عمومی

3 عادت تحقیقاتی که باعث انگیزه کارکنان می شود و مولد

۳ عادت تحقیقاتی که باعث انگیزه کارکنان می شود
و مولد

جلوگیری از ضرب الاجل های متعدد، جابجایی بین جلسات و تماس های تلفنی در طول روز، پیمایش تلفن بی خیال بین تعهدات — آشنا به نظر می رسد؟

این سناریو در اکثر محل کار، و باعث می شود کارمندان بیشتر و بیشتر از کار بیفتند. واضح است: اولویت های شرکت باید تغییر کند. فرسودگی شغلی یک کلید بود عاملی برای ترک تقریباً رکورد بالای ۴۷ میلیون نفر در سال گذشته.

Exos، شرکتی که راه‌حل‌های سلامت شرکتی را برای تقریباً یک چهارم شرکت‌های Fortune 100 ارائه می‌کند، می‌گوید که راه‌حل باید از بالا شروع شود.

توسعه فرهنگ محل کار متفکران خلاق و کنجکاو می تواند الهاماتی را برای کارکنان فراهم کند که نه تنها در شغل خود باقی بمانند بلکه انگیزه داشته باشند. دوباره با کارشان.

طبق گزارش Exos، سه راه وجود دارد که مدیران می‌توانند به شروع تغییر برای کمک به بهبود حفظ کارکنان کمک کنند.

۱٫ تغییر کار را به حداقل برسانید

تغییر پروژه ها و اولویت ها در طول روز دستور العملی برای ذهن خسته است. این مانع از احساس مشارکت، انگیزه و رضایت افراد می شود – تمام ویژگی های مورد نیاز برای یافتن ارزش در محل کار. کریس برترام، مدیر ارشد علوم اعصاب کاربردی در Exos می گوید: «تغییر مکرر کار مانند نوعی حواس پرتی بیش از حد است. “و زمان و مکان را برای تمرکز عمیق باقی نمی گذارد.”

در حالی که انجام چند کار می تواند موثرتر به نظر برسد، اما تمام آن تاخیرهای کوچک زمان بین کارها اضافه می شود و فرصت خطا را افزایش می دهد. تحقیق نشان می‌دهد که تاخیر در تعویض کار می‌تواند به ۴۰ درصد از دست دادن بهره‌وری افراد منجر شود. دقیقاً آن نوع هزینه‌ای نیست که می‌خواهید به قیمت نهایی خود اضافه کنید.

راه‌اندازی خط‌مشی‌های جدید پیرامون برنامه‌ریزی‌ها و ارزیابی مجدد انتظارات پروژه و ضرب الاجل ها به کارمندان اجازه می دهد تا به طور مداوم بر روی یک کار تمرکز کنند. این منجر به ایده‌ها و راه‌حل‌های متفکرانه و خلاقانه‌تر می‌شود که در نهایت منجر به عملکرد بهینه طولانی‌مدت می‌شود.

۲٫ استراحت های هدفمند و آرام را در اولویت قرار دهید

بهترین راه برای مقابله با خستگی ناشی از فرسودگی، اجازه دادن به استراحت های آرام است. پیمایش تلفن و بررسی ایمیل بین جلسات به حساب نمی آید. آنها طرز فکر تعویض کار را برجسته می‌کنند و هرگز اجازه نمی‌دهند ذهن دوباره شارژ شود.

تحقیق نشان می‌دهد که استراحت‌های مکرر از هر نوع منجر به استرس کمتری می‌شود، اما فعالیت‌های تشویقی مانند پیاده‌روی یا مدیتیشن به کارکنان کمک می کند استرس کمتری را تجربه کنند و بهره وری را افزایش دهند. برترام می گوید: «این چیزها به مرور زمان جمع می شوند. “و نتیجه این است که کارمندان در پایان روز احساس خستگی یا فرسودگی نخواهند کرد.”

وقفه های آرامش بخش لازم نیست یک تعهد بزرگ باشد. برای مثال، حرکات کششی، راه رفتن در بیرون با یک همکار، نوشیدن آب، یا تمرین تنفس یا مدیتیشن، همه به عنوان اشکالی از بهبود فعال واجد شرایط هستند.

برترام می‌گوید: «به کارمندان کتابی از ابزارها بدهید که بتوانند به تنهایی و در هر زمان و بدون هزینه از آن استفاده کنند. این ابزارها در حالت ایده‌آل بخشی از برنامه تندرستی شرکتی شما هستند و به راحتی برای کارگران در محل و از راه دور قابل دسترسی هستند، مانند استراحت‌های کششی هدایت‌شده یا تمرین‌های حرکتی ارائه‌شده توسط مربی.

۳٫ به کارمندان این آزادی را بدهید که کاوش کنند

اجازه دادن به کارکنان برای اینکه احساس کنند کنترل رفتارها و نتایج را در دست دارند، منجر به بهبود انگیزه می شود. به عنوان مثال، قانون ۲۰ درصد گوگل را در نظر بگیرید، مفهومی که پس از عمومی شدن Google محبوب شد. در سال ۲۰۰۴٫ مدیران گوگل کارکنان را تشویق کردند که ۲۰ درصد از زمان خود را به پروژه هایی اختصاص دهند که فکر می کردند به نفع شرکت است. این ویژگی به کارکنان اجازه می‌دهد بدون فشار برای موفقیت، علایق خود را کشف کنند و خودتعیین کنند.

کارکنان با عوامل داخلی مانند نیاز به کسب دانش یا استقلال، در مقابل محرک های بیرونی مانند پاداش و ترفیع. سپس به دنبال رهبران (و رهبران آینده) در سازمان خود باشید که جاه طلبی و تمایل به رشد دارند. با این کار بذرهای تغییر در سراسر شرکت می‌کارند و کارمندان را به اقدام وادار می‌کند.

نتیجه

کارمندانی که انرژی ذهنی برای تمرکز در طول روز و ابزارهای مورد نیاز برای بهبودی مناسب در زمان استراحت دارند، بهتر می‌توانند به ارزش شرکت شما کمک کنند. و این ظرفیت ذهنی اضافی، همراه با آزادی برای یافتن راه‌های خروجی جدید، تنها می‌تواند به چیزهای خوبی هم برای کارکنان و هم برای شرکت شما منجر شود.

نظرات بیان شده در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com متعلق به خود آنها است، نه نظرات Inc.com.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا