عمومی

5 نشانه که نشان می دهد واقعاً با پول خوب هستید

۵ نشانه که نشان می دهد واقعاً با پول خوب هستید

بیشتر ما برای رسیدن به اهداف خود تلاش و مبارزه می کنیم. چیزی که ما اغلب فراموش می کنیم این است که انجام آنها تنها نیمی از نبرد است. همچنین باید احساس کنید که آنها را به انجام رسانده اید. و این دو مرحله می توانند بیشتر از آنچه تصور می کنید از هم دور باشند.

زوج‌درمانگران هشدار می‌دهند که ما اغلب بیش از حد روی موارد منفی در روابط متمرکز شده است، به این معنی که ما قدرت پیوندهایمان را دست کم می گیریم. پروفسورها هشدار می دهند که بسیاری از حرفه ای های موفق، خود را بدبخت می کنند با دنبال کردن یک جایزه دیگر. و یک نویسنده زمانی که اصطلاح “اختلال بهره وری< /a>” برای تشریح شکاف خمیازه بین اینکه چقدر کارش را انجام می دهد و چقدر از خروجی خود احساس رضایت می کند.

به طور خلاصه، دستاوردهای واقعی ما و احساس ما از موفقیت ما اغلب در یک راستا نیستند. و به گفته یکی از استادان امور مالی، این به همان اندازه که برای روابط، بهره وری و موفقیت در مورد امور مالی ما صادق است.

آیا با پول خوب هستید؟ موجودی بانکی شما نمی تواند به شما بگوید.

شما فکر می کنید نسبتاً آسان است میزان عملکرد مالی خود را بسنجید. پس از همه، مانده های بانکی و صورت های کارت اعتباری، اندازه گیری های واضح و عینی را ارائه می دهند. اما وقتی صحبت از پول به میان می‌آید، ما از مکان‌های بسیار متفاوت شروع می‌کنیم و اهداف بسیار متفاوتی داریم. . حساب بانکی شما بیشتر بازتابی از شانس و شرایط است تا سطح سواد مالی شما.

به علاوه، به عنوان Bomikazi Zeka از دانشگاه کانبرا استرالیا اخیراً در گفتگو اشاره شد، این موارد استثنایی هستند تلاش برای رسیدن به ثبات مالی او می نویسد: “هر روز، شما تصمیمات مالی پیچیده ای می گیرید (که برخی از آنها پیامدهای بزرگی دارند) و محصولات و خدمات مالی بیشتری نسبت به قبل در دسترس است. پیمایش در این میدان مین می تواند طاقت فرسا باشد.”

بنابراین چگونه می‌دانید که در مدیریت پول و برنامه‌ریزی برای آینده مالی‌تان واقعاً خوب عمل می‌کنید؟ Zeka فهرستی از نشانه های گویا را ارائه می دهد، از جمله: 

۱٫ شما جریان نقدی خود را ردیابی می کنید.

درآمدها و هزینه های ما ممکن است بسیار متفاوت باشد، اما این اعداد هر چه به نظر می رسند، تقریباً همه باید هدفشان این باشد که جریان نقدی مثبت.

“با ردیابی جریان نقدی خود به صورت منظم، اطمینان حاصل می کنید که هزینه های شما از درآمد شما بیشتر نمی شود. به عبارت دیگر زکا می نویسد، شما مطمئن می شوید که بیشتر از آن که خرج می کنید درآمد کسب می کنید. او اضافه می‌کند که وقتی «مازاد یا بافری دارید» می‌دانید که در مسیر درستی هستید.

۲٫ شما بین بدهی خوب و بد تمایز قائل می شوید.

بعضی از افراد اصلاً از هر بدهی وحشت دارند. دیگران مستعد استفاده از اعتبار برای تأمین مالی سبک زندگی خود با توجه کمی به آینده مالی خود هستند. هیچ‌کدام از این رویکردها نشانه این نیست که خانه مالی خود را مرتب کرده‌اید. کسانی که واقعاً با پول خوب هستند، می دانند بدهی می تواند خوب یا بد باشد و می دانند چگونه تفاوت را تشخیص دهند.

زکا ادعا می‌کند: «دانستن اینکه چگونه بدهی‌ها را برای شما کارساز کنید، مهارت و نشانه‌ای از دانش مالی خوب است». او توضیح می‌دهد: «بدهی خوب بدهی است که برای بهبود وضعیت مالی بلندمدت یا ارزش خالص شما، مانند وام مسکن استفاده می‌شود. بدهی‌های بد معمولاً مبتنی بر مصرف هستند و ارزش پایدار ندارند. مثلاً می‌توان به وام‌های روز پرداخت یا حساب‌های خرده‌فروشی اشاره کرد. ”

۳٫ شما تنوع می دهید.

از بانک سیلیکون ولی تا FTX، سقوط‌ها و رسوایی‌های اخیر بر خطرات قرار دادن تمام سرمایه‌های مالی شما تاکید کرده‌اند. در یک سبد کسانی که تسلط خوبی به امور مالی خود دارند، این خطرات را درک می‌کنند و از تکیه بر یک سبد خودداری می‌کنند.

زیکا می‌گوید: «یکی از مفاهیم کلیدی سواد مالی، درک اهمیت تنوع‌سازی است. “با توزیع پول خود در مکان های مختلف (مانند حساب پس انداز، دارایی، بازار سهام، بازنشستگی و غیره)، تمرکز ریسک را کاهش داده اید. این به محافظت از ثروت شما در شرایط سخت اقتصادی کمک می کند.

۴٫ شما نقاط ضعف خود را می دانید.

هرچقدر هم که در مورد مسائل مالی عاقل و آگاه باشید، باز هم یک نقطه ضعف دارید. نگرش ما نسبت به پول ریشه عمیقی در گذشته ما دارد و احساسات در همه افراد رخنه می کند. تصمیم گیری مالی اگر الگوهای شخصی و نقاط کور خود را درک کنید، در موقعیت بسیار بهتری برای محافظت از آنها هستید.

“شاید وقتی غمگین هستید چیزهای غیرضروری می‌خرید. یا شاید وقتی با انتخاب‌های مالی سخت مواجه می‌شوید وحشت می‌کنید و فقط تصمیم‌های سریع می‌گیرید. برای رفع مشکل. غفلت از تأمل در الگوهای رفتاری می‌تواند منجر به اشتباهات مالی جدی و احتمالاً غیرقابل برگشت شود.» زکا هشدار می‌دهد.

۵٫ شما اهداف مالی دارید.

یک نفر ممکن است بخواهد تا ۴۵ سالگی بازنشسته شود. دیگری ممکن است امیدوار باشد که وام های دانشجویی خود را با سپس. همه ما نیازی نداریم که اهدافی مشابه داشته باشیم، اما اگر می‌خواهید در مورد مسائل مالی خود در صندلی راننده باشید، باید نوعی هدف داشته باشید.

“افراد با سواد مالی برای امور مالی خود برنامه ریزی می کنند. این شامل تعیین اهداف برای درآمد، پس انداز، سرمایه گذاری و مدیریت بدهی یا قرار دادن است. تدابیری که برای محافظت از ثروت در نظر گرفته شده است (برای مثال، از طریق بیمه برای محافظت از دارایی شما در برابر ضرر)،” Zeka اصرار دارد. اما اهداف به تنهایی کافی نیستند. او می افزاید: برای اینکه واقعاً از نظر مالی باهوش باشید، باید «سیستم و عاداتی برای دستیابی به آنها داشته باشید».

شما می توانید در مقاله کامل او. جزئیات مفید هستند، اما پیام کلی به همان اندازه ساده است که قدرتمند است: این که آیا شما با پول خوب هستید یا نه با مقدار پولی که دارید سنجیده نمی‌شود، بلکه با واقع‌گرایی، تفکر، خودشناسی و آینده‌نگری شما سنجیده می‌شود. .

اگر می دانید هر ماه چقدر پول وارد و خارج می شود و اهداف و برنامه های معقولی برای رسیدن به آنها دارید. آنها، احتمالاً با پول خیلی بهتر از آن چیزی هستید که گاهی اوقات احساس می کنید.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان شده است، نظرات آنهاست. متعلق به شرکت Inc.com نیست.

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی