عمومی

10 نکته از یک متخصص تغذیه برای تیزبینی و حفظ آن بهره وری – بدون قطع مصرف الکل

۱۰ نکته از یک متخصص تغذیه برای تیزبینی و حفظ آن
بهره وری – بدون قطع مصرف الکل

نوشیدن اجتماعی از دیرباز بخشی از فرهنگ ما بوده است. از نظر تاریخی، مردم را گرد هم آورده، دیوارها را پایین آورده و حتی در جنگ‌ها به ما کمک کرده است. ما از آن برای استراحت کردن، ارتباط با دیگران و جشن گرفتن استفاده می کنیم. بر اساس تحقیقات منتشر شده توسط بررسی کسب و کار هاروارد.

به نظر می رسد که تقریباً مهم نیست به کجا می رویم یا به چه چیزی می رویم، الکل ذاتاً وجود دارد. درگیر — چه به یک بازی بروید، چه به یک باربیکیو در حیاط خلوت یا یک رویداد کراوات سیاه. زمان خوب شما ممکن است به قیمت بهره وری و وضوح ذهنی شما در روزهای آینده تمام شود. اما لازم نیست.

حتی اگر با سردردهای جمجمه‌شکن یا افق هولناک از خواب بیدار نمی‌شوید، اینطور نیست. این بدان معناست که به توانایی خود برای تمرکز، درگیر شدن و فکر کردن روی انگشتان پا آسیب نمی رسانید. فقط یک نوشیدنی می‌تواند برای خواب بی‌کیفیت کافی باشد، که طبیعتاً آن را با انرژی کم، مه مغزی و کاهش بهره‌وری روز بعد مرتبط می‌دانیم. اما بد خوابی مقصر نیست. نوشیدنی‌ای که با قند خون شما به‌هم ریخته است.

اما خبر خوبی وجود دارد: هر نوشیدنی کاملاً این تأثیر را نخواهد داشت.

کلید حفظ وضوح ذهنی، سطح انرژی و بهره وری – حتی پس از نوشیدن – درک یک چند جزئیات کلیدی که از کار با یک متخصص تغذیه آموختم. در حالی که پاسخ به بهترین احساس بدیهی است که به طور کامل از الکل خودداری کنید، در اینجا نحوه تصمیم گیری هوشمندانه تری درباره نوشیدن الکل در مواردی که می خواهید مشروب بنوشید، آمده است.

با این ترفندها می‌توانید بهترین احساس را داشته باشید و از هر روز کاری بیشترین بهره را ببرید. زیرا زمانی که در حال راه اندازی و راه اندازی یک کسب و کار هستید، هر روز تفاوت بزرگی در فروش و نزدیک شدن شما به اهدافتان ایجاد می کند.

۱٫ هنگام نوشیدن الکل شدید، ودکا یا تکیلا را انتخاب کنید 

ودکا و تکیلا به طور گسترده ای به عنوان “سالم ترین” انواع در نظر گرفته می شوند. از مشروبات الکلی، زیرا به طور طبیعی در مقایسه با همتایان اصلی خود، کربوهیدرات و کالری کمتری دارند. بنابراین وقتی به لیست کوکتل نگاه می کنید یا در مورد نوشیدنی سفت تصمیم می گیرید، سعی کنید نوشیدنی ای را انتخاب کنید که بر پایه ودکا یا تکیلا باشد.

۲٫ از مشروبات الکلی طعم‌دار صرف نظر کنید 

برای افزودن یک لایه دیگر از نوع نوشیدنی مورد نظر، از هر کدام از نوشیدنی‌های طعم‌دار صرف نظر کنید. مشروبات الکلی هر چقدر هم که برخی از طعم های سرگرم کننده وسوسه انگیز باشند، آنها هیچ لطفی به شما نمی کنند. چون البته این طعم های شیرین با شکر شیرین می شوند. نتیجه افزایش قند خون است که اغلب با کاهش قند خون خنثی می شود. به عبارت دیگر، دستور العمل برای یک خواب ضعیف شبانه.

۳٫ نوشابه کلابی را به میکسر انتخابی خود تبدیل کنید 

یکی از دلایل اصلی مه و خستگی مغز در روز بعد، زیاده روی است. شکر، و برای بسیاری، لزوماً الکل نیست که بدترین عامل این کار است، بلکه میکسر است. به‌جای انتخاب نوشیدنی‌ای که با نوشابه‌های گازدار مانند کوکاکولا یا آب میوه‌ها مخلوط شده باشد، نوشابه‌های کلابی را انتخاب کنید. این به طور طبیعی کالری صفر، کربوهیدرات صفر و شکر صفر است.

در اینجا مقدار شکر در هشت اونس از هر کدام (طبق داده های USDA): 

  • نوشابه کلوبی: ۰ گرم شکر 

  • کوکاکولا: ۲۱ گرم شکر

  • آب زنجبیل: ۲۰ گرم شکر  

  • آب پرتقال: ۱۸ گرم شکر 

  • آب زغال اخته: ۲۸ گرم شکر 

اگر فکر می کنید کارتان خوب است زیرا نوشابه رژیمی را انتخاب می کنید، دوباره فکر کنید. به گفته PennMedicine.

۴٫ مراقب شربت ها (مانند آگاو) باشید 

روش های مختلفی وجود دارد که کوکتل ها را شیرین می کنند. که با نامی غیر از شکر پوشانده شده اند. از شربت ساده گرفته تا آگاو و ارگات، شکر اضافه شده به طرز هوشمندانه ای در بسیاری از کوکتل ها ریخته می شود. در عوض، آن را ساده نگه دارید و نوشیدنی خود را با مرکباتی مانند لیمو یا لیمو طعم دار کنید تا طعمی طبیعی داشته باشید که قند آن بسیار کمتر است.

۵٫ هنگام نوشیدن شراب، خشک کنید 

اگر شراب خوار هستید، از قبل می دانید که شراب خشک یعنی شکر کمتر و البته، قند کمتر به معنای اثرات منفی کمتری بر سطح گلوکز و سلامت عمومی شما است. پس اگر به دنبال شرابی هستید، خشک کنید.

  • شرابهای قرمز خشک: کابرنه سووینیون، سانژیووز، پینو نوآر، مرلو

  • شراب‌های سفید خشک: مسکاد، سوویگنون بلان، پینو گریس، شاردونه 

البته اینها تنها شراب های خشک نیستند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به فهرست شراب شراب از شراب از خشک به شیرین مراجعه کنید.

۶٫ وقتی آبجو می نوشید، تلخ شوید 

معروف است که آبجو نسبت به شراب یا مشروب قند کمتری دارد، اما از طرف دیگر، محتوای کربوهیدرات بیشتری در هر وعده دارد. طبق Livestrong، آبجو تلخ بهتر است. این به این دلیل است که آبجو معمولی دارای ۱۲ گرم کربوهیدرات در هر وعده و صفر گرم شکر است، در حالی که آبجوهای تلخ بیشتری مانند ماءالشعیر تقریباً نیمی از کربوهیدرات و کمتر از نیم گرم شکر دارند. معنی آن برای بدن این است که پردازش آن آسان تر است و شما را در روزهای پس از مصرف آن در وضعیت بهتری قرار می دهد.

۷٫ بعد از خوردن غذا بنوشید 

همه ما می دانیم که نباید با معده خالی نوشیدنی بنوشیم، اما سیستم ما آماده است. به طوری که ما اغلب قبل از غذا می نوشیم. ما می‌رویم قبل از شام یک نوشیدنی می‌خوریم، در یک رستوران می‌نشینیم و اول نوشیدنی سفارش می‌دهیم. اما باید قبل از نوشیدن چیزی بخوریم تا دستگاه گوارش خود را برای ورود الکل آماده کند.

۸٫ قبل از نوشیدن یک قاشق چای خوری روغن زیتون بخورید 

در مواردی که نمی توانید قبل از نوشیدن غذا بخورید، به روده خود لطف کنید و قبل از اولین نوشیدنی خود یک قاشق چایخوری روغن زیتون بنوشید. این به محافظت از معده شما کمک می کند و آن را پوشش می دهد، که اساسا به عنوان یک مانع در برابر مشروب الکلی عمل می کند.

مثل شستن یک بار لباس و استفاده از سفید کننده فکر کنید. اگر سفید کننده خالص را مستقیماً داخل بار قرار دهید، به لباس خود آسیب می رسانید. در حالی که اگر آن را با آب رقیق کنید، سپس در آن بریزید، کار خود را در تمیز کردن لباس شما انجام می دهد – بدون هیچ گونه لکه سفید کننده. این بسیار شبیه تاثیر روغن زیتون قبل از نوشیدن برای معده است.

۹٫ مقدار زیادی ویتامین B 

مصرف الکل ما را از ویتامین ها و مواد معدنی محروم می کند. اما به طور خاص‌تر، ویتامین B ما را از بین می‌برد، و بنابراین با افزایش میزان مصرف، می‌توانیم اثرات رایج روز بعد الکل را کاهش دهیم یا به طور بالقوه از آن اجتناب کنیم، طبق علم زنده.

۱۰٫ هیدراته بمانید 

مطمئناً، همه ما قبلاً این را شنیده ایم، اما این لزوماً به این معنی نیست که شما بین هر نوشیدنی آب بنوشید. درعوض، ممکن است قبل از نوشیدن آب به خوبی آبرسانی کنید. به عبارت دیگر، نوشیدن مقدار زیادی آب در تمام طول روز قبل از نوشیدن الکل به عملکرد درست کبد شما کمک می کند. طبق NutriSense, which is associated with brain fog and fatigue. بنابراین برای هیدراته شدن صبر نکنید تا دچار کم آبی شوید. در عوض، به طور فعال هیدراته کنید و به طور کلی از کم آبی بدن خودداری کنید.

البته، الکل همیشه باید در حد اعتدال مصرف شود، و من نمی‌توانم بگویم در نهایت، آنچه هر متخصص تغذیه به شما خواهد گفت این است که تا حد امکان از نوشیدن الکل خودداری کنید. اما زمانی که تصمیم به نوشیدن می‌گیرید، از این نکات استفاده کنید تا اوقات خوشی به بدن شما آسیب نرساند. با انجام این کار، به شما کمک می کند خواب خود را بهبود بخشید، وضوح ذهنی و بهره وری را بهبود بخشید. در روزهای آینده در مورد بهترین های هر دو دنیا صحبت کنید.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان شده است، آنها هستند. متعلق به شرکت Inc.com نیست.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا