عمومی

3 تعریف منحصر به فرد از موفقیت از وارن بافت، اپرا وینفری و استیو جابز برای ایجاد بزرگتر تحقق، شادی و خوشبختی

۳ تعریف منحصر به فرد از موفقیت از وارن
بافت، اپرا وینفری و استیو جابز برای ایجاد بزرگتر
تحقق، شادی و خوشبختی

از ۱۰ نفر بپرسید که انگیزه آنها برای شروع کسب و کارشان چیست و احتمالاً ۱۰ پاسخ مختلف دریافت خواهید کرد. چالش. مسئوليت. هدف. تحقق. کنترل. قرار دادن یک درصد بیشتر از درآمد آنها برای بازنشستگی. الگویی برای فرزندانشان ایجاد تغییر در زندگی دیگران.

و البته پول، زیرا کار کردن برای خود به معنای درآمد شما فقط با موفقیت کسب و کار شما محدود می شود.

همه را اضافه کنید و تعریف هرکسی از موفقیت متفاوت است. کلید تحقق و خوشبختی؟ پذیرش تعریف خود و ساختن یک زندگی حرفه ای و شخصی که به شما کمک می کند به آن برسید.

اگر معنای موفقیت را برای شما تعریف نکرده‌اید — یا به احتمال زیاد، به هر دلیلی چشم‌انداز خود را از دست داده‌اید. تعریفی در کوبیدن مسئولیت روزمره — در اینجا سه ​​تعریف متفاوت از افرادی که زندگی می کنند یا زندگی کرده اند، تعاریف موفقیت را آورده اند: وارن بافت، اپرا وینفری و استیو جابز .

وارن بافت

وارن بافت یکبار گفت: «تفاوت بین موفق افراد و افراد واقعاً موفق این است که افراد واقعاً موفق تقریباً به همه چیز نه می‌گویند. با این حال،  نه گفتن تا بتوانید روی انجام چند کار واقعاً خوب تمرکز کنید هنوز موفقیت را تضمین نمی‌کند.

اما این، همانطور که بافت می گوید، این کار را انجام می دهد:

وقتی به سن من رسیدید، اگر افرادی که امیدوارید دوستتان داشته باشند شما را دوست داشته باشند، موفق خواهید بود.

واضح است که در مورد خانواده و دوستان این موضوع صادق است. (در واقع، تحقیقات نشان می‌دهد که شما قطعاً اگر با فرد مناسبی ازدواج کنید موفق‌تر شوید.) “لایک” را جایگزین “عشق” کنید، و این در تجارت نیز صادق است.

مهارت‌ها، تحصیلات، تجربه — در مورد موفقیت، همه آن چیزها و موارد دیگر اهمیت دارند. اما یک چیز مهمتر است: موفقیت واقعی — نوعی از موفقیت که منجر به شادی نیز می شود — اگر روابط عالی ایجاد نکنید امکان پذیر نیست.

مطمئناً، شما می‌توانید خودخدمت، نفرت‌انگیز و غیرقابل تحمل باشید و همچنان ثروتمند شوید. اما شما ثروتمند و تنها خواهید بود.

به‌علاوه، اگر مردم شما را دوست داشته باشند، موفقیت بسیار آسان‌تر است. کارمندان، مشتریان، شرکا و همکاران شما نه تنها امیدوارند که موفق شوید، بلکه بدون اینکه از شما خواسته شود، فعالانه به شما کمک می کنند. (همانطور که مارک کوبان می گوید، خوب بودن یکی از کم ارزش ترین مهارت ها در تجارت است.)

آنها انواع روابط فقط شما را در کسب و کار موفق نمی کند. آنها شما را در زندگی موفق می‌کنند.

هر دو به این معنی است که شما بسیار شادتر خواهید بود.

اپرا وینفری

در سال ۱۹۹۸، اپرا چندین برتری سفیدپوست را به عنوان مهمان رزرو کرد. . هدف او این بود که نظرات آنها را به چالش بکشد و عدم تحمل آنها را آشکار کند. او فکر می‌کرد که آنها را فاش می‌کند، و این کار را کرد — اما در طول نمایش متوجه شد که از او برای در معرض قرار گرفتن استفاده می‌کنند که به آنها کمک می‌کند تا اعضای جدیدی را در سازمان خود جذب کنند.

او فکر می کرد که از آنها برای پیشبرد یک هدف استفاده می کند، اما آنها از او برای همین هدف استفاده می کردند.

“پس از آن نمایش”، اپرا گفت الف>، “من پیش تهیه کنندگانم رفتم و گفتم، “من هرگز برنامه دیگری مانند آن اجرا نخواهم کرد.”

چند هفته است. بعداً، قسمتی از برنامه او بر خیانت زناشویی متمرکز بود. هنگامی که با همسر و دوست دخترش روی صحنه بود، یک شوهر خیانتکار به همه گفت که دوست دخترش باردار است.

“همه ما نفس نفس زدیم، زیرا من اپرا می‌گوید مطمئناً نمی‌دانست چه چیزی در راه است. “من به چهره همسرش نگاه کردم، و به شما می گویم، صدمه، شرم، تحقیر که در چهره او دیدم. تا به امروز، هرگز آن را فراموش نکرده ام. به تهیه کنندگانم گفتم، “دیگر هرگز نخواهم کرد.” هر کسی در ساعت من خجالت بکشد یا شرمنده شود یا تحقیر شود.'”

این دو حادثه باعث شد که اپرا در رویکرد خود نسبت به نمایش تجدید نظر کند.

او به تیم خود گفت: “ما عمداً قصد داریم نیرویی برای خیر و خدمت باشیم.” سوال، “چگونه به بهترین وجه به بیننده خود خدمت کنیم؟” از این روز به بعد پشت و جلوی تک تک رزروهاست.”

او می‌گوید: «این زمانی بود که نمایش شروع شد. . دیگر فقط یک موفقیت نبود، بلکه به یک پدیده تبدیل شد.”

موفقیت نمایش مهم بود، اما به همان اندازه مهم بود. احساس موفقیت شخصی او با هر معیاری، میزبانی یک نمایش موفق موفقیت آمیز بود. بنابراین، از رتبه‌بندی‌های هنگفت، توزیع گسترده و درآمد بادآورده مالی ناشی از آن لذت می‌برد.

اما یافتن هدف و اشتیاق واقعی‌اش با استفاده از پلتفرمش. خدمت کردن — این همان چیزی است که اپرا می گوید باعث شد او احساس رضایت کند. برآورده شد. و واقعا موفق

خط پایین؟ به گفته اپرا:

نگران “موفق” بودن نباشید. برای واقعی ترین و عالی ترین بیان خود تلاش کنید … و سپس از آن بیان در خدمت به جهان استفاده کنید.

اگر الگویی که جهان را برای آن می بینید این است که “چگونه می توانم با استعدادم در خدمت باشم؟ چگونه می توانم در خدمت استفاده شوم؟” سپس به شما تضمین می‌دهم، صرف نظر از استعداد یا پیشنهادتان، موفق خواهید بود.

به‌جای اینکه فقط تعریف کنید. موفقیت با خطوط پایان مشخص – اعداد، عناوین شغلی، خانه‌ها یا اتومبیل‌ها، یا سطحی از نمایه عمومی – در تعریف موفقیت شما نقش دارد، چه بخواهید کاری را انجام دهید که، حتی گاهی اوقات، به شما اجازه می‌دهد احساس کنید که یک کار واقعی ساخته‌اید. تفاوت در زندگی افراد دیگر.

زیرا این تنها شکلی از موفقیت است که هرگز قدیمی نمی شود.

و هرگز نمی توان آن را از شما گرفت.

استیو جابز

جابز به چیزهای زیادی اعتقاد داشت. او به قدرت پرسیدن اعتقاد داشت. او معتقد بود آینده چیزی است همه ما می توانیم اثر خود را بگذاریم. او به قدرت خود باور و  استفاده از این باور برای ایجاد انگیزه و الهام بخشی اعتقاد داشت.

اما چیزی که او باور نداشت این بود که ثروت نماینده ای برای هوش است. یا موفقیت.

وقتی ۲۵ ساله بودم، دارایی خالص من ۱۰۰ میلیون دلار یا بیشتر بود. آن موقع تصمیم گرفتم که اجازه ندهم زندگیم را خراب کند. هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید همه آن را خرج کنید، و من ثروت را چیزی که هوش من را تأیید می کند، نمی بینم.

چیزهای مورد علاقه من در زندگی هیچ هزینه ای ندارند.

بدون شک، پول مهم است . پول کارهای زیادی انجام می دهد. یکی از مهمترین آنها ایجاد انتخاب است. اما بعد از یک نقطه خاص، پول شما را شادتر نمی کند. بر اساس یک مطالعه منتشر شده در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم، “Beyond 75000 دلار، درآمد بالاتر نه راهی برای تجربه شادی است و نه راهی برای رهایی از ناراحتی یا استرس.”

به عنوان محقق دیگری می‌گوید، “محور مادی و رضایت از زندگی رابطه منفی دارند.” یا، به زبان غیر محقق، تعقیب دارایی ها شما را شادتر نمی کند.

بنابراین در حالی که پول مهم است — در مواقعی از زندگیم که هیچ پولی نداشتم، پول بسیاربود > مهم — هنگامی که به سطح معینی از موفقیت مالی رسیدید، جابز توصیه کرد که تمرکز خود را حداقل کمی از پول دور کنید.

به عنوان شرکت اپل -بنیانگذار همچنین گفت::

کار شما بخش بزرگی را پر خواهد کرد از زندگی شماست و تنها راه برای رضایت واقعی این است که کاری را انجام دهید که معتقدید کار بزرگی است. و تنها راه انجام کار بزرگ این است که کاری را که انجام می دهید دوست داشته باشید. اگر هنوز آن را پیدا نکرده اید، به جستجو ادامه دهید. حل و فصل نشوید.

همانطور که با همه مسائل قلبی، وقتی آن را پیدا کردید خواهید فهمید.

به شغل ها ، هدف این بود که از طریق انجام کاری که دوست دارد، امرار معاش کند.

اینکه چگونه “زندگی” را تعریف کنید به خودتان بستگی دارد، اما هنگامی که به آن سطح از موفقیت مالی رسیدید، مطمئن شوید که سخت تلاش می‌کنید تا حداقل کمی «عشق به کاری که انجام می‌دهید» را نیز بگنجانید.

زیرا در آن صورت شما همان زندگی را خواهید داشت که می خواهید زندگی کنید. طبق شرایط شما

که به نظر دستور العملی عالی برای تحقق، شادی و خوشبختی است.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان شده متعلق به خودشان است، نه نظرات Inc.com.

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی