عمومی

5 راه برای ورود کمی بیشتر به طبیعت به یک شهر شلوغ (یا حومه) زندگی

۵ راه برای ورود کمی بیشتر به طبیعت به یک شهر شلوغ (یا
حومه) زندگی

وقت در طبیعت نه فقط برای سلامتی، بلکه برای بهره‌وری ما چقدر ارزشمند است؟ آنقدر خوب است که آمازون، یکی از شرکت های فناوری بیشتر برای نظم مالی شناخته شده است، در ۴۰۰۰۰ کارخانه و یک آبشار فعال برای مقر توسعه یافته خود در سیاتل هجوم آورد. جف بزوس به دنبال کسب جوایز طراحی نبود. تیم او این تحقیق را مشاهده کرده بود که قرار گرفتن در معرض طبیعت استرس را کاهش می دهد، خلاقیت را افزایش می دهد و عملکرد را بهبود می بخشد.

و این حتی به حجم مطالعات نشان نمی دهد که چقدر خوب است حتی در-طبیعت-هزینه-دقیق-هزینه-است. برای رفاه روحی، جسمی و روحی ما هستند. انسان برای میلیون ها سال در طبیعت تکامل یافته است. جای تعجب نیست که بدن ما به خوبی به احاطه شدن دوباره توسط دنیای زنده واکنش نشان می دهد.

همه اینها باعث می شود یک کیس باز و بسته زمان بیشتری را در طبیعت بگذرانید (اگر می‌خواهید درباره این تحقیق بیشتر بخوانید، من در مورد آن نوشته‌ام تن بارها قبل). اما مشکل بسیاری از مردم متقاعد نشدن به فواید تماس با طبیعت، تطبیق آن با زندگی پرمشغله، شهری یا حومه شهر است.

برای بسیاری از افراد، یک هفته کمپینگ در پارک ملی شگفت انگیز به نظر می رسد، اما از نظر تدارکاتی انجام پذیر نیست. . تا زمانی که بتوانید ماجراجویی در فضای باز بعدی خود را برنامه ریزی کنید، چه گزینه هایی وجود دارد؟ SELF magazine rounded up 19 suggestions for small, doable doses of nature recently. بسیاری از آنها کمتر از زمین خرد هستند (پیاده روی در پارک احتمالاً قبلاً به ذهن شما خطور کرده است) اما تعداد کمی مبتکر هستند.

۱٫ پیاده روی شگفت انگیز را امتحان کنید.

SELF به شما پیشنهاد می کند “به دنبال تجربه ای از هیبت باشید” اما من اساساً در مورد همین ایده نوشته ام قبلاً، عبارت «هیبت راهپیمایی» را از روانشناسان مثبت گرا قرض گرفته بود. علم نشان داده است که هیبت، یا احساس کوچک و بی‌اهمیت بودن یک نظم بسیار گسترده‌تر که افراد هنگام انجام کارهایی مانند نگاه کردن به آسمان شب تجربه می‌کنند، یک تقویت‌کننده سلامتی قدرتمند است.

برای تجربه کردن آن لازم نیست صدها مایل از چراغ های شهر بدوید. هنگامی که محققان به داوطلبان دستور دادند که ۱۵ دقیقه پیاده روی کنند و در عین حال به لحظات کوچک زیبایی توجه کنند، مانند بازی نور با یک قطره شبنم یا درجه بندی ظریف رنگ در شاخ و برگ های پاییزی، داوطلبان بسیاری از مزایای مشابه را تجربه کردند. . اگر فقط برای جستجوی آن وقت بگذارید، Awe اساساً در هر جایی در دسترس است. «دورا کامائو، معلم مدیتیشن در Headspace و پرستار ثبت‌شده روان‌پزشکی، به SELF می‌گوید.

۲٫ یک «شکار لاشخور حسی» انجام دهید.

کمیت زمان شما در طبیعت کمتر از کیفیت آن اهمیت دارد. در واقع توجه به آنچه در اطراف شماست (و کنار گذاشتن نگرانی های روزمره) چیزی است که اهمیت دارد. به همین دلیل است که استیسی بلر استریر، دستیار مدیر پزشکی Park Rx America، پیشنهاد می‌کند که ممکن است بخواهید یک «شکار رفتگر حسی» را در نظر بگیرید تا حواس خود را بر آنچه در اطرافتان است متمرکز کنید.

“در یک لحظه به یک معنا بروید. چند رنگ می بینید؟ چند سایه سبز؟ می توانید آنها را توصیف کنید؟ چه چیزی در حال حرکت است؟ چه چیزی می شنوید؟ چند لایه در منظره صوتی وجود دارد؟” او به SELF توضیح می دهد.

۳٫ درباره محیط محلی خود بیشتر بدانید.

من در بخش خنک و جنگلی آمریکای شمالی بزرگ شدم و اکنون در مدیترانه ای خشک و خاردار زندگی می کنم. چشم انداز. متوجه شدم عدم آشنایی من با گیاهان و جانوران اطرافم باعث شد احساس جدایی از دنیای طبیعی داشته باشم. این تا زمانی بود که برنامه مشاهده طبیعت iNaturalist را دانلود کردم و شروع به یادگیری بیشتر در مورد اکوسیستم اطراف خود کردم. حالا می‌توانم همه گل‌های وحشی پارک محلی‌ام را نام ببرم، اما همچنین احساس می‌کنم که گیاهان و جانوران محلی کمی بیشتر به من تعلق دارند و من کمی بیشتر به آن تعلق دارم.

انبوهی از برنامه ها و منابع مختلف وجود دارند که می توانند به شما در شناسایی و کسب اطلاعات بیشتر در مورد محیط طبیعی خود کمک کنند – – حتی اگر علف هرز زیبایی باشد که از شکاف پیاده رو بیرون از خمیدگی شما بیرون می آید — SELF به شما پیشنهاد می کند آنها را بررسی کنید.

میکا مورتالی، راهنمای فضای باز و نویسنده بازگردانی: مدیتیشن، تمرین و مهارت برای بیداری در طبیعت، “توصیه می کند درباره مردم بومی سرزمینی که در آن هستید نیز یاد بگیرید. به عنوان اکوسیستم: جمعیت حیات وحش، حوضه آبخیز، نوع خاک، ویژگی‌های زمین‌شناسی، در مقاله.

۴٫ پابرهنه برو

به طور جدی هیچ راه آسان تری برای ارتباط با طبیعت از احساس واقعی زمین در زیر پای خود وجود ندارد (البته انتخاب کنید) البته مکان شما عاقلانه است). “حداقل یک مطالعه کوچک نشان داده است که زمین (که به آن ارت نیز گفته می شود) با بهبود خلق و خوی، و در حالی که علم در حال ظهور است، برخی تحقیقات نشان می دهد که ممکن است اثرات فیزیولوژیکی مثبتی نیز داشته باشد (مثلاً روی التهاب).”

۵٫ جای نشستن پیدا کنید

اگر دور سفر کنید، احتمالا چیزهای جدیدی در طبیعت مشاهده خواهید کرد. اما اگر در طول زمان بارها و بارها در همان مکان بنشینید احتمالاً چیز جدیدی را نیز مشاهده خواهید کرد. مورتالی به شما پیشنهاد می‌کند مکانی راحت و دلپذیر را در فاصله‌ای نه چندان دور از خانه پیدا کنید و متعهد شوید که به آنجا برگردید و به سادگی بنشینید و با تغییر فصل‌ها تماشا کنید.

“شما اساساً می نشینید. ایده این است که ساکن باشید و چشمان خود را باز نگه دارید و فقط به خود اجازه دهید آنچه را که در حال حرکت است مشاهده کنید. و به طور منظم به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه روی زمین چه اتفاقی می افتد.” او توضیح می دهد. “این یک تمرین بسیار ترمیمی است که به ما کمک می کند تا از خستگی توجه ناشی از تمرکز بیش از حد بازیابی کنیم.”

جذاب کننده ? The complete SELF article has plenty more suggestions.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان شده است، نظرات آنهاست. متعلق به شرکت Inc.com نیست.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی