خبر

17 درصد آمریکایی ها در برابر کرونا واکسینه شده‌اند

۱۷ درصد آمریکایی ها در برابر کرونا واکسینه شده‌اند

به گزارش آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از نیویورک پست، طبق اطلاعاتی که منتشر شده، تقریبا ۵۸ میلیون آمریکایی به طور کامل علیه ویروس کرونا و بیماری کووید_۱۹ واکسینه شده اند و تقریباً ۱۰۲ میلیون نفر حداقل یک دوز واکسن را تزریق کرده اند.

بر اساس اطلاعات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا، در مجموع ۱۷ درصد از جمعیت این کشور به طور کامل واکسینه شده اند در حالی که ۳۰ درصد حداقل یک بار واکسن کرونا تزریق کرده اند.

اکثریت افراد واکسینه شده یعنی تقریباً ۵۳ درصد، ۶۵ سال یا بیشتر سن دارند در حالی که ۲۲ درصد از دیگر بزرگسالان نیز کاملاً واکسینه شده اند.

در مقابل، ۳۲٫۹ میلیون نفر یا ۹٫۹ درصد از جمعیت این کشور از ۱۰ مارس واکسینه شده بودند و ۶۲٫۴ میلیون نفر، یا ۱۸٫۸ درصد  نز حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده بودند.

به گفته مقامات ایالات متحده، به طور کلی، ۵۷٫۹ میلیون نفر در این کشور به طور کامل واکسینه شده اند در حالیکه ۱۰۱٫۸ میلیون نفر حداقل یک دوز از روز جمعه دریافت کرده اند.

 ایالت هایی که کمترین میزان واکسیناسیون را ثبت کرده اند شامل “می‌سی‌سی‌پی” ، “آلاباما” و “جورجیا” می شوند.

این در حالی است که سه واکسن کرونا در ایالات متحده موجود است: واکسن های فایزر و مدرنا که برای واکسینه شدن کامل باید دو دوز آن ها تزریق شود، و واکسن تک دوز جانسون و جانسون.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا