عمومی

3 مهارت ضروری برای موفقیت کارآفرینی (و چه تسلط بر آنها لازم است)

۳ مهارت ضروری برای موفقیت کارآفرینی (و چه
تسلط بر آنها لازم است)

پس از چند سال اول راه اندازی کسب و کارم، متوجه شدم که سه مهارت در وجود دارد. زندگی حرفه ای. آنها برای همه صنایع، زمینه ها و زمینه های تخصصی اعمال می شوند. به یکی از آنها مسلط شوید و شاهد افزایش موقعیت اجتماعی و دستاوردهای مالی خود خواهید بود. از هر سه استفاده کنید و به نظر می‌رسد که اکنون درها به‌طور خودکار باز می‌شوند و پاداش‌های شما در زندگی آنقدر بزرگ است که گویی یک چراغ جادویی با یک جن برآورده کننده آرزو پیدا کرده‌اید.

سه مهارت اصلی عبارتند از صحبت کردن، نوشتن، و سخنرانی عمومی.

متاسفانه، بسیاری از افراد در پرورش این مهارت‌ها شکست می‌خورند، زیرا به اشتباه فکر می‌کنند که اهمیتی ندارند. در مقایسه با سایر مهارت ها. این تله ای است که بسیاری از بهترین و باهوش ترین ذهن ها را در هر زمینه ای به سمت کمترین موفقیت مالی سوق می دهد. این تله‌ای است که من طعمه آن شده بودم تا زمانی که یک مدیر فروش قدیمی به من گفت: “برای اینکه مردم را رهبری کنم، آنها باید به نوعی بخواهند شما باشند.”

صحبت کردن نسبتاً ساده است. این توانایی صحبت کردن با مردم یک به یک و انتقال ایده های خود به گونه ای است که طرف مقابل بتواند آن را درک کند. با توانایی برقراری ارتباط، همدردی، همدلی، و توضیح یک مفهوم برای دیگران، اعتماد قوی ایجاد می کنید. مردم وقتی نمی توانند توضیح را بفهمند به یک فرد به عنوان یک متخصص یا قادر به مراقبت از وضعیت خود اعتماد نمی کنند زیرا این توضیح بسیار فنی است.

به این ترتیب، نوشتن و سخنرانی در جمع کمی خاص هستند زیرا هر دو برای مردم ترسناک هستند. بسیاری از مردم به هر قیمتی از نوشتن اجتناب می کنند. سخنرانی در جمع یکی از رایج ترین ترس های مشترک بین مردم است. تقریباً همه از این که چگونه ممکن است چیزی را به هم بزنند، صحبت کردن در مقابل همسالان خود چقدر ترسناک است، یا کلی از غیرمنطقی‌های دیگر که کف دست‌ها را عرق کرده و زانوها را قفل می‌کند، وحشت دارند.

مهارت های استاد یک ویژگی مشترک دارند: برقراری ارتباط ایده ها.

تسلط بر این سه مهارت مستلزم تمرین و تلاش جدی است. زمان، اما خبر خوب این است که می توانید از آنها در هر مکان و در هر زمینه ای استفاده کنید. آنها ممکن است شما را مانند بسیاری از مردم بترسانند، اما بازگشت سرمایه ای که در طول عمر شما به ارمغان می آورند از نظر وضعیت تخصصی، اعتبار و سودآوری غیرقابل اندازه گیری است.

سریعترین راه برای بهبود این است که در مراحل مختلف صحبت کنید. از هر فرصتی که می توانید استفاده کنید و نگران اندازه صحنه نباشید. کارگاه‌های آموزشی، رویدادهای اتاق بازرگانی، گردهمایی‌های محلی، یا ارائه‌های ساده در جلسات شبکه‌ای، همگی راه‌های ارزشمند و معناداری برای بهبود توانایی سخنرانی عمومی شما هستند.

به‌دست آوردن فرصت صحبت در رویدادهای کوچک می‌تواند به سادگی داوطلب شدن باشد یا از هماهنگ‌کننده رویداد بپرسید که آیا می‌توانید مشارکت کنید. پس از سخنرانی، فرصتی طلایی دارید که به صورت خصوصی از افراد بازخورد بخواهید. کافی است چند نفر از مخاطبان را پیدا کنید و از آنها بپرسید، “غیرهای اصلی شما چه بود؟”

از مردم به‌جای درخواست‌های آماده‌شده خود، از آنها درخواست کنید. یک کلی، “آیا آن را دوست داشتید؟” (که مردم همیشه می گویند: “خوب بود”) نتیجه آن این است که آنها فقط با این پاسخ پاسخ دهند: درسی که از گفتار شما گرفتند. اگر با آنچه در نظر داشتید مطابقت داشته باشد، خوب انجام می دهید. معمولاً، مردم چیزی بسیار متفاوت از پیام مورد نظر ما را حذف می‌کنند و فهمیدن آن در بهبود مهارت‌های ارتباطی شما بسیار قدرتمند است.

آزمایش ارتباط شما با سخنرانی عمومی، نوشتن را بسیار آسان‌تر می‌کند، زیرا آنها از مجموعه مهارت‌های داستان‌گویی و پیام‌رسانی مشابهی استفاده می‌کنند. دریافت بازخورد از صحبت کردن آسان‌تر از نوشتن است، زیرا معمولاً واکنش واقعی خواننده را نمی‌بینید یا مانند روی صحنه بازخورد دریافت نمی‌کنید. تمرین آنها با هم به طور چشمگیری اثربخشی فروش و تاثیر شما را افزایش می دهد.

چرا این مهارت ها اینقدر تاثیرگذار هستند؟ زیرا همه آنها به شما کمک می کنند تا ایده های خود را به دیگران منتقل کنید. هر چه مؤثرتر با مردم ارتباط برقرار کنید، تأثیر بیشتری خواهید داشت — زیرا اساساً همه چیز در جامعه مربوط به تعامل مردم با مردم است.

موفقیت یا شکست هر یک از سرمایه‌گذاری‌های شما تقریباً منحصراً با توانایی شما در ترغیب دیگران به خرید برای شما و چشم‌انداز شما تعیین می‌شود. برای انجام این کار، باید به خوبی ارتباط برقرار کنید.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی