عمومیمقالات

24 باید و نباید برای بهبود احساسات شما هوش

۲۴ باید و نباید برای بهبود احساسات شما
هوش

قبلاً آن را شنیده‌اید: هوش هیجانی (EQ) بهترین پیش بینی کننده افراد بسیار موفق است< /a>. آنها از نظر عاطفی متعادل هستند، با روحیه خود هماهنگ هستند و توانایی ذاتی برای گوش دادن، همدلی، حل خلاقانه مشکلات و اساساً تسلط بر جهان را دارند. خبر خوب این است که شما می توانید هوش هیجانی خود را در طول زمان با تمرین روزانه بهبود و توسعه دهید.

۱٫ انجام ندهید: بله بگویید مگر اینکه واقعاً بخواهید.

تحقیق انجام شده در دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو نشان می‌دهد که نه گفتن و

۲٫ انجام دهید: برای بهبود هوش هیجانی خود قدردانی کنید.

موثرترین راه برای پرورش مثبت اندیشی در سازمانتان این است که رفتارهایی را که می خواهید به رسمیت بشناسید و پاداش دهید. دریافته ام که قدردانی کردن هر روز باعث تغییر بازی شده است. این به من کمک می‌کند تا خوبی‌های زندگی‌ام را که شامل افراد زندگی من و کارهایی که انجام می‌دهند، بشناسم، تجزیه و تحلیل کنم و از آنها قدردانی کنم.

کودی. مک کیبن، قهرمانان هیجان انگیز

۳٫ انجام دهید: استرس خود را مدیریت کنید.

یک خونسرد تصمیمات بهتری می گیرد و می تواند به شما کمک کند بهتر به صحبت های تیم خود گوش دهید. نحوه مدیریت سطوح بالای استرس می تواند به معنای تفاوت بین قاطعیت و متمایل بودن یا منفی بودن و ناراضی بودن باشد. کنترل احساسات خود در موقعیت های استرس زا به شما کمک می کند تا روی چیزهای مهم تمرکز کنید.

< p class="has-text-align-right">—نیکول مونوز، شروع اکنون رتبه بندی

۴٫ نگذارید: اجازه دهید کسی شادی شما را محدود کند تا هوش عاطفی شما را افزایش دهد.

وقتی احساس لذت و رضایت شما از مقایسه خود با دیگران ناشی می شود، دیگر ارباب شادی خود نیستید. وقتی افراد باهوش عاطفی نسبت به کاری که انجام داده‌اند احساس خوبی داشته باشند، اجازه نمی‌دهند نظرات یا دستاوردهای کسی آن را از آنها بگیرد.

در حالی که غیرممکن است واکنش‌های خود را نسبت به آنچه دیگران در مورد شما فکر می‌کنند، خاموش کنید. شما مجبور نیستید خود را با دیگران مقایسه کنید و همیشه می توانید نظرات مردم را با کمی نمک در نظر بگیرید. به این ترتیب، مهم نیست که دیگران چه فکری می‌کنند یا انجام می‌دهند، عزت نفس شما از درون نشأت می‌گیرد. صرف نظر از اینکه مردم در هر لحظه خاص درباره شما چه فکر می کنند، یک چیز مسلم است: شما هرگز آنقدر که می گویند خوب یا بد نیستید.

۵٫ انجام دهید: با آگاهی ارتباط برقرار کنید.

هوش عاطفی به ویژه هنگام ارائه یک پیشنهاد مهم است. شما باید بتوانید افراد را بخوانید و بفهمید که کدام تکنیک آنها را آرام می کند و کدام یک آنها را بیگانه می کند. وقتی صحبت می کنم، عمداً از زبان بدن و لحن صدای آنها آگاه هستم. >، که به من کمک می کند از علائم احساسی آگاه باشم.

آدام استیل، قاضی

۶٫ انجام دهید: برای بهبود هوش هیجانی خود پول بدهید.

می توانید هوش هیجانی خود را با پیوستن به سازمانی خارج از محل کار که در ازای هیچ چیز به دنبال انجام کارهای خوب است، تقویت کنید. پشت سر گذاشتن دنیای تجارت برای کمک به دیگران، چشمان شما را به روی مبارزات روزمره افراد دیگر باز می کند، که می تواند شما را به فردی همدل تر و گردتر تبدیل کند. سپس کسانی که با شما کار می کنند از این ویژگی ها قدردانی خواهند کرد.

ماروین امبرگ، قالب

۷٫ فراموش نکنید.

افراد باهوش عاطفی سریع می بخشند، اما این بدان معنا نیست که فراموش می کنند. بخشش مستلزم رها کردن اتفاقات است تا بتوانید ادامه دهید. این بدان معنا نیست که شما به فرد خاطی فرصت دیگری می دهید. افراد باهوش عاطفی تمایلی به گرفتار شدن بی مورد توسط اشتباهات دیگران ندارند، بنابراین آنها را به سرعت رها می کنند و در محافظت از خود در برابر آسیب های آینده قاطعانه عمل می کنند.

۸٫ انجام دهید: به روز خود فکر کنید.

در پایان روز، انعکاس حتی برای چند دقیقه به شما وضوح می دهد. جزئیات را می توان به راحتی با زمان در هم پیچید، بنابراین با توجه به تعاملات خود هر روز به شما اجازه می دهد نقاط قوت و ضعف خود را ارزیابی کنید. ساده‌ترین کار این است که در لحظه‌ای که هستید با خودتان صادق باشید.

چارلز بوگویان، Kenai Sports, LLC

۹٫ انجام دهید: اطرافیان خود را مشاهده کنید تا هوش عاطفی خود را توسعه دهید.

هرکسی متفاوت است. هوش هیجانی قوی و روابط سالم و پایدار با دانستن اینکه چگونه هر فرد را به بهترین شکل درگیر کنید، شکل می‌گیرد. وقتی انگیزه‌ها و واکنش‌های آن‌ها را از مکالمات با شما یا دیگران درک کنید، بهتر می‌توانید درک کنید که چگونه روابط با آنها را تقویت کنید.

کارلو سیسکو، انتخاب

۱۰٫ مبادا: در دعوا بمیرید.

افراد باهوش عاطفی می دانند که چقدر مهم است که یک روز دیگر بجنگید. در تعارض، احساسات کنترل نشده باعث می‌شود پاشنه‌های خود را درگیر کنید و در نبردی بجنگید که می‌تواند شما را به شدت آسیب برساند. وقتی احساسات خود را می خوانید و به آنها پاسخ می دهید، می توانید نبردهای خود را عاقلانه انتخاب کنید و فقط زمانی که زمان مناسب باشد، در موضع خود بایستید.

۱۱٫ انجام دهید: انتقاد را تشویق کنید.

برای اینکه از نظر احساسی درخشان باشید، شما باید بتوانید بازخورد ارزشمندی پیدا کنید، حتی اگر منفی باشد. در غیر این صورت با تیمی متشکل از «مردان بله» (یا زنان) و یک تجارت شکست خورده مواجه خواهید شد. بهترین ایده ها اغلب از غیر محتمل ترین مکان ها می آیند. اما اگر در را به روی انتقاد ببندید، این اتفاق نمی افتد.

ال کاپلان، LexION Capital

۱۲٫ انجام دهید: برای بهبود هوش هیجانی خود با خودتان صادق باشید.

هوش عاطفی توانایی شناسایی دقیق احساسات و عواطف و سپس استفاده از آنها است. وقتی با کسی در حال تعامل هستید، از خود بپرسید در حال حاضر چه احساسی دارم؟ این شخص چه احساساتی را نشان می دهد؟ این تمرین را با تأمل در یک مکالمه هر روز آغاز کنید و پاسخ ها را در دفتر یادداشت کنید تا یک عادت ایجاد کنید.

برایان اسمیت، گروه برایان اسمیت

۱۳٫ انجام ندهید: کمال را در اولویت قرار دهید.

افراد باهوش عاطفی کمال را هدف خود قرار نمی دهند زیرا آنها می دانند که وجود ندارد. انسان ها بنا به ذات ما خطاپذیر هستند. وقتی کمال هدف شما باشد، همیشه با یک حس آزاردهنده شکست مواجه می‌شوید، و در نهایت وقت خود را صرف افسوس خوردن برای کارهایی می‌کنید که نتوانسته‌اید به انجام برسانید و کارهایی که باید به‌طور متفاوت انجام می‌دادید، به جای لذت بردن از آنچه توانستید به دست آورید.

۱۴٫ انجام دهید: قبل از صحبت نفس بکشید تا هوش هیجانی خود را افزایش دهید.

این درس شماره ۵۵ در کتاب ریچارد کارلسون، از چیزهای کوچک عرق نکنیدf. کارلسون به خوانندگان دستور می دهد که همیشه قبل از پاسخ دادن به کسی بایستند و حداقل یک نفس بکشند. این مکث کوتاه و ساده به شما امکان می‌دهد واقعاً آنچه را که می‌گویند پردازش کنید و نشان دهید که دارید گوش می‌دهید. همچنین سرعت بحث را تغییر می‌دهد و به هر دوی شما امکان می‌دهد با هم ارتباط برقرار کنید.

نیل تاندار، Labdoor

۱۵٫ انجام دهید: به طور معمول ورزش کنید.

من دوست دارم روزم را با ورزش صبحگاهی شروع کنم. حداقل ۳۰ دقیقه را برای انجام تمرینات هوازی، یوگا، دویدن، وزنه زدن و غیره اختصاص دهید. برای اکثر افراد، این سخت ترین بخش روز آنهاست، بنابراین انجام یک تمرین خوب، اندورفین را آزاد می کند، خلق و خوی شما را افزایش می دهد و شما را در شرایط احساسی قرار می دهد. طرز فکر برای مقابله با هر چالشی که ممکن است با آن روبرو شوید.

داستین کاوانا، RenewAge

۱۶٫ نباید: در گذشته زندگی کنید تا هوش هیجانی خود را توسعه دهید.

شکست می تواند اعتماد به نفس شما را از بین ببرد و باور اینکه در آینده به نتیجه بهتری دست یابید را سخت کند. اغلب اوقات، شکست ناشی از ریسک کردن و تلاش برای رسیدن به چیزی است که آسان نیست. افراد باهوش عاطفی می دانند که موفقیت در توانایی آن ها برای بالا آمدن در مواجهه با شکست نهفته است، و زمانی که در گذشته زندگی می کنند نمی توانند این کار را انجام دهند. هر چیزی که ارزش رسیدن به آن را داشته باشد، مستلزم ریسک کردن است و نمی‌توانید اجازه دهید شکست شما را از باور توانایی‌هایتان برای موفقیت باز دارد. وقتی در گذشته زندگی می‌کنید، دقیقاً همین اتفاق می‌افتد و گذشته شما تبدیل به حال شما می‌شود و مانع از حرکت شما به جلو می‌شود.

۱۷٫ آیا: بهترین ها را فرض کنید.

برنه براون در مصاحبه اخیر خود گفت: “اگر می دانستید که همه در دنیا بهترین تلاش خود را می کنند چه می شد؟” این دیدگاه باعث تغییر فوری و قدرتمند در شفقت می شود. هنگامی که فرض کنید مردم هر کاری که می توانند انجام می دهند، بیشتر گوش می دهید و ارتباط برقرار می کنید (و هوش هیجانی خود را بهبود می بخشید).

کارتر توماس، راه‌حل‌های بلوکلود

۱۸٫ انجام دهید: مدیتیشن کنید.

یک چیز بسیار قدرتمندی در مورد وقت گذاشتن برای سکون وجود دارد. /a>. من به فردی بسیار همدل و شهود تبدیل شده‌ام، که اینطور نیست که خودم را کمتر از یک دهه پیش توصیف کردم. در نتیجه احساس می‌کنم با دنیای اطرافم هماهنگی بالایی دارم.

دارا بروستین، شبکه زیر ۴۰ سال/کودکان برنامه‌های مالی مالی

۱۹٫ مبادا: روی مشکلات تمرکز کنید تا هوش هیجانی خود را توسعه دهید.

اینکه توجه خود را متمرکز کنید وضعیت عاطفی شما را تعیین می کند. وقتی روی مشکلاتی که با آن روبرو هستید تثبیت می‌شوید، احساسات منفی و استرس را ایجاد کرده و طولانی‌تر می‌کنید، که مانع عملکرد می‌شود. وقتی روی اقداماتی برای بهتر کردن خود و شرایط خود تمرکز می کنید، احساس کارآمدی شخصی ایجاد می کنید که احساسات مثبت ایجاد می کند و عملکرد را بهبود می بخشد. افراد باهوش عاطفی روی مشکلات تمرکز نمی‌کنند، زیرا می‌دانند که وقتی روی راه‌حل‌ها تمرکز می‌کنند، مؤثرتر هستند.

۲۰٫ انجام دهید: به دنبال معنی برای بهبود هوش هیجانی خود باشید.

مهم است که در پایان روز فکر کنید تا بهتر بفهمید چه اتفاقی افتاده است و چگونه می‌توانید آن را بهتر مدیریت کنید. به دنبال معنی در واکنش‌های افراد بگردید – این موضوع چیزهای زیادی را در مورد آنچه آنها فکر می‌کنند به شما می‌گوید. گاهی اوقات تعیین آن در لحظه دشوار است، اما اگر بعداً به آن فکر کنید، ممکن است پاسخ را بیابید.

اندی کاروزا، FenSens

۲۱٫ انجام دهید: با احترام مخالف هستید.

اگر با تصمیمی موافق نیستید و نیاز به ارائه یک جایگزین دارید، ابتدا خود را به جای طرف مقابل بگذارید و به این فکر کنید که چگونه می خواهید با شما برخورد شود. آیا می خواهید در یک جلسه در این مورد به صورت انفرادی صحبت کنید یا در مقابل یک گروه؟ آیا راه حل گرا هستید یا به یک نقص اشاره می کنید؟ همیشه طرف مقابل را در نظر بگیرید.

Sharam Fouladgar-Mercer, Signos

۲۲٫ دور و بر افراد منفی نگر باشید.

شاکیان خبر بدی هستند زیرا در مشکلات خود غوطه ور می شوند و روی راه حل ها تمرکز نمی کنند. آنها می خواهند مردم به حزب ترحم آنها بپیوندند تا بتوانند احساس بهتری نسبت به خودشان داشته باشند. مردم اغلب برای گوش دادن به صحبت‌های شاکیان فشار می‌آورند، زیرا نمی‌خواهند به‌عنوان بی‌احساس یا گستاخ دیده شوند، اما مرز باریکی بین گوش‌دادن دلسوزانه و مکیده شدن در مارپیچ عاطفی منفی دیگران وجود دارد. شما می توانید هوش هیجانی خود را بهبود بخشید و با تعیین محدودیت ها و فاصله گرفتن از خود در مواقع ضروری، از جذب شدن خود جلوگیری کنید.

به این فکر کنید: اگر فردی سیگار می کشید، آیا تمام بعدازظهر را آنجا می نشستید و دود دست دوم را استنشاق می کردید؟ شما از خود فاصله می گیرید – و باید همین کار را با شاکیان انجام دهید. یک راه عالی برای تعیین محدودیت ها و توسعه هوش هیجانی این است که از شاکیان بپرسید که چگونه می خواهند مشکل را حل کنند. سپس شاکی یا ساکت می شود یا مکالمه را به سمتی سازنده هدایت می کند.

۲۳٫ انجام دهید: به مانترای پایبند باشید که با شما طنین انداز می شود.

من مانترای خود را بر این واقعیت متمرکز می کنم که شما نمی توانید اعمال دیگران را کنترل کنید، فقط اعمال خود را کنترل کنید. اغلب در زندگی، با افراد و موقعیت های چالش برانگیز مواجه می شویم. این در نحوه واکنش، احساس، تفکر و عمل ما در رابطه با چالش‌ها است که تفاوت را ایجاد می‌کند.

استنلی میتین،

تولید فیلم واقعی

۲۴٫ انجام ندهید: برای بهبود هوش هیجانی خود کینه داشته باشید.

احساسات منفی ناشی از کینه توزی در واقع یک پاسخ استرس است. فقط فکر کردن به رویدادی که در آن رخ می دهد بدن شما را به حالت جنگ یا گریز می فرستد. هنگامی که یک تهدید قریب الوقوع است، این واکنش برای بقای شما ضروری است، اما زمانی که یک تهدید تاریخ باستانی است، نگه داشتن آن استرس بدن شما را خراب می کند و می تواند در طول زمان عواقب مخربی برای سلامتی داشته باشد. در واقع، محققان دانشگاه اموری دریافته اند که نگه داشتن استرس می تواند به فشار خون بالا و بیماری قلبی کمک کند. نگه داشتن کینه به این معنی است که استرس را حفظ کرده اید و افراد باهوش عاطفی می دانند که باید از آن اجتناب کنند. یادگیری رها کردن کینه نه تنها حال شما را بهتر می کند، بلکه می تواند سلامتی و هوش هیجانی شما را نیز تقویت کند.

این مقاله در ابتدا در دسامبر ۲۰۱۵ منتشر شد و به روز شده است. عکس توسط Rawpixel.com/Shutterstock.com

Travis Bradberry 150x150 - 24 باید و نباید برای بهبود احساسات شما
هوش

دکتر تراویس بردبری نویسنده برنده جایزه شماره ۱ کتاب پرفروش، هوش هیجانی ۲٫۰، و یکی از بنیانگذاران TalentSmart، ارائه دهنده پیشرو در جهان تست های هوش هیجانی و آموزش، به بیش از ۷۵٪ از ۵۰۰ شرکت Fortune خدمات می دهد. کتاب های پرفروش او به ۲۵ زبان ترجمه شده و در بیش از ۱۵۰ کشور موجود است. دکتر بردبری یک اینفلوئنسر لینکدین است و برای Newsweek نوشته است یا تحت پوشش قرار گرفته است.، BusinessWeek، Fortune، Forbes، Fast Company، Inc.، Forbes، Fast Company، Inc.، ، وال استریت ژورنال، واشنگتن پست، و The Harvard Business Review. /em>

YEC 150x150 - 24 باید و نباید برای بهبود احساسات شما
هوش

< div class="m-a-box-item m-a-box-data" readability="4.5552699228792">

شورای کارآفرینان جوان (YEC) یک سازمان فقط دعوت‌شده است که از آینده‌دارترین کارآفرینان جوان جهان تشکیل شده است. با مشارکت Citi، YEC اخیراً BusinessCollective را راه‌اندازی کرده است، یک برنامه راهنمایی مجازی رایگان که به میلیون‌ها کارآفرین کمک می‌کند کسب‌وکار خود را راه‌اندازی و رشد دهند.

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی