عمومیمقالات

17 چیز مشترک در هر رابطه قوی

۱۷ چیز مشترک در هر رابطه قوی

آنها می گویند که رابطه عالی وجود ندارد و شاید حق با آنها باشد. اما افراد شاد و سالم. شاید آنها بی عیب و نقص نباشند، اما معنادار هستند. و روابط قوی دارای ویژگی‌ها و ویژگی‌های مثبتی است که آنها را چنین می‌سازد.

چه چیزی یک رابطه را عالی می کند؟

در اینجا ۱۷ مورد مشترک همه روابط قوی وجود دارد:

۱٫ البته عشق.

“وقتی عاشق هستیم، با شور، هیجان و پذیرش به روی همه چیزهایی که زندگی برای ارائه دارد باز می‌شویم.”

جان لنون

کمی عشق را به زندگی خود و دیگران بیاورید و شاهد معجزه کردن آن باشید.

۲٫ شما به یکدیگر اختصاص داده اید.

“بنابراین، اگر خدا به ما کمک کند، ما هرگز وسوسه می شویم / وقتی ازدواج خود را از دست می دهد، آن را کنار بگذاریم، / بیایید بهترین تف و جلا دادن خود را به آن چیز بدهیم – / و پس از آموختن درس خود، آن را رها نکنیم.”

ملیسا بالمین، شعر عاشقانه

۳٫ شما هر دو با یکدیگر مهربان هستید.

چقدر باید مهربان باشید؟ تا جایی که می توانید مهربان باشید.

با چه کسی باید مهربان بود؟ به همه کسانی که با آنها در تماس هستید.

یک کلمه محبت آمیز راه درازی می کند. شاید کسی روز بدی را سپری می کند و شما آن را نمی دانید. آنها واقعاً احساس ناراحتی می کنند و شما یک کلمه محبت آمیز ارائه می دهید. شاید این فقط دوستانه باشد، “سلام، امروز چطوری؟” شاید فقط یک یا دو دقیقه طول بکشد تا به آنچه کسی می‌گوید گوش دهید. اما چند لحظه توجه شما می تواند روز کسی را تغییر دهد. حتی ممکن است به آنها کمک کنید تا احساس ارزشمندی و اهمیت بیشتری داشته باشند – و رابطه خود را قوی‌تر کنید.

۴٫ شما و شریکتان از یکدیگر قدردانی می کنید.

«با دیگران همان کاری را که می‌کردی با خودت رفتار کن» ممکن است مانند عقل سلیم به نظر برسد—تا زمانی که در مورد تعاملات روزانه خود فکر کنید. متوجه خواهید شد که ایده کمی وقت گذاشتن برای قدردانی از جایی که همتای شما از کجا آمده است، در واقع چندان رایج نیست.

۵٫ زوج هایی که در یک رابطه قوی هستند به یکدیگر توجه دارند.

با همسرتان (یا خانواده و دوستانتان) مانند سگ رفتار کنید، فقط بهتر است. دم در به آنها سلام کنید، همیشه از دیدن آنها خوشحال باشید، هر روز به پیاده روی بروید، چندین بار در روز به رفتار خوب خود پاداش دهید، محبت جسمی زیادی داشته باشید و کینه نداشته باشید.

۶٫ هر دوی شما احساس از خودگذشتگی دارید.

بیاموزید که به کار، زندگی و افرادی که تشنگی شدید برای مواد شیمیایی اجتماعی دارند نزدیک شوید (البته که به طور طبیعی به دست می آیند!). واقعیتی را پیدا کنید که در آن ارتباط، شفقت، همدلی و عشق غالب باشد. جایی که اول به هم متصل می شویم و در مرحله دوم تجارت می کنیم. جایی که به هر فردی که با آن برخورد می کنیم – از جمله در محل کار – با حس کنجکاوی وحشیانه، بهره ای غیرمنطقی از شک و فکر دوستت دارمدر قلب و ذهن خود نزدیک می شویم.

۷٫ زوج هایی که در رابطه قوی هستند هدف مشترکی دارند.

معنادارترین روابط آنهایی هستند که با یک هدف و چشم انداز مشترک برای آنچه که می تواند انجام دهد، با هم حفظ می شوند. وقتی افراد هدف مشترکی دارند، احساس می‌کنند که با هم مرتبط هستند، مثل اینکه بخشی از یک تیم هستند. بنابراین حتی زمانی که ممکن است از شخصی که با او در ارتباط هستید ناامید شوید، اگر هدفی مانند تربیت فرزندان وجود داشته باشد، احتمال اینکه آن را کنار بگذارید بسیار بیشتر است. هدف پیوندهایی ایجاد می کند و وقتی به دنبال آن هستید، رابطه بهتر و قوی تر می شود.

۸٫ شما با شریک خود باز هستید.

ارتباط و صراحت با شریک زندگی شما مهم است. این به شریک زندگی شما اجازه می دهد تا از احساس شما و آنچه فکر می کنید آگاه باشد و بالعکس. بهترین راه برای باز بودن با همسرتان این است که به محض بروز این احساس به او بگویید چه احساسی دارید. منتظر نمانید تا ببینید از بین می رود یا خیر. در مورد آن صحبت کنید و با یکدیگر ارتباط برقرار کنید تا بتوانید شروع به کار برای حل آن مشکل کنید. انتظار برای اینکه ببینیم آیا مشکل به خودی خود برطرف می شود یا خیر بدترین ایده است.

۹٫ شما زبان عشق یکدیگر را درک می کنید.

«عشق یک روش زندگی است. گری چپمن، کارشناس روابط، می گوید: عشق بخشی از شخصیت شماست به طوری که وقتی شخصی با شما روبرو می شود، عشق را احساس می کند. «واقعیت این است که بارها مردم ممکن است متقابل کنند، اما هدف این نیست. هدف بهبود زندگی دیگران است.»

هدف خود را با همسرتان در نظر بگیرید، و ممکن است خود را با شادی زندگی کنید.

۱۰٫ یک رابطه قوی سازگار است.

توسعه سازگاری به شما امکان می دهد درک کنید که چگونه افراد مختلف دوست دارند با آنها رفتار شود. این به معنای تقلید از رفتار شخص دیگر نیست، بلکه به این معنی است که رفتار خود را به گونه ای تنظیم کنید که بیشتر با ترجیحات شخص دیگر مطابقت داشته باشد. فردی که به طور مؤثر سازگار است، هم نیازهای شخص دیگر و هم نیازهای او را برآورده می کند. آنها می دانند که چگونه روابط را به گونه ای مذاکره کنند که به همه اجازه می دهد برنده شوند. با سازگاری، روح قانون طلایی را تمرین می کنید و می توانید با طرف مقابل به گونه ای رفتار کنید که می خواهد با او رفتار شود.

۱۱٫ زوج هایی که در روابط قوی هستند، صداقت دارند.

برای برخی از افراد، ناامید کردن دیگران یک اتفاق عادی است، و عذرخواهی – به خاطر دیر آمدن، فراموش کردن انجام کاری که گفته‌اند – به موضوعی تکراری تبدیل شده است. آنها نسبت به درد ناشی از ناامیدی دیگران حساس شده اند و می توانند “متاسفم” را به گونه ای به صدا در آورند که پشیمانی واقعی نداشته باشد. و دلیل آن در نهایت عدم صداقت است. اگر این شما هستید، پس زمان تغییر فرا رسیده است. وقت آن است که قدم بردارید، تکرار اشتباهات مشابه را متوقف کنید و یکپارچگی خود را بسازید

۱۲٫ هر دوی شما همدلی دارید.

همدلی یکی از مهمترین ویژگی های روابط است، چه در محل کار، چه با اعضای خانواده یا دوستان. «اگر می‌توانید خود را به جای دیگران بگذارید، حتی اگر موافق نباشید، اغلب می‌توانید مشکل را ببینید از دیدگاه آنها. گیل گراس، دکترای دکترا، کارشناس خانواده، روابط و رشد کودک می‌گوید: «این درب را برای همکاری و ارتباط باز می‌کند. “اگر مشغول دفاع از خود هستید، نمی توانید حرف طرف مقابل را بشنوید.”

۱۳٫ شما می توانید شریک زندگی خود را ببخشید.

نگه داشتن چمدان بر هر رابطه ای سنگینی می کند. نارضایتی، ناامیدی و ناامیدی، وقتی حل نشده باقی بماند، اعتماد را از بین می برد و روحیه ما را تحلیل می برد. وقتی بتوانید احساس خود را بیان کنید و آن را رها کنید، می دانید که رابطه خوبی دارید. کاستی ها و ناکامی ها را ببخشید. از یکدیگر حمایت کنید از تجربیاتی که با آن روبرو هستید درس بگیرید و ادامه دهید.

۱۴٫ شما و شریک زندگیتان مالکیت رابطه خود را به عهده می گیرید.

بدانید که این زندگی شماست و هیچ کس جز شما مسئولیت نتایجی را که می گیرید بر عهده نمی گیرد. صادقانه ارزیابی کنید که کجا هستید. آیا آن را دوست دارید؟ اگر در یک رابطه هستید، چگونه پیش می رود؟ آیا از جایی که شما دو نفر هستید راضی هستید؟ سطح صمیمیت، ارتباط و رضایت شما؟ درباره رابطه خود صحبت کنید و برای برنامه ریزی کنید تا آن را حتی بهتر کنید ادامه دارد.

۱۵٫ تنهایی باعث ایجاد یک رابطه قوی می شود.

در مورد گذراندن وقت به تنهایی مطلقاً نیازی به احساس گناه نیست. استقلال و آرامش با کیفیت برای زوج ها خوب است، مهم نیست که چقدر ارتباط نزدیکی دارند. پس از صرف زمان برای انجام کارهایی که به آنها احساس شادابی می دهد، هر دو شریک با احساس شادابی و خوش شانسی در یک رابطه متعادل و سالم برمی گردند.

۱۶٫ زوج هایی که روابط قوی دارند با هم خوش می گذرانند.

همه روابط خوب خانوادگی و همسری دارای یک عنصر سرگرم کننده هستند که باعث لذت در رابطه می شود. با این حال، اغلب اوقات، این عنصر کلیدی را می توان به راحتی فراموش کرد یا نادیده گرفت. کارهای سرگرم کننده ای که در ابتدا در یک رابطه جدید انجام دادیم، پس از مدتی می توانند بدیهی انگاشته شوند یا به سادگی از بین بروند، و ما از ایجاد آن لذت و شادی دست برداریم. بنابراین به یاد داشته باشید که آگاهانه موقعیت‌ها و لحظات سرگرم‌کننده بسازید، زیرا این‌ها چسبی هستند که خاطرات ما را در کنار هم نگه می‌دارند و زندگی ما را شیرین می‌کنند.

۱۷٫ یک رابطه عالی گرم است.

عشق چیزهای زیادی است: ملایم، رهایی بخش، گرم. این پیوندی است که بر وجود ما مهر می زند. عشق ما را کامل نگه می دارد و ما را تشویق می کند که ستایشی را که برای دیگران احساس می کنیم به اشتراک بگذاریم و حتی خودمان را گرامی بداریم.

این مقاله در فوریه ۲۰۱۷ منتشر شده و به روز شده است. عکس از NDAB Creativity/Shutterstock

SUCCESS Staff 150x150 - 17 چیز مشترک در هر رابطه قوی

موفقیت راهنمای شما برای پیشرفت شخصی و حرفه ای از طریق الهام، انگیزه و آموزش است.

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی