عمومی

10 مرد ثروتمند ایران و تهران + شغل ثروتمندان ایران

۱۰ مرد ثروتمند ایران و تهران + شغل ثروتمندان ایران

ایران به دلیل داشتن ذخایر نفت زیادی که دارد، بسیار معروف است. همه این موضوع را می‌دانند که فروش نفت یکی از اصلی‌ترین منابع کسب درآمد ایران است. اما نکته بسیار جالب و حائز اهمیت این است که ثروتمند ترین افراد ایران (پولدارترین افراد ایران) توانسته‌اند ثروت‌های افسانه‌ای خود را از شیوه‌هایی بسیار متفاوت‌تر و فراتر از فروش طلای سیاه به دست آورند.

ثروتمند ترین افراد ایران

در حقیقت بیشتر ثروتمندان ایران موفق و سرشناس، کارآفرینانی هستند که باعث اشتغال عده کثیری از مردم در سطح کشور و یا خارج از آن شدند. ما در این مقاله قرار است تا شما را با ۱۰ مرد ثروتمند ایران (ثروتمندترین افراد ایران ۲۰۲۲) و شغل میلیاردرهای ایران آشنا کنیم در ادامه به لیست اسامی ثروتمندان تهران و ایران به ترتیب پرداخته ایم :

۱٫ أسد الله عسگر اولادی

در لیستی که ما از ثروتمندترین افراد ایران ۲۰۲۲ (ثروتمندترین افراد ایرانی) برای شما تهیه کردیم آقای اسدالله عسگر اولادی با دارایی ۱۱٫۲ میلیارد دلاری در صدر لیست پولدار ترین فرد ایران قرار می‌گیرد. عسگر اولادی که از افراد پولدار ایرانی است توانست تا از طریق شرکت خود به نام شرکت حساس و از طریق صادر کردن آجیل، میوه‌های خشک و پسته، ایران را به پادشاه آجیل دنیا تبدیل کند.

این شرکت فعالیت خود را از سال ۱۹۵۳ شروع کرد اما عمده افزایش ثروت این شرکت مربوط به دهه ۱۹۹۰ است. در واقع عسگر اولادی که ثروتمندترین فرد ایرانی است بخشی از کسب درآمد خود را مدیون خرید مقادیر زیادی دلار آمریکا با نرخ ارز کمتر و فروش آن با قیمت بالاتر است.

طبق گزارشات اعلام شده امروزه عسگر اولادی، منابع کسب درآمد دیگری همچون زمینه بانکی، املاک، مستغلات و مراقبت‌های بهداشتی دارد. متأسفانه این تاجر بزرگ و ثروتمند ایرانی که نامش در لیست تاجرهای معروف ایرانی ثبت شده بود در ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ به علت آسیب مغزی در بیمارستان گاندی تهران در گذشت.

svg%3E - 10 مرد ثروتمند ایران و تهران + شغل ثروتمندان ایران

۲٫ پیر مراد امیدیار

بعد از آقای اولادی پیر مراد امیدیار پولدار ترین آدم ایران (پولدارترین فرد ایرانی) است. وی یک کارآفرین موفق و خیرخواه آمریکایی- فرانسوی که توانست با کمک استراتژی اقیانوس آبی به موفقیت سرشاری دست پیدا کند. امیدیار اگرچه در حال حاضر یکی از ساکنین آمریکا محسوب می‌شود اما در واقع توسط والدینی ایرانی متولد شده است.

در سال ۱۹۹۵ شرکت eBay را تأسیس کردو در همان سال به سود زیادی دست پیدا کرد. امیدیار در سن ۳۱ سالگی میلیاردر شد و اکنون در ۵۰ سالگی دارایی خالص ۱۰٫۴ میلیارد دلاری دارد و و در رتبه دوم لیست پولدارترین افراد ایران(ثروتمند ترین افراد ایران) قرار دارد.

۳٫ خانواده قرمزیان

خانواده قرمزیان یک خانواده ایرانی کانادایی و از ثروتمندترین افراد ایران ۲۰۲۲ هستند که نامشان در لیست ثروتمندترین خانواده‌های قدرتمند ایران ذکر شده است. این خانواده به کانادا نقل مکان کردند و ثروت خود را از طریق صنعت ساخت و ساز به دست آوردند. خانواده قرمزیان به دلیل ساخت برخی از بزرگترین مراکز خرید جهانی مانند مرکز خرید آمریکا در بلومینگتون مشهور شده‌اند.

یعقوب قرمزیان پدر این خانواده در سال ۱۹۶۴ با چهار پسرش از ایران به کانادا نقل مکان کرد. اما اکنون چهار پسرش امپراتوری ۴ میلیارد دلاری او را اداره می‌کنند و یکی از پولدار ترین فرد ایرانی (پولدارترین فرد ایرانی) محسوب می‌شود. از دیگر املاک این خانواده ثروتمند ایرانی می‌توان به مرکز خرید وست ادمونتون «Xanadu Meadowlands» در نیوجرسی اشاره کرد که توسط خانواده «Triple Five Group» خریداری شده است.

۴٫ فرهاد مشیری

فرهاد مشیری یکی از سرمایه‌داران موفق و ثروتمند انگلیسی ایرانی است که توانسته است برند سازی شخصی موفقی را ایجاد کند. همچنین فرهاد مشیری دارای سهام بی‌شماری در شرکت‌های فولاد و انرژی روسیه و انگلیس است.

مشیری پس از تولد در ایران در سال ۱۹۵۵ به هماره خانواده‌اش ایران را به مقصد انگلیس در سال ۱۹۷۹ ترک کرد. مشیری اکنون در موناکو زندگی می‌کند و دارایی خالص وی چیزی حدود ۲٫۱ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

در واقع بخش چشمگیری از ثروت فرهاد مشیری از طریق سهامی که در شرکت‌های فولاد و انرژی روسیه و انگلیس دارد به دست آمده است. وی در حال حاضر بخشی از باشگاه فوتبال اورتون را خریداری کرده است و از ثروتمند ترین افراد ایران (پولدارترین ایرانی) است.

۵٫ امید کردستانی

امید کردستانی که از ثروتمندان ایران است در ۱۴ سالگی از ایران به ایالات متحده نقل مکان کرد و امروزه با ۵۳ سال سن دارای ثروتی ۱٫۹میلیارد دلاری است. امید کردستانی از سال ۲۰۱۵ به انتصاب سمت رئیس بخش اجرایی توییتر رسیده است. وی پیش از این به عنوان مدیر ارشد بازرگانی، معاون ارشد رئیس جمهور، مشاور ویژه مدیرعامل و بنیانگذار گوگل مشغول به کار بوده است.

svg%3E - 10 مرد ثروتمند ایران و تهران + شغل ثروتمندان ایران

۶٫ حسن خسروشاهی

حسن خسروشاهی یک تاجر ایرانی-کانادایی است و یکی از ثروتمندان ایرانی و از تاجر های معروف ایران می باشد. دارایی خالص وی چیزی حدود ۱٫۸ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. البته امروزه او عمدتاً به خاطر تجارت Future Shop معروف است که بیش از صدها فروشگاه در سراسر کانادا دارد.

حسن خسروشاهی در گذشته به همراه خانواده‌اش شرکت Persis Holdings را تأسیس کرده بود که در زمینه املاک، مستغلات، خرده فروشی و داروسازی فعالیت می‌کرد وی از ثروتمند ترین افراد ایران (پولدار ترین افراد ایران) به شما می‌رود.

۷٫ خانواده میراژ

خانواده میراژ ثروتمندترین خانواده یهودی ایرانی (ثروتمندترین خانواده های ایرانی) است که نام آن‌ها جزو لیست ثروتمندان ایرانی می‌باشد که در حال حاضر در کالیفرنیای آمریکا زندگی می‌کنند. دو پسر این خانواده‌های قدرتمند ایرانی یعنی پل و دیوید مراژ پس از مهاجرت به ایالات متحده، Chef America را تاسیس کردند که به Hot Pocket هم معروف است.

سپس آن‌ها این تجارت موفق را به مبلغ ۲٫۶ میلیارد دلار به نستله فروختند و برادران از طریق MIG Capital در بازارهای سرمایه گذاری مشغول به کار شدند و به لیست پولدارترین ایرانی پیوستند. پاول میراژ اکنون رئیس کمپانی MIG Capital است که توسط پسرش توسعه یافته است و David Merage اکنون گروه سرمایه گذاری تلفیقی را هدایت و کنترل می‌کند.

۸٫ دیوید آلیانس

دیوید آلیانس در حال حاضر ۸۵ سال دارد و دارای ثروتی معادل ۱٫۵ میلیارد دلار و از ثروتمند ترین افراد ایران (ثروتمند ترین فرد ایران) است. او توانسته در طی سال‌ها فعالیت در زمینه پوشاک به این درآمد حیرت آور برسد. وی علاوه بر آن‌چه گفته شد دارای ۳۳٪ سهام گروه N Brown و ۲۲٪ سهام Coats plc و همچنین یک مجموعه هنری ارزشمند و چندین شرکت خصوصی است. او در سال ۱۹۸۹ توانست مقام شوالیه را از ملکه انگلیس کسب کند.

۹٫ مانی مشوف

از جمله افراد پولدار ایران می‌توان به مانی مشوف اشاره کرد که از پولدارترین های ایران محسوب می شود . مانی مشوف تاجر ایرانی تبار آمریکایی است و در نوجوانی به آمریکا رفت و ابتدا در واشنگتن سپس در سانفرانسیسکو اقامت گزید. وی فروشگاه‌های Bebe را تأسیس کرد که در حال حاضر ۲۹۷ شعبه در سراسر آمریکای شمالی دارد. مانی مشاور در حال حاضر ۷۹ سال سن دارد و توانسته از طریق فروشگاه‌های Bebe خود ۱٫۳ میلیارد دلار سرمایه جمع کنند.

البته طبق گزارش اعلام شده این فروشگاه‌های Bebe اعلام کرده‌اند که قرار است فروشگاه‌های سنتی خود را برای تمرکز هر چه بیشتر بر فروشگاه‌های آنلاین تعطیل کنند.

۱۰٫ آیزاک لاریان

آیزاک لاریان ۶۳ ساله ارزش خالصی حدود ۱٫۱ میلیارد دلار دارد. او مدیرعامل MGA Entertainment است و این شرکت در حال حاضر بزرگترین شرکت خصوصی اسباب بازی سازی در جهان است.

svg%3E - 10 مرد ثروتمند ایران و تهران + شغل ثروتمندان ایران

۱۱٫ حاج رضا علاء الدین

پاساژ علاالدین یکی از معروف‌ترین مراکز فروش موبایل و خدمات مربوط به آن است. حاج رضا علاءالدین که یکی از پولدارترین افراد ایران است صاحب این پاساژ بزرگ، اصالتاً دماوندی است و آخرین تحصیلات ایشان دیپلم ریاضی است. رضا علاءالدین فعالیت خود را از دهه ۱۳۵۰ آغاز کرد کاسبی خود را به مرور گسترش داد و اطلاعات دقیقی از میزان سرمایه کلی حاج رضا علاءالدین وجود ندارد اما وی از ثروتمند ترین افراد ایران است.

۱۲٫ محمد صدر هاشمی‌نژاد

محمد صدر هاشمی‌نژاد یکی از موفق‌ترین کارآفرینان برتر ایرانی است که در سال ۱۳۲۹ در روستای هنزا کرمان چشم به جهان گشوده است. هاشمی‌نژاد در رشته مهندسی دانشکده فنی تبریز تحصیلات خود را ادامه داده است. او به کمک استراتژی عملی توسعه برندینگ توانست به موفقیت های زیادی دست یابد.

هاشمی‌نژاد یکی از اولین مؤسسان بانک خصوصی در ایران است و همچنین رئیس و هیئت مدیره بانک اقتصاد نوین ایران نیز بوده است. حدود ۶۰ شرکت دارد و یکی از بزرگان در زمینه ساختمان‌سازی و مهندسی ایران به حساب می‌آید.

۱۳٫ حسین هدایتی

ممکن است خیلی از شما حسین هدایتی را به واسطه تأسیس باشگاه استیل آذین تهران بشناسید. حسین هدایتی متولد سال ۱۳۴۲ در تهران است و پدری کارخانه‌دار داشته است. سرمایه اولین کار او را پدرش با خرید مغازه برای او مهیا کرده بود که در زمینه واشر و لوله‌های کابینت فعالیت می‌کرد.

از دارایی‌های بی‌شمار حسین هدایتی می‌توان به شرکت هلدینگ استیل آذین، شرکت خاور آذین، شرکت فجر گالوانیزه سپاهان و یکی از بزرگترین شرکت‌های پرورش میگو در ایران اشاره کرد. البته حسین هدایتی در طی اتهامات اختلاسی که به او وارد شده از سال ۱۳۹۷ بازداشت و روانه زندان گردیده است اما در هر صورت از ثروتمند ترین افراد ایران (پولدار ترین افراد ایران) به شما می‌رود.

۱۴٫ محمد جابریان

محمد جابریان یکی دیگر از ثروتمندان ایرانی است که صنعت فولاد ایران فعالیت دارد. جابریان مدیرعامل مجتمع فولاد آرین سهند و همچنین در حال حاضر صاحب تمامی سهام ذوب آهن خرمشهر است. در واقع جابریان صنعت و پیشه پدر خود را با کمک شش برادر خود با موفقیت گسترش داد و توانست به ثروت چشمگیری دست پیدا کند.

۱۵٫ حسین ثابت بکتاش

یکی دیگر از ثروتمند ترین افراد ایران حسین ثابت بکتاش است. حسین بکتاش متولد ۱۳۱۳ و یکی از موفق‌ترین کارآفرینان ایرانی در زمینه هتلداری است. در حال حاضر حسین بکتاش یکی از بزرگترین هتل داران کشور اسپانیا محسوب می‌شود و صاحب هتل معروف داریوش در کیش است. وی پس از اخذ دیپلم در ایران به منظور تحصیل در رشته برق به قاره اروپا سفر کرد.

از دیگر سرمایه‌های حسین ثابت بکتاش می‌توان به مجموعه تجارت بین‌المللی ثابت و ۲۵ درصد از سهام هتل لاله مجموعه پارک‌های دلفین موجود در کیش و تأسیس شرکت اسب ایران به منظور ایجاد کرد های اسبدوانی اشاره کرد.

۱۶٫ حاج رضا ابراهیمی

یکی دیگر از ثروتمند ترین افراد ایران و کارآفرینان موفق حاج رضا ابراهیمی است. حاج رضا ابراهیمی صاحب برند معروف دایتی است. امروزه کمتر کسی در ایران وجود دارد که برند بستنی معروف دایتی را نشناسد.

حاج رضا ابراهیمی در واقع صاحب و بنیان‌گذار شرکت زرین غزال است که این شرکت در سال ۱۳۸۴ تصمیم به تولید بستنی‌های دایتی گرفت و در سال ۱۳۸۷ بود که با گسترش تجارت خود شروع به تولید لبنیات کرد.

۱۷٫ سید مصطفی طوسی زاده

سید مصطفی طوسی زاده یکی دیگر از ثروتمند ترین افراد ایران موجود در لیست پولدارترین افراد ایران ماست که یکی از سرمایه‌گذاران مشهور صنعت فولاد است. سید مصطفی طوسی زاده در واقع شغل‌های بسیار متفاوتی دارد و اطلاعات دقیقی از سرمایه وی در دست نیست اما جزو ۲۰ ثروتمند برتر ایرانی محسوب می‌شود.

۱۸٫ مالکی

مالکی به عنوان یکی از ثروتمند ‌ترین افراد موجود در ایران در زمینه صنعت برق فعالیت می‌کند و بخش عظیمی از ثروت خود را در این راه به دست آورده است. وی صاحب شرکت ماه تاب گستر اینترنشنال است.

بنابر گزارشات ارائه شده از ایشان او را جزو یکی از خوشنام‌ترین‌های صنعت برق ایران دسته‌بندی کرده‌اند و تاجری بسیار محترم و از ثروتمند ترین افراد ایران (ثروتمند ترین فرد ایران) است. از دیگر دارایی‌های مالکی می‌توان به شرکت ماهتابه کهنوج و ماهتاب کاسپین اشاره کرد.

۱۹٫ محمدرضا دیانی

 از دیگر ثروتمند ترین افراد ایران می توان به محمدرضا دیانی اشاره کرد. محمدرضا دیانی متولد ۱۳۵۴ در شهر اصفهان است. وی یکی از ثروتمندان ایران و همچنین مالک شرکت معروف اسنوا است. شرکت اسنوا شرکتی معتبر و ایرانی با سابقه تولید حداقل ۱۱۰ نوع مختلف لوازم خانگی است. محمدرضا دیانی کارآفرین موفق ایرانی است که تا به حال توانسته تعداد بسیار چشم گیری موقعیت شغلی در اصفهان و سایر شهرستان‌های ایران ایجاد کند.

۲۰٫ یونس ژائله

یونس ژائله مالک کارخانه معروف شیرین عسل است، که تقریباً تمامی ایرانیان این برند معروفه ایرانی را می‌شناسند. اگر بخواهیم از شغل ثروتمند ترین افراد ایران بگوییم باید گفت این کارآفرین تبریزی تاکنون توانسته با عملکردهای موفق خود در زمینه‌های مختلف تعداد بی‌شماری شغل برای هموطنان عزیزمان ایجاد کند.

وی متولد ۱۳۴۱ در تبریز است که دوران دبیرستان خود را با موفقیت در شهر تبریز گذرانده ولی با شروع شدن جنگ ایران و عراق به جبهه رفت و پس از بازگشت مشغول به تحصیل در رشته بیهوشی شد. فعالیت حرفه‌ای و تولیدی خود را از سال ۱۳۷۱ شروع کرد. و در حال حاضر صاحب یکی از موفق‌ترین تولیدی‌هایی است که در زمینه تولید بیسکویت و شکلات در ایران حرف اول را می‌زند.

svg%3E - 10 مرد ثروتمند ایران و تهران + شغل ثروتمندان ایران

اسامی ثروتمندان ایران به ترتیب

البته ایران، ثروتمندان، کارفرمایان موفق و خانواده ثروتمند ایرانی بیشماری دارد که از آنها می‌توان به افراد پولدار زیر اشاره کرد :

 1. علی انصاری
 2. احمد ابریشم چی
 3. غلامعلی سلیمانی
 4. خانواده مدلل ها
 5. محمد پارسا
 6. باقران
 7. مصطفی رستمیان
 8. بابک زنجانی
 9. غلامرضا زل اندواری
 10. حسن انصاری
 11. حوریه پراما
 12. ناصر داوود خلیلی
 13. آرش فردوسی
 14. اردوان فرهاد مشیری
 15. اسحاق لاریان
 16. مانی مشعوف
 17. سید حمید حسینی
 18. شاهرخ ظهیری
 19. علینقی خاموشی
 20. احمد امیراحمدی
 21. فاطمه مقیمی
 22. علی شمس اردكانی
 23. عباسعلی قصاعی
 24. شاهرخ ظهيري
 25. محمد مهدی رئیس زاده
 26. احمد اميراحمدي
 27. تقي بهرامي نوشهر
 28. عباسعلي قصاعي
 29. محسن بهرامي ارض اقدس
 30. مهدی پورقاضی

svg%3E - 10 مرد ثروتمند ایران و تهران + شغل ثروتمندان ایران

نتیجه‌ گیری

در این مقاله ما سعی کردیم تا به لیست پولدارترین افراد ایران به ترتیب بپردازیم و شما را با پولدار ترین آدم ایران و چند تن از ثروتمندان ایران(ثروتمند ترین افراد ایران) که شامل پولدارترین مرد ایران، شیوه کسب درآمد و شغل ثروتمندان ایران میباشد، آشنا کنیم. اگر در ذهن شما هم این سؤال ایجاد شده که این افراد چگونه توانستند به چنین ثروت‌های افسانه‌ای دست پیداکنند، باید به شما بگویم که افراد ثروتمند معمولاً متفاوت‌تر از سایر افراد اطرافشان فکر می‌کنند و در راه عملی کردن ایده‌های خود هیچ گونه کوتاهی نمی‌کنند.

خیلی از افراد نام برده شده در این لیست ثروتمند ترین افراد ایران به دنیا نیامده‌اند اما یاد گرفتند که چگونه در این دنیا بتوانند از هیچ به ثروت برسند و با تمرکز و پشتوانه خود بتوانند ایده‌ها و آرزوهای خود را عملی کنند و از آن به درآمد مورد نظرشان برسند. در واقع این عزیزان نام‌برده شده در این مقاله با پایبند بودن به اصول اساسی ثروت مانند؛ انرژی، تمرکز، دانش، تجربه و تلاش توانستند به موفقیت امروزه خود دست پیدا کنند.

برخی از سوالات رایج:

۱٫ تعدادی از ثروتمندترین افراد جهان را نام ببرید؟

۱٫ اسدالله اصغر اولادی
۲٫ پیر مراد امیدیار
۳٫ خانواده قرمزیان

۲٫ توضیحی مختصر راجع به چگونگی درآمد ثروتمند ترین افراد ایران ارائه دهید؟

این افراد معمولا دیدگاهی متفاوت از سایرین داشته اند. و راه های افزایش ثروت و البته استفاده از آن را فرا گرفته اند.

۳٫ یکی از را های شناخته شدن ایران به عنوان کشور ثروتمند چیست؟

با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران که کشور نفت خیزی به حساب می آید. این موضوع ایران را به موقعیت مناسبی رسانده است.

۴-ثروتمندترین افراد ایران چه شغلی دارند؟

از جمله شغل هایی که باعث ثروت بیشمار این افراد شد میتوان به مدیر فروش، سهام دار و … که در مقاله بیشتر توضیح داده شده است.

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی