خبر

کسب رتبه پایین بورس در رعایت حقوق سهامداران

کسب رتبه پایین بورس در رعایت حقوق سهامداران

376811 878 - کسب رتبه پایین بورس در رعایت حقوق سهامداران

اقتصاد۲۴– سعید اسلامی گفت: هر دو نهاد کانون کارگزاران و نهاد‌های سرمایه گذاری کنار هم دیگر هستند هر جا که نظرات فرق داشته باشد آن نظری را مهم می‌دانیم که منفعت کل بازار سرمایه را در بر داشته باشد.

محمد رضا دهقان دبیر کل کانون کارگزاران گفت: خبر در بازار سرمایه بیش از بیش اثر گذار است کمک به توسعه بازار سرمایه برای منتفع شدن همه ذی نفعان بازار هدف کنار هم قرار گرفتن این دو کانون است.

او می‌گوید: در کانون‌ها وظایف خود می‌دانیم در جا‌های حساس موضع گیری داشته باشیم تا بازار و ذی نفعان آن آسیب نبیند. پیشنهاد ما به تشکیل کانون‌های سهامداران در بخش‌های مختلف است. رتبه بورس ایران در رعایت حق سهامداران خرد بسیار پایین است. زمانی که بازار را ایجاد می‌کنیم، اما قیمت را به آن تحمیل می‌کنم یعنی سازوکار بازار را نشناخته ایم و اصلا هدف‌ها تحقق پیدا نمی‌کند و این داستان قیمت گذاری دستوری است.

بیدگلی گفت: در کانون‌ها یکی از اهداف و برنامه‌ها این است که در نهاد‌ها جایگاه داشته باشیم، مورد بعد این که با دانشگاه‌ها برای کار‌های پژوهشی در حال مذاکره هستیم. باید صدای کانون‌ها شنیده شود در این زمینه نیازمند تلاش هستیم. این خوب است که کانون‌ها به عنوان نهاد‌های مستقل جا افتاده اند. یک اجماع حقوقی برای بازار سرمایه نیاز است تا با مشکلات مانند قیمت گذاری دستوری روبه رو نباشیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا