عمومی

5 رفتار مخرب مدیریتی که شما را خراب می کند کسب و کار

۵ رفتار مخرب مدیریتی که شما را خراب می کند
کسب و کار

کنترلیت می نامم رنج می برید، که میل شدید به داشتن دستان شما در همه چیز پیرامون کسب و کار شما است.

صاحبان کسب و کار با این مصیبت کمال گرایان هستند که واقعاً معتقدند اگر می خواهید کاری درست انجام شود، باید خودتان آن را انجام دهید. که در نهایت باعث می‌شود آنها افراد عجیب و غریب را کنترل کنند. آنها از اضطراب این که آیا شخص دیگری کار را درست انجام می دهد متنفرند. آنها به طور منظم احساس می کنند که در کنترل و هدایت دقیق تیم خود عقب نشینی می کنند. اما این میل به کمال می تواند بهای زیادی برای کسب و کار آنها داشته باشد و من همیشه به عنوان یک مربی کسب و کار آن را می بینم. در اینجا پنج رفتار مخربی است که من زیاد با آنها برخورد می‌کنم، و اینکه چرا آنها واقعاً می‌توانند به کسب و کار شما آسیب بزنند.

۱٫ مديريت جزء نگر.

این یکی همیشه یک انتخاب محبوب است و یکی از رایج ترین مسائلی است که هنگام مربیگری صاحبان کسب و کار مشاهده می کنم. . این ناتوانی در اجازه دادن به افراد شایسته “مالک” کاری است که نشان داده اند می توانند به خوبی انجام دهند. شما زمان و انرژی زیادی را صرف استخدام اعضای کلیدی تیم، و در بسیاری از زمینه ها از شما تحصیل کرده تر و شایسته تر هستند. اما هنوز نمی توانید رها کنید و اجازه دهید آنها کاری را که برای انجام آن استخدام شده اند انجام دهند. این نه تنها منجر به گردش مالی بیشتر می شود، بلکه می تواند شما را در یک الگوی رشد قرار دهد، زیرا دائماً مجبور هستید اعضای تیم جدیدی را استخدام کرده و آنها را آموزش دهید. مدیران خرد همچنین نرخ فرسودگی بسیار بالاتری دارند، زیرا شما زمان و منابع محدودی برای انجام تمام کارهایی که باید انجام دهید دارید.

۲٫ کناره گیری.

این رفتار زمانی دیده می شود که یک رهبر کورکورانه اجازه می دهد چیزی مهم به صورت غیرفعال یا ناگهانی پیش برود. این را می توان در همه سطوح کسب و کار مشاهده کرد، از به تعویق انداختن استخدام یا اخراج یک عضو تیم تا زمانی که خیلی دیر شده است تا توجه نکردن به جریان نقدی و در نهایت محدود کردن رشد کسب و کار در نتیجه. رهبر بودن به معنای روبرو شدن با چالش ها و هدایت تیم خود به سمت موفقیت است.

۳٫ انعطاف ناپذیری.

طراحی شدن در مسیر شما می تواند واقعاً در دراز مدت به کسب و کار شما آسیب برساند. ناتوانی شما در ایجاد شرایط معقول یا سرگرم کردن ایده های جایگزین نه تنها می تواند از رشد کسب و کار شما جلوگیری کند، بلکه می تواند منجر به از دست دادن اعضای کلیدی تیم، شرکای تجاری یا فروشندگان در این فرآیند شود.

۴٫ احتکار.

در حالی که ممکن است به معنای فیزیکی احتکار نکنید، اما وظایف یا مسئولیت های زیادی را متحمل می شوید. از آنجایی که شما بیش از حد مضطرب هستید که اجازه دهید افراد دیگر در تیم خود آنها را “مالک” کنند، می تواند رفتار مخرب دیگری باشد که واقعاً می تواند آسیب زیادی را در شرکت شما ایجاد کند.

۵٫ رازداری

رفتار مخرب نهایی یکی دیگر از رفتارهایی است که من اغلب به عنوان یک مربی کسب و کار می بینم. یک رهبر این ایده نادرست را دارد که باید دانش سازمانی خود را از تیم خود محافظت کند، زیرا این باور نادرست آنها را ضروری می کند. در واقع، این تنها تنگناهایی را در کسب و کار شما ایجاد می کند و خدمات رسانی به مشتریان و رشد را برای شما دشوار می کند.

اگر هر یک از این رفتارهای مخرب را در خود یا سایر مدیران تیم خود مشاهده کردید، نکته کلیدی این است که به طور جدی به آن رسیدگی کنید و اقدامات فعالی برای تغییر رفتار انجام دهید.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان شده است، نظرات آنهاست. متعلق به شرکت Inc.com نیست.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی