اطلاعات جدید تبدیل شد. چرا اینطور است؟ زیرا وقتی به توانایی‌های خود اطمینان دارید، می‌توانید خلاقانه فکر کنید و مشکلات را حل کنید. از این حرکت به نفع خود استفاده کنید.

۲٫ در صورت ناامیدی، مکث را فشار دهید.

آیا تا به حال احساس می کنید که کامپیوتر خود را به دیوار پرتاب کنید؟ یا دوست دارید همه چیز روی میزتان را دور بریزید؟ در مواقع ناامیدی شدید یا احساس شکست، توقف کنید و مکث کنید.

بدانید که ناامیدی که احساس می‌کنید یک نقص نیست، بلکه عزم شما برای موفقیت است. سپس تمرکز خود را به چیزی معطوف کنید که واقعاً از آن لذت می برید.

آگاهانه از لذتی که احساس می کنید آگاه باشید. یک کلیپ ویدیویی مورد علاقه تماشا کنید، به یک آهنگ شاد گوش دهید یا کمی تنیس بازی کنید—فقط کاری را که باید انجام دهید انجام دهید تا خود را در حال و هوای مناسب. بیش از حد به آن فکر نکنید، فقط اقدام کنید و کاری را انجام دهید که احساس مثبتی دارد.

۳٫ الگوها را شناسایی کنید.

هنگامی که در مکان “شاد” خود قرار گرفتید، با چشمانی تازه به مشکل خود نگاه کنید. ممکن است متوجه شوید که راه حلی پیش می آید که قبلاً ندیده اید، یا بهتر می توانید تسلط پیدا کنید یک مهارت جدید اکنون که طرز فکر خود را تغییر داده اید. آیا در مواقعی که احساس تمرکز، هوشیاری و درگیر شدن می کنید، متوجه الگوهایی می شوید؟

رفتارهای احساس خوب منجر به نتایج سازنده تری می شود. در طول روز به دنبال یک رشته مشترک از «برنده‌ها» باشید، مانند جلساتی که به خوبی پیش رفتند، بینش‌های کلیدی آموخته‌شده یا معیارهای عملکردی که برآورده شدند. در مواقع ناامیدی، به خود فشار بیاورید که متوقف شوید و کاری را انجام دهید که احساس خوبی به شما بدهد، سپس دوباره به مشکل حمله کنید.

۴٫ به خودتان پاداش دهید.

واضح به نظر می‌رسد، اما فهرستی از روش هایی برای پاداش دادن به خودتان برای کاری که به خوبی انجام داده اید (یا نگرش مثبتی که حفظ شده است). این می تواند یک قهوه دویدن، یک برنامه تلویزیونی لذت بخش، یک دسر مورد علاقه یا به سادگی زمانی آرام برای خودتانالف>. در طول یک تمرین رقص سخت، به انتظار پاداش بعد از تمرین – ماساژ – فشار آوردم. پاداش ها شخصی هستند و باید باعث ایجاد انگیزه، هیجان و تحریک یک فرد شوند. هر چیزی که برای شما مناسب است، مطمئن شوید که آن را در زندگی روزمره خود ادغام کنید.

زمان بندی نیز مهم است. پاداش را به بعد از رسیدن به هدف بزرگ موکول نکنید. با در نظر گرفتن آنچه برای رسیدن به آن هدف لازم است، هدف را به نقاط عطف تقسیم کنید و در هر نقطه عطف انجام شده به خود پاداش دهید. اگر برای مسابقه ای آماده می شوم، تا پایان مسابقه صبر نمی کنم تا به خودم پاداش بدهم. در عوض، من جوایزی را در فرآیند منتهی به رقابت و پس از آن ایجاد می‌کنم.

۵٫ منعکس کنید.

هر روز یک روز جدید است و سزاوار یک رویکرد جدید است، فرصتی برای تمرکز روی آن الگوهای “خوب”. متوجه خواهید شد که تلاش برای تکرار تجربیات مثبت خود در طول روز باعث ایجاد انگیزه و هیجان پایدار می شود.

در پایان روز، ۱۵ دقیقه را برای تفکر در مورد “برنده‌های روزانه” و احساسی که آنها در شما ایجاد می‌کنند، اختصاص دهید. چگونه اتفاق افتادند؟ آیا آنها نتیجه برنامه ریزی خوب، استراتژی، روابط بین فردی یا استفاده صحیح از فناوری بوده اند؟ چه زمانی احساس کردید که در آن لحظه کاملاً گم شده اید و واقعاً درگیر کاری هستید که انجام می دادید؟ چند یادداشت را یادداشت کنید سپس به دنبال راه هایی برای حمل آن احساسات و رفتارهای مثبت در روز بعد باشید.

به مرور زمان، برجسته کردن نکات مثبت به یک عادت تبدیل می شود، نه فقط یک بیان بیش از حد آفتابی. شما می توانید به راحتی تشخیص دهید که چه زمانی قوی ترین و موثرترین را احساس می کنید.

سعی کنید به دنبال یک همکار یا مربی قابل اعتماد باشید تا این چالش را با شما همراهی کند. متعهد شوید که هر روز به مدت سه هفته مقدار کمی وقت بگذارید. در پایان هر هفته، در مورد مشاهدات و پیشرفت خود صحبت کنید. به جای داشتن یک جلسه ایراد گرفتن، متوجه خواهید شد که بر بخش هایی از هفته تمرکز می کنید که به شما انگیزه و الهام بخشیده است.

بنابراین به جای اینکه به دنبال درهم شکستن بدی ها باشید، به دنبال جشن گرفتن خوبی ها و برجسته کردن نکات مثبت باشید. این چشم انداز تازه به روزهای شما رنگ روشنی می بخشد و تغییرات واقعی و پایدار را به ارمغان می آورد. حتی ممکن است مردم از شما بپرسند که چگونه هر روز اینقدر مثبت می مانید. شما هرگز نمی دانید!

این مقاله در ژوئن ۲۰۱۵ منتشر شده و به روز شده است. عکس توسط Shutterstock.

b73260fc08b9e5226b4a4f373214c611?s=100&d=mp&r=g - 5 نکته واقع بینانه برای مثبت اندیشی بیشتر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی