عمومی

17 تا از معروف ترین پادکست های فارسی

۱۷ تا از معروف ترین پادکست های فارسی

در حال حاضر ما شاهد رشد بسیار زیاد بهترین پادکست های فارسی هستیم، ولی متأسفانه بسیاری از پادکست‌های خوب و شنیدنی فارسی که به‌خوبی طبقه‌بندی شده‌اند تا باب میل تمام اقشار باشند شناخته‌نشده‌اند و به ناچار تولید آن‌ها متوقف شده است. در این مقاله به معرفی پادکست های خوب فارسی می‌پردازیم.

امروزه با گسترش فناوری و تکنولوژی، محتوای شنیدنی جایگزین محتواهای دیدنی و خواندنی شده‌اند. در عصر شنیدنی‌ها پادکست‌ نقش کلیدی و مهمی را روی شنوایی مردم ایفا می‌کند. پادکست‌های فارسی در حال رشد هستند، اما به دلایل متعددی بسیاری از این پادکست‌ها ناشناخته هستند و به همین دلیل می‌تواند موجب توقف منتشر شدن شود.

امروزه به دلیل مشغله‌های کاری و زندگی دیگر افراد زمان کافی برای مطالعه و تماشای فیلم، سریال و برنامه‌های تلویزیونی دارند. افراد اغلب ترجیح می‌دهند با یک هدفون برنامه و هم داستان مورد علاقه خود را دنبال کنند. افزایش اطلاعات توسط گوش می‌تواند عملکرد انسان را بالا ببرد و وقت بسیار کمتری را از او بگیرد. اگر هنوز به خوبی نمی دانید پادکست چیست با دکتر ویز همراه باشید.

شما به سادگی می‌توانید از طریق گوش اطلاعات مورد نیاز را در حال کار کردن، رانندگی کردن، در زمان مسافرت و حتی داخل اتوبوس و قطار را به‌دست آوریم. در ادامه مطالب قصد داریم شنیدنی‌ترین و بهترین پادکست های فارسی را که تولید ایرانی‌های خوش ذوق هستند را معرفی کنیم و با یک برنامه‌ریزی صحیح به پادکست‌های زیبا گوش دهیم.

معرفی ۱۷ تا از بهترین پادکست های فارسی

svg%3E - 17 تا از معروف ترین پادکست های فارسی

پادکست چنل بی؛ علی بندری در روایات

اولین پادکستی که قصد داریم آن را به شما معرفی کنیم پادکست فارسی چنل بی است. این پادکست همانند دیگر پادکست‌های خوب فارسی از یک تیم چند نفره ایجاد شده که آقای علی بندری با صدای دل‌نشینشان ما را به داستان‌ها و روایات متعدد دعوت می‌کند. اولین و یکی از بهترین پادکست ایرانی چنل بی در سال ۹۴ تولید و شنیده شد و از سال ۹۷ یک پادکست دیگر با نام پادکست بی‌پلاس به آن افزوده شد که از معروف ترین پادکست های فارسی به شمار می‌رود.

اگر به سریال و داستان‌های جذاب و واقعی علاقه خاصی دارید، اما زمان کافی برای مطالعه و تماشای فیلم و سریال ندارید پیشنهاد می‌شود به چنل بی را جزء برنامه‌های خود قرار دهید تا بهترین داستان‌ها و ماجراهای واقعی را با صدای آقای علی بندری بشنوید.

پادکست سین جیم؛ تد اند مور با آریا واحدی

پادکست سیم جیم یا تد اند مور سابق با میزبانی آریا واحدی آغاز شد ولی عمر بسیاری نداشت و تا هنگامی که پادکست براساس سخنرانی‌های تد پیش می‌رفت همچنان نام این پادکست تد اند مور بود، اما با توقف یک ساله نام او به نام سین جیم تغییر کرد.

پس از توقف و تغییر نام، آقای امیرسین با آقای واحدی همراه شد و میزبان دوم سین جیم شد. طبق گفته‌های آقای واحدی ایده و دلیل شکل‌گیری این پادکست از شنیدن پادکست چنل بی به وجود آمد و علاقه تولید سین جیم را مدیون آقای علی بندری است. فضای این پادکست گپ و گفتی دوستانه در رابطه با موضوعات متفاوتی است که می‌تواند کمک بسیاری به شما کند.

پادکست بی پلاس؛ کتاب‌ های غیر داستانی بشنویم

در ادامه معرفی بهترین پادکست های فارسی به معرفی پادکست بی‌پلاس می‌‌پردازیم. این پادکست ایرانی ۵۶ قسمت خلاصه‌ای از کتاب‌های غیرداستانی است. تمام این کتاب‌ها فارسی نیستند و ممکن است هر یک از آن‌ها به یک زبان باشند ولی خلاصه تمام آن‌ها به فارسی برای شما بیان شده است. بعضی از کتاب‌های خلاصه شده در پادکست بی‌پلاس تاریخی، روانشناسی و غیره هستند، بنابراین در بی‌پلاس فقط روی یک موضوع تمرکز نشده است.

تیم بی‌پلاس در سال ۹۷ اولین فصل خود را انتشار داد، با عضوهایی به نام علی بندری، امید صدیق، فاطمه فخاریان نزهت بندری و مهران بوالحسنی ساخته شد. ما در این پادکست شنونده صدای خوب و رسای آقای علی بندری هستیم، بی‌پلاس در سال بعد و با منتشر کردن فصل دوم تیم خود را بزرگ‌تر کرد و اعضای جدیدی به تیم خود اضافه کرد. در حال حاضر شما می‌تواند فصل سوم پادکست بی‌پلاس را در روزهای چهارشنبه هر هفته بشنوید.

پادکست ناوکست؛ کتاب سیپینز ، انسان خردمند

تمام ایپزودهای پادکست ناوکست ترجمله اول تا اخر کتاب سیپینز یا انسان خردمند است. اگر اسم کتاب انسان خردمند را شنیده باشید و جزء برنامه‌های شما است تمام این کتاب را بخوانید. اگر وقت کافی برای مطالعه ندارید، به‌نظرم پادکست این کتاب را به‌هیچ‌عنوان از دست ندهید.

اگر هنوز اسمی از این کتاب به گوش شما نخورده باید بگم که مطالعه این کتاب می‌تواند کمک بسیار بزرگی به شما در رابطه با شناخت خود و اطرافیانتان می‌کند. این کتاب را آقای روشن به صورت مستقل ترجمه و تعریف نموده که شما را به شناخت انسان و دانستن تاریخچه پیدایش آن علاقه‌مند می‌کند. در «خلاصه ای از کتاب انسان خردمند» می‌توانید بخش‌های مهمی از این کتاب را مطالعه نمایید.

پادکست رادیو بلاک‌ چین؛ صفر تا صد ارزهای دیجیتال در پادکست فارسی

یکی از بهترین پادکست‌های ایرانی پادکست رادیو بلاک‌چین است. بلاک‌چین یا زنجیره بلوکی به سیستمی می‌گویند که اطلاعات را ثبت و گزارش می‌دهد. به‌عنوان‌مثال این اطلاعات می‌توانند داده‌های بانکی، تراکنش بانکی، قرارها و یا پیام‌های شخصی باشند.

در بخشی از پادکست رادیو بلاک‌چین صدای یاشار راشدی را می‌شنویم که در رابطه با موضوعات متعدد مرتبط با بلاک‌چین و بیت کوین صحبت می‌کند و اطلاعات مفیدی در رابطه با بیت کوین به شما می‌دهد. پادکست رادیو بلاک‌چین در ۲۳ بخش منتشر شده است و می‌تواند آینده مالی خوبی را توسط بیت کوین برای شما رقم زند. پادکست رادیو بلاک چین جز بهترین پادکست های ایرانی هست که باعث شد دانش مالی شما هم می‌شود.

پادکست دیالوگ باکس؛ سینما در مشت مهدی ستوده

در ادامه معرفی پادکست های فارسی محبوب به سراغ پادکست دیالوگ باکس می رویم که در سال ۹۵ منتشر شد که مدیریت آن برعهده مهدی ستوده بود. شنونده‌های پادکست دیالوگ باکس، علاقه‌مندان به سینما، ادبیات و موسیقی هستند چرا که تمام این پادکست‌های  شنیدنی خلاصه‌ای از فیلم‌های سینمایی ایرانی است که با موسیقی و شعر ترکیب بسیار زیبایی را به وجود آورده است. شاید گوش دادن به این پادکست روح شما را رها کند و آن را در کالبد نقش‌های متفاوت سینمایی فرو برد.

svg%3E - 17 تا از معروف ترین پادکست های فارسی

رادیو آهنگ سفر؛ قصه سفر به شهر ها و کشور های مختلف

شاید تا به حال فکر کرده‌اید که هر سفری آهنگی دارد، آهنگی که خاص آن سفر و مسافر است. در پادکست فارسی آهنگ سفر می‌توانید تجربه سفر به نقاطی بکر و متفاوتی را داشته باشید. اگر قصد دارید در مورد روش‌های ارزان سفر کردن اطلاعات بیشتری داشته باشید و چند روزی که در قرنطینه هستید را نیز در سفر باشید، این پادکست سفر جذاب برای شما ساخته‌شده است.

رادیو دور دنیا؛ هم فال و هم تماشا

یکی دیگر از پادکست‌های خوب فارسی رادیو دور دنیا است که از سیر تا پیاز سفر و گردشگری را برای شما شرح می‌دهد تا به‌سادگی گوش دادن به یک پادکست در تجربه‌های گردشگران حرفه‌ای، شریک شوید. این پادکست تمام اطلاعات اولیه که در سفر به یک منطقه خاص می‌تواند  به شما کمک کند را در اختیارتان قرار می‌دهد.

در این صورت اگر به آن منطقه سفر کردید بدانید قرار است با چه چیزهایی مواجه شوید و چه چیزهایی را نباید از دست دهید. رادیو دور دنیا را می‌توانید از اپ‌های پادگیر مانند کست باکس، اپل پادکست و شنوتو بشنوید و برای دانلود بهترین پادکست های فارسی از آن‌ها استفاده کنید و لذت ببرید. توجه داشته باشید که باید پادکست را سابسکرایب کنید  تا هر زمانی بخش جدید آن منتشر شد، اولین نفری باشید که به آن گوش می‌دهد. هم چنین می‌توانید مقاله «بهترین برنامه پادکست» را مطالعه کنید.

svg%3E - 17 تا از معروف ترین پادکست های فارسی

رادیو جولون و جولان دادن در کشورهای هیجان‌ انگیز

شاید تا حالا پای داستان‌های سفر دیگران نشسته باشید، حس نابی که شنیدن این داستان‌ها به شما منتقل می‌کند، فراموش‌نشدنی است. به‌ویژه اگر علاقه خاصی به سفر داشته باشید و آرزوی دیدن جایی به دل شما مانده باشد. داستان‌های شنیدنی سفر، شما را به مکانی می‌برد که دلتان می‌خواهد از نزدیک آن‌ها را مشاهده کنید.

پادکست رادیو جولون یک پادکست فارسی از زبان سفر دوستان است. پادکستی که هر فردی تمایل دارد یک بار آن را بشنود، نمی‌تواند از آن دست بکشد. اگر فعلا امکان رفتن به سفر برای شما وجود ندارد، همسفر شدن با رادیو جولون  که یکی از پادکست های معروف ایرانی است، صفای دیگری دارد. هم چنین می‌توانید برای دانلود پادکست جولون به سایت آن مراجعه نمایید.

رادیو عجایب؛ عجیب‌ ترین داستان‌ های جهان

در پادکست فارسی رادیو عجایب، داستان‌هایی را گوش می‌دهید که باور آن‌ها غیرممکن است. داستان هتلی که از هر چند نفری که در آن اقامت داشته‌اند یک نفر آن‌ها خودش یا دیگری را کشته، یا داستان این‌که جادو و جادوگری از کجا آغاز شده است. در کل رادیو عجایبی برای افرادی ساخته که تمایل دارند داستان‌های متفاوت اما وقعی را بشنوند.

پادکست کلاف؛ روایات از زندگی پیچیده آدم‌ های واقعی

روایت‌های واقعی همواره به همان سادگی که ما تصور می‌کنیم، نیستند. گاهی اوقات روایات واقعی از زندگی آن‌ها به‌اندازه‌ای پیچیده می‌شوند که به صورت یک کلاف سردرگم درمی‌آیند. کلافی که کمتر کسی می‌تواند سر آن را بیابد.

داستان‌ها و شایعاتی که با روایات واقعی ترکیب ‌می‌شوند و برای دیگران شرح داده می‌شود، نقش کمی در این پیچیده شدن ندارند. پادکست فارسی کلاف، یکی از جذاب‌ترین پادکست های معروف فارسی است که این پیچیدگی را باز می‌کند و واقعیت ماجرا را به شما نشان می‌دهد.

پادکست رادیو هزار سرو؛ روایتی برای هموار کردن جاده زندگی

اگر نمی‌دانید چگونه دست از افکار منفی برداشت و مثبت نگر شد، یا همواره کارهای خود را نیمه‌تمام رها می‌کنید و هرگز تلاش‌های شما مؤثر نیستند، وقت آن رسیده که کمی با خود خلوت کنید و با گوش دادن به بهترین پادکست های فارسی در رابطه با افکار و رفتار خود فکر کنید. پادکست فارسی رادیو هزارسرو، یکی ازبهترین پادکست های ایرانی که می‌تواند برای این خودسازی به شما کمک کند.

استرینگ‌ کست؛ دنیای جدیدترین کشفیات علم

در صورتی که علم برای شما جذابیت دارد و قصد دارید بدانید از آن سوی ابرها تا عمق دریاها و اقیانوس‌ها چی می‌گذرد، پادکست فارسی استرینگ‌کست را گوش دهید. گویندگان این پادکست از دستاوردهای علمی جذاب و تعجب‌برانگیز پرده برمی‌دارند. بنابراین بعد از شنیدن این پادکست فارسی، دنیای اطراف خود را شکل دیگری می‌بینید.

پادکست ای میوزیک ؛ داستان‌ هایی از موسیقی غرب

برای معرفی بهترین پادکست های فارسی می‌توان به پادکست ای میوزیک؛ که یکی از بهترین پادکست های آهنگ فارسی هست اشاره کرد. مرزهای جغرافیایی روی روش نواختن موسیقی نیز تأثیرگذار بوده است. جهان شرق موسیقی‌های منحصربه‌فرد خود را دارد و جهان غرب نیز به سبک و سیاق خود موسیقی را می‌نوازد.

در پادکست فارسی ای میوزیک، آرش رسولیان که نوازنده و مدرس ویولن است، به سراغ موسیقی غرب رفته است. اگر طرف‌دار موسیقی غرب هستید یا برای شما ممکن است جالب باشد که در رابطه با این موسیقی اطلاعات بیشتری داشته باشید، می‌توانید  این پادکست را گوش دهید.

پادکست خانه‌ های من و باز هم داستان آشنای مهاجرت

در ادامه معرفی بهترین پادکست های فارسی به پادکست خانه‌های من می‌رسیم که از دیگر پادکست های معروف فارسی است و در رابطه با مهاجرت صحبت می‌کند. در خانه‌های من می‌توانید حرف‌های مهاجران ایرانی را بشنوید و داستان منحصربه‌فرد آن‌ها را بشنوید.

در صورتی که مهاجرت و رفتن را برای ساختن زندگی رویایی خود در یک دنیای متفاوت انتخاب نموده‌اید، خانه‌های من تجربه‌های بسیار مناسبی را در اختیار شما قرار می‌دهد و یک پادکست خوب فارسی در مورد مهاجرت است. تجربه‌هایی که ممکن است به شما کمک کند کشور مقصد خود را بهتر بشناسید و سریع‌تر با محل زندگی خود ارتباط بگیرید.

پادکست ده صبح ؛ راهنمای راه‌ اندازی استارتاپ

اگر می‌خواهید هر آنچه را دارید و ندارید را برای شروع و راه‌اندازی کسب‌وکار جدید یا استارتاپ کنار بگذارید، باید نکات بسیاری در رابطه با آن بدانید. باید بدانید که اصلاً کار شما استارتاپ است یا نه؟ و این‌که چطور می توان آن را به بهترین روش ممکن راه‌اندازی و مدیریت کرد. در کل همه‌چیز برای آغاز کسب‌وکار و راه‌اندازی آن و موفقی شدن آن در پادکست فارسی ده صبح پیدا می‌شود. برای آگاهی از اصول راه اندازی کسب و کار با دکتر ویز همراه باشید.

svg%3E - 17 تا از معروف ترین پادکست های فارسی

پادکست رادیو کار نکن ؛ عاشق کار کردن شوید

شاید شما نیز مانند افراد دیگری علاقه چندانی به شغل خود نداشته باشید و تنها به‌عنوان یک منبع پول‌ساز به آن نگاه کنید. در رادیو کار نکن جریان برخلاف این مسئله است و تمام افرادی که در بخش‌های متعدد این پادکست هستند به شدت به‌کار و حرفه خود علاقه دارند.

امین آرامش در این پادکست سعی می‌کند که تمام افرادی که به کار علاقه دارند را پیدا کند و با آن‌ها گفتگو کند، او با این کار قصد دارید به شما انگیزه دهد تا به مسیر شغلی درست خود دست پیدا کنید و در حرفه‌ای مشغول باشید که آن را دوست دارید. گوش دادن به این پادکست‌ها برای تمام افراد ضروری و لازم است. پیشنهاد می کنیم مقاله راه های موفقیت در کسب و کار در دکتر ویز بخوانید.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله چند مورد از بهترین و معروف‌ترین پادکست های فارسی را برای شما معرفی کردیم که هر یک از آن‌ها در رابطه با موضوعات مختلفی است و تنها نقطه اشتراک آن‌ها این است که تمام پادکست‌‌ها به زبان فارسی تولید شده‌‌اند. شما می‌توانید هر زمانی که تمایل داشتید برای دانلود پادکست های خوب فارسی اقدام کنید. در صورتی که علاقه به ساخت پادکست دارید مطالعه مقاله «برنامه ساخت پادکست» می‌تواند مفید باشد.

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی